Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 7. 2021
Líbí se mi

Nejčastější chyby, které děláme při zařizování bytu nebo domu: jak se jich vyvarovat?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 7. 2021
Líbí se mi
Nejčastější chyby, které děláme při zařizování bytu nebo domu: jak se jich vyvarovat?

Nejčastější chyby, které děláme při zařizování bytu nebo domu: jak se jich vyvarovat?

Zařizování nového bydlení se často jeví jako jednoduchý a pro mnohé i lákavý proces. Lze při něm totiž popustit uzdu fantazii a nechat vyřádit své kreativní já. Zejména rozsáhlejší úpravy interiéru avšak velmi ovlivní, jak se v následujících letech budete ve svém obydlí cítit, a tak není od věci si připomenout nejčastější chyby, ke kterém nezřídka dochází.

Které to jsou?

Jednou ze začátečnických chyb jsou impulzivní nákupy. K těm často dochází již ve fázi, kdy interiér ještě prochází rekonstrukcí a není tak jednoduché si představit finální výsledek. Mnozí mají tendence impulzivně nakupovat doplňky nebo kusy nábytku, které při svých toulkách po obchodech náhodně objeví, a přestože se jednotlivé věci mohou zdát ideální, v důsledku se do interiéru nehodí nebo kupříkladu ani nevejdou.

S tímto problémem se designeři často setkávají zejména v počátku rekonstrukce, kdy má majitel velmi nejasnou představu o tom, jak by měl interiér vypadat, nejrůznějším výhodným koupím však nemůže odolat. Málokdo si ale uvědomuje, že právě nepromyšlenost finální podoby interiéru se může citelně podepsat i na finančním rozpočtu. Nemluvě o tom, že pokud zbrkle pořídíte nějak výrazný kus nábytku, budete na něj poté muset brát ohledy při každém dalším rozhodnutí.

Bez plánu nezačínejte

S impulzivními nákupy přímo souvisí i to, zda máte na finální projekt vypracovaný plán. Ten totiž může pomoci s řešením interiéru s netradičními dispozicemi, ale hlavně vám pomůže držet se toho, co jste s interiérem od začátku zamýšleli udělat.

Mnozí si neuvědomují, co může vymýšlení toho, jak bude interiér vypadat, za pochodu způsobit. Nejčastěji se to týká netradičně řešených místností či malých bytů, kde opravdu není prostor na chyby a je naprosto žádoucí, abychom přesně věděli, kde co bude a k čemu to bude sloužit. K tomu slouží 3D vizualizace, která by měla stát na počátku každé rozsáhlejší rekonstrukce.

Jasný plán stanovující rozvržení místností a jejich finální podobu je však důležitý i z toho důvodu, abyste si dokázali určit minimální rozpočet, který bude na celou rekonstrukci a následné zařizování potřeba. Jedině tak můžete eliminovat riziko toho, že vám ve dvou třetinách rekonstrukce dojdou finance, což je samo o sobě poměrně velkým problémem.

Na čem raději nešetřit?

Další častou chybou při zařizování interiéru je snaha ušetřit na věcech, na kterých by se zpravidla šetřit nemělo. Jedná se například o podlahu, vybavení koupelny, kuchyňskou linku či sedačku.

Všechny výše zmíněné součásti interiéru jsou totiž denně používány a opotřebovávány všemi členy domácnosti, a proto by se při jejich koupi mělo hledět zejména na kvalitu, nikoli na kvantitu.

Kutilové ano, ale...

Možná máte pocit, že některé dílčí opravy a projekty můžete zvládnout sami jen na základě návodu na internetu, ne vždy se ale tento přístup může vyplatit. Naopak, v těchto případech často dochází k tomu, že se během poměrně krátké doby mohou projevit nejrůznější nedokonalosti a vady, jejichž oprava si bude žádat citelnou finanční injekci. Už jen z toho důvodu je vhodnější obrátit se na profesionální firmy, které se danou problematikou zabývají.

Lidé mají často strach z toho, že se při využití profesionálů dostanou na úplně jiné peníze a celá rekonstrukce bude o to dražší. Je si ale nutné uvědomit, že se jedná o investici do budoucnosti a to, co nyní zaplatí navíc, se jim v následujících letech několikanásobně vrátí. Nehledě na to, že každý interiérový designér má svou síť dodavatelů a partnerů, u kterých lze mnohdy zařídit výhodnější podmínky nebo kupříkladu i slevu.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 7. 7. 2021

já mám manžela kutila, takže se o vše možné postará :-

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 7. 7. 2021

tak to my vždy naplánujeme, dlouho vybíráme, pak dlouho nekoupíme...a zase plánujeme, čekáme, váháme...

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 7. 2021

Kutilové, ano, ale.....úplně vidím manžela

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 201
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.