avatar
Kristina Grey
vloženo 23. 6. 2018
Líbí se mi
image

Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace. Pořiďte si lapač neboli mandalu snů

Existuje několik výkladů proč a jak lapače snů vznikly. Nejčastěji se legendy vážou s historií prastarých indiánských kmenů. Tehdejší původní obyvatelé Ameriky věřili, že pavoučí sítě vetkané do rohů nad postelí ochrání spící před zlými sny a propustí jen ty dobré – proto také nezabíjeli pavouky, věřili v jejich ochranitelskou službu v podobě utkaných pavučin. Na základě toho, začali pak i samotní indiáni zaplétat lapače snů a zavěšovat si je nad svá lůžka.

Věřili také v sílu a energii myšlenek a proto si lapači funkčně zdobili i ostatní místnosti, aby dobré myšlenky lapač pustil dál k lidem, ale ty zlé pohltil ve své síti.


Foto: Pinterest

Podle jiné legendy poprvé vytvořila lapač snů indiánská matka na radu šamana, protože její dítě v noci plakalo. Tak vznikl tento ochranný amulet, který se zavěšuje na stěnu nad postel pro klidnější spánek.

Další legenda vypráví o učiteli moudrosti převtěleného v pavouka, který pletl síť v kruhu z vrbového proutku pro jednoho starého kněze. Vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletený lapač, který byl dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měl pomoci jemu a celému národu k dosažení cílů a vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a ty špatné propadnou dírou.

Dnes zažívá lapač snů obrovský návrat a boom. Stačí se podívat na Pinterest a zadat „dreamcatcher“ hned uvidíte, kolik úžasných obrázků s lapači na vás vyskočí. Myslím ale, že jakkoli je lapač krásnou dekorací, neměli bychom zapomínat na jeho původní smysl. Proto se přikláním k ručně dělaným lapačům, z přírodních materiálů, do kterých byla vložena pozitivní energie a originální myšlenka.

Lapač si pro dobrý spánek zavěste nad postel nebo volně do místnosti pro dobré proudění energie či jako dekoraci a symbol štěstí. 


Foto: Pinterest

Kruh symbolizuje svět a vesmír a chrání kamínek uprostřed = vlastní já člověka. 

Síťka chrání před negativní energií a těžkými sny. Ty zabloudí v pavučince a uzlících a nedostanou se ke kamínku = do energetického pole člověka. Špatné sny se zachytí v síti a dál neprojdou a ráno jsou zničeny denním světlem. Naopak ty dobré sny, nebo poučné, se propustí skrz a sklouznou do vědomí snícího.

Peříčka zachycují vesmírnou energii a sny a filtrují je od všeho nežádoucího. Vše zachycené se ráno z peříček vyčistí denním světlem a paprsky slunce. 


Foto: www.madelaine.cz

Pokud vás článek zaujal a rádi byste si nějaký originální lapač pořídili, přečtěte si rozhovor s paníMonikou, která úžasné lapače s láskou vyrábí. 

A pro šikovné ručičky je na internetu spousta nápadů jak si takový lapač můžete vyrobit. Budeme se těšit na fotky vašich výtvorů!  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Milka Slimáčková 9. 7. 2018

Lapače snů jsou nádherné účinek jsem sice moc nepocítila ale je určitě dobré mít je doma

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
lemur 8. 12. 2017

Pěkné.

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Amanda 4. 11. 2017

Znám

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
evionka 4. 11. 2017

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Včelka DáDa 3. 11. 2017

i u nás máme v pokoji, je to skvělý doplněk

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
66 008
registrovaných inspirativních žen
2 856
testovaných produktů
107 392
vložených hodnocení