Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 8. 2020
Líbí se mi

Zápach z oblečení snadno odstraníte i bez praní

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 8. 2020
Líbí se mi
Zápach z oblečení snadno odstraníte i bez praní

Zápach z oblečení snadno odstraníte i bez praní

Už se vám jistě také stalo, že jste strávili večer například v oblíbené hospůdce, kde váš kabát či kalhoty načichly přepáleným olejem nebo jiným pachem. Co teď? Do rána oblečení těžko stihnete vyprat nebo vyčistit. Naštěstí existují osvědčené triky, které zápach z oblečení spolehlivě odstraní.

Zkuste třeba některý z následujících.

Včerejší noviny poslouží

Staré noviny sice nemají velkou informační hodnotu, ale na odstraňování pachů jsou skvělé. Zmačkejte je a vycpěte s nimi oblečení (rukávy, nohavice apod.), co to půjde. Nechejte přes noc nebo alespoň čtyři hodiny. Mimochodem, staré noviny jsou skvělým trikem i pro mokré nebo zapáchající boty.

Využijte sílu páry

Jistá babská rada proti zmačkanému oblečení tvrdí, že když se rychle potřebujete zbavit záhybů třeba na košili, kterou si chcete vzít, máte ji společně se sebou zavřít v koupelně, když si dáváte sprchu. Pára vlákna uvolní a narovná. U některých materiálů to funguje skvěle, u některých stejně nakonec budete muset vzít žehličku. Ovšem když se potřebujete zbavit zápachu v oblečení, tahle rada zabere.

Na šňůru s nimi

Jestliže máte tu možnost, pověste inkriminovaný kousek šatníku na ramínko či šňůru a nechejte na něj svítit slunce (barevné prádlo věště porubu, aby nevybledlo). Za hodinku dvě bude zase svěží a připravený na nošení.

Zásoby z baru

Pokud za zápachem vašeho oblíbeného trika stojí propocené podpaží, pak můžete zkusit nápravu pomocí vodky. Nalijte ji do rozprašovače a skvrny od potu jemně postříkejte. Alkohol se rychle odpaří a vezme s sebou i zápach.

Stará dobrá soda

Soda se jako pohlcovač pachů osvědčuje například v interiéru nebo lednici. A stejně vám poslouží i v případě zapáchajícího oblečení. Prostě s ní oblečení jemně poprašte a nechejte působit tak dlouho, jak jen vám to situace umožní. Poté sodu vyklepejte.

Kalhoty pěkně u ledu

Tento tip funguje především u džínů. Vzhledem k tomu, že by se neměly prát tak často, stává se, že nepatří k nejvoňavějším kouskům šatníků. Chcete jim dopřát rychlé osvěžení? Pak je přes noc nechejte v mrazáku. Chlad zabije bakterie, jež pach způsobují, a bude po problému.

Voňavá prevence

Není výjimkou, že máte-li sezonní oblečení uložené ve skříni třeba více než půl roku, může se stát, že po vyndání příliš nevoní. Takové situaci lze jednoduše předejít – do skříně můžete dát misku se sodou, dokonce kočkolitem, nebo ještě lépe mletou kávou. Ta šatník nejen provoní, ale tak jako soda dokáže pohltit kromě pachů také vlhkost, jež často za typicky zatuchlou „vůní“ ve skříni stojí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 12. 12. 2020

Skvělý tip na to, jak odstranit zápach z oblečení a to se u nás v rodině rozhodně neztratí, takže to hned zítra v neděli, až budu prát oblečení manžela, které nosí do lesa (objednává si ho z https://armik.cz/ ) vyzkouším, ať nám to tu nesmrdí

Odpovědět
kosanka
kosanka 3. 12. 2020

Párou už jsem to dělala, mám na to přístroj

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 9. 2020

zajímavé rady

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

zkusím

Odpovědět
kosanka
kosanka 2. 9. 2020

Stará dobrá soda opravdu pomáhá

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 893
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.