Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 12. 2019
Líbí se mi

Zažrané skvrny od potu: Prací prášek nepotřebujete, sáhněte do domácích zásob

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 12. 2019
Líbí se mi
Zažrané skvrny od potu: Prací prášek nepotřebujete, sáhněte do domácích zásob

Zažrané skvrny od potu: Prací prášek nepotřebujete, sáhněte do domácích zásob

Vyměňujete své oblíbené letní či podzimní kousky za zimní a všimli jste si, že na většině z nich ulpívají propocené fleky pod pažemi? Nemusíte je vyřadit, použijte vodku nebo sůl!

Slunečné počasí, na které teď s oblibou vzpomínáme, má skoro samé výhody, tedy až na zvýšené pocení. Nevzhledné kruhy od potu a antiperspirantů jsou viditelné hlavně v oblasti podpaží. Vytvořily se i na vašem oblíbeném tričku nebo halence? Jednoduše se jich zbavte!

Sůl nad zlato

Tato metoda zdolá i zašlé skvrny usazené hluboko v látce. Dá se použít na bílé i barevné prádlo. Vezměte trochu soli, namočte oblečení a posypte ho. Nechte působit 8 až 12 hodin, nebo přes noc. Poté oblečení znovu navlhčete a ještě přidejte sůl. Jemně vetřete do látky. Po tomto „peelingu“ vložte svršky do pračky a vyberte na potřebný cyklus.

Prostředek na nádobí

Prostředek na nádobí vám pomůže se zapranými fleky včetně těch od antiperspirantu. Nalijte na skvrnu, rozetřete a nechte působit 30 minut. Potom propláchněte proudem vody.

Vodka

Vodka je výborná na odstraňování bílých skvrn z tmavých textilií. Nalijte ji na flek a počkejte pár minut - efekt uvidíte téměř okamžitě. Někdy se stane, že je zapotřebí delší čas, ale ne více než hodina. Dokončete vypráním.

Ocet

Flek navlhčete octem a nechte působit přes noc. Ráno vyperte jako obvykle. Tímto způsobem dokážete zachránit barevné oblečení i vlnu a jiné přírodní materiály. Doporučujeme však raději se vyhnout aplikaci na bílé prádlo, protože by mohlo zežloutnout.

Citronová šťáva

S pomocí citronové šťávy odstraníte zejména čerstvé skvrny od antiperspirantu. Vymačkejte pár kapek citronu přímo na flek, nechte působit 5 až 10 minut a potom ručně vyperte v mírně teplé vodě.

Tekutý amoniak

Amoniak si poradí dokonce i se silně znečištěným oblečením. Abyste se zbavili zašlých bílých map, které vznikají při používání přípravků proti pocení, smíchejte tekutý amoniak s vodou v poměru 50:50. Navlhčete postižené místo a po pár minutách důkladně opláchněte.

Bonusový tip? Staré silonky!

Pokud na sobě máte nový kousek oblečení, a hned si ho umažete antiperspirantem, jediné, co potřebujete, jsou čisté ponožky nebo punčochy ze syntetického materiálu. Srolujte je do kuličky a třete o skvrnu. Uvidíte, že hned zmizí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 7. 12. 2019

používám mýdlové ořechy a jsem moc spokojená

Odpovědět
lemur
lemur 7. 12. 2019

Prima tipy.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2019

Já ani nemívám skvrny, spíš manžel, ale mám dojem, že se prádlo vždy dobře vypere v pračce

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 6. 12. 2019

snad to nezapomenu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 356
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.