Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mibiko (Miroslava Pešková)
Mibiko (Miroslava Pešková)
Vloženo 30. 11. 2015
Líbí se mi

Zdobíme vánoční stromeček aneb Trendy se neřídíme, zde promlouvá srdce

Mibiko (Miroslava Pešková)
Mibiko (Miroslava Pešková)
Vloženo 30. 11. 2015
Líbí se mi
Zdobíme vánoční stromeček aneb Trendy se neřídíme, zde promlouvá srdce

Zdobíme vánoční stromeček aneb Trendy se neřídíme, zde promlouvá srdce

"Co pečeš? Co za dárky? Kde budete? Jak zdobíš stromek?" Tak na vše vám neodpovím, protože ani nevím. Ale jak zdobit, to bych pár námětů měla. V tomto ohledu bych doporučila - zapomeňte na trendy a řiďte se . Představte si, že existuje veletrh, kde vystavuje přes 900 vystavovatelů z více než 40 zemí - a věnuje se pouze tématu Vánoc a dekorování během Vánoc. No a pak si představte, že příští rok, to vše bude zase jinak. Tak k čemu to? Pokud chcete změnu a hledáte inspiraci, zkuste se zeptat: "Pro koho stromek chystám?" No a tomu přizpůsobit styl už je hračka.

STROMEK PRO RODINY - LEHCE VINTAGE

Právě tam, kde se střetává několik generací, je místo pro stromeček, kde se budou kombinovat ozdoby připomínající historii rodiny - i její budoucnost. Buďme hrdí a vystavme ozdoby po prababičce, ozdoby našeho dětství, a doplňme ozdoby pro naše děti. Ano, i ony by měly mít své vlastní, které je vystihují. Mohou se tak každý rok těšit, že ve stejné výšce najdou tu svoji ozdobu. Přidat můžete fotografie členů rodiny. Vytváříme řetězec vzpomínek a vůbec nevadí, že se na našem stromečku budou míchat styly z různého období. Aby však nevznikl chaotický mišmaš všeho, nechte dýchat i samotnou krásu stromečku, soustřeďte se pouze na skleněné ozdoby a doplňte pouze množstvím světýlek a případně mašlemi v jedné barvě. Doporučila bych už pak vynechat stříbrné či jinak metalické řetězy a zvažte nutnost slámových ozdob. Naopak zajímavé může být navázání pravých šišek, které třeba natřete bílou nebo stříknete perleťovým lakem. Ve spojení se skleněnými ozdobami a atlasovými mašlemi, které samy budou hezky měkce doplňovat lesk ozdob, budou šišky pěkně podtrhovat přírodní vzhled stromečku.

 

STROMEK PRO SINGLE NEBO TY, CO TO MAJÍ RÁDI JEDNODUŠE

Máte svůj první byt nebo prostě žijete sami. Spíše budete po návštěvách chodit vy, možná pojedete na hory nebo někam jinam, ale přesto byste výzdobu rádi. Jen nechcete velký stromek s množstvím dekorací, ale hledáte něco působivého, s vánoční atmosférou, ale jednoduchého.

Tak co si pořídit zajímavou větev, kterou si natřete nebo necháte natřít bílou. Upevnit v květináči se dá třeba betonem (hotová směs se dá koupit v kterémkoliv hobby marketu). Nahoru bych vložila vrstvu mechu (dá se koupit pravý i umělý), nebo zasypat slámou nebo senem či hoblinami (klidně podestýlka pro králíky apod. z obchodu pro zvířata). Protože málo je více a jde o efekt, tak si kupte opravdu kvalitní 3-5 skleněných ozdob, které se v různých výškách zavěsí na hezké stuhy. Pěkně funguje třeba stříbřitá a pak nějaký pastelový odstín. Doplňte ozdobami - větších rozměrů (jako na foto) z jiného materiálu - dřevo/kůra/mech/kov. Nebojte se připnout třeba ptáčka, ale vynechte roztomilé dekorace typu "vereruška jako živá" kupované na klasických tržnicích. Opravdu kvalitní "zvířecí ozdobu" poznáte detailem zpracování a tím vyšší cenou. Buď ji chcete vynaložit, nebo raději zůstaňte u klasických ozdob.

Další možností je pořízení malého přírodního stromečku, který se dá zasadit do mechového lože nebo klidně vložit i z kořeny do větší láhve od okurek. Zdůraznit jeho přirozenou nahou krásu a ozdoby dořešit různými ověsy oken, ověsy na světlech a aranžmá ve vázách. 

 

 

STROMEK PRO TY, CO POTŘEBUJÍ HRAVOST, OSLNIVOST, ZDOBNOST A TROCHU EXTRAVAGANCE

Většinou je tento typ spojený s představou vysokých nákladů, ale nemusí tomu být tak. Mnohdy stačí zajít přímo do dekoratérských velkoskladů nebo na tržnice pro dodavatele květin a dekorací. Tam se dá za pár korun pořídit spousta jednotlivostí a na vás už záleží, jak je zkombinujete. Určitě velké množství je základ a aby se udržela základní myšlenka - pak je potřeba si ujasnit, jakého efektu chceme docílit. Letos je oblíbené pracovat s odstíny modré, zelené, růžové, fialové, průvodní barvou je bílá. Stromeček sám můžete rozzářit nástřikem metalickou barvou (třeba autolakem), kterým postříkáte určité části na zvýraznění efektu - třeba zlatou (viz obrázek). Stříkání ale raději provádějte venku, nebo se zakrytím podlahy - a určitě před samotným věšením ozdob. Naopak bílý zasněžený efekt lze citlivě a opatrně dostříkávát v průběhu zdobení, abyste měli jistotu, že "zasněžení" dopadne tam, kam je třeba.

 

  

STROMEK, KDE JE MÁLO MÍSTA

Bojujete o každý centimentr, a přesto chcete stromeček? Co třeba takto?

 

STROMEK V BÍLÉ

Pro ty, kteří potřebují pro svůj vánoční pocit dostatek sněhově heboučkých a snových aranžmá s teple blikajícími světlýlky. Jednoduché, přesto slavnostní, čisté a teploučké. Slavnostnějšího vzhledu docílíte provazováním pruhů látek, stuh nebo i jutoviny, přičemž zůstává zachováné přirozené působení krásy stromečku. Pracuje se tak pouze s šiškami, malým množstvím jiných ozdob a rozhodně se drží tlumené barvy opřené o akcent bílé.

   

Když si to shrneme, základní otázky zní: Jak vypadá můj interiér (jaké barvy a materiály převažují), pro koho zdobím, jak se chci cítit a kolik do toho chci vložit. A to nejdůležitější? Stromeček je prima, ale váš pocit a nálada je více. Takže hlavně srdcem, milé ženy.

Vaše Mibiko

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nataša Zabloudilová 24. 11. 2019

Je to sice trochu neobvyklé, ale proč ne. Já osobně bych si ale vánoce nedokázala představit bez klasického stromečku s baňkami a nějakým pěkným osvětlením. Právě to mám letos v plánu kupovat nové, protože to, které máme doma minulý rok nějak blblo. Koukala jsem, že pěkné vánoční osvětlení mají třeba tady: https://www.vanocni-osvetleni-retezy.cz/

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 12. 2018

dneska jsem dostala tři krásné větve jedličky, zítra je nazdobím, už se těším

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 9. 12. 2017

Moje teta se strejdou měli na Vánoce třeba jen větev v obýváku, ale tak krásně a jednoduše nazdobenou , že na to nikdy nezapomenu !!!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 12. 2017

krásné

Odpovědět
Clairest
Clairest 19. 11. 2017

Moc pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 353
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.