Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 4. 2021
Líbí se mi

Jak odstranit zápach z oblečení snadno a rychle?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 4. 2021
Líbí se mi
Jak odstranit zápach z oblečení snadno a rychle?

Jak odstranit zápach z oblečení snadno a rychle?

Už se vám jistě také stalo, že jste strávili večer například u ohně nebo v kuchyni, kde váš váš kabát či kalhoty načichly přepáleným olejem, kouřem nebo jiným pachem. Co teď? Do rána oblečení těžko stihnete vyprat nebo vyčistit. Naštěstí existují osvědčené triky, které zápach z oblečení spolehlivě odstraní.

Zkuste třeba některý z následujících.

Včerejší noviny poslouží

Staré noviny sice nemají velkou informační hodnotu, ale na odstraňování pachů jsou skvělé. Zmačkejte je a vycpěte s nimi oblečení (rukávy, nohavice apod.), co to půjde. Nechejte přes noc nebo alespoň čtyři hodiny. Mimochodem, staré noviny jsou skvělým trikem i pro mokré nebo zapáchající boty.

Využijte sílu páry

Jistá babská rada proti zmačkanému oblečení tvrdí, že když se rychle potřebujete zbavit záhybů třeba na košili, kterou si chcete vzít, máte ji společně se sebou zavřít v koupelně, když si dáváte sprchu. Pára vlákna uvolní a narovná. U některých materiálů to funguje skvěle, u některých stejně nakonec budete muset vzít žehličku. Ovšem když se potřebujete zbavit zápachu v oblečení, tahle rada zabere.

Na šňůru s nimi

Jestliže máte tu možnost, pověste inkriminovaný kousek šatníku na ramínko či šňůru a nechejte na něj svítit slunce (barevné prádlo věště porubu, aby nevybledlo). Za hodinku dvě bude zase svěží a připravený na nošení.

Zásoby z baru

Pokud za zápachem vašeho oblíbeného trika stojí propocené podpaží, pak můžete zkusit nápravu pomocí vodky. Nalijte ji do rozprašovače a skvrny od potu jemně postříkejte. Alkohol se rychle odpaří a vezme s sebou i zápach.

Stará dobrá soda

Soda se jako pohlcovač pachů osvědčuje například v interiéru nebo lednici. A stejně vám poslouží i v případě zapáchajícího oblečení. Prostě s ní oblečení jemně poprašte a nechejte působit tak dlouho, jak jen vám to situace umožní. Poté sodu vyklepejte.

Kalhoty pěkně u ledu

Tento tip funguje především u džínů. Vzhledem k tomu, že by se neměly prát tak často, stává se, že nepatří k nejvoňavějším kouskům šatníků. Chcete jim dopřát rychlé osvěžení? Pak je přes noc nechejte v mrazáku. Chlad zabije bakterie, jež pach způsobují, a bude po problému.

Voňavá prevence

Není výjimkou, že máte-li sezonní oblečení uložené ve skříni třeba více než půl roku, může se stát, že po vyndání příliš nevoní. Takové situaci lze jednoduše předejít – do skříně můžete dát misku se sodou, dokonce kočkolitem, nebo ještě lépe mletou kávou. Ta šatník nejen provoní, ale tak jako soda dokáže pohltit kromě pachů také vlhkost, jež často za typicky zatuchlou „vůní“ ve skříni stojí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 14. 4. 2021

Dobré rady

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 4. 2021

stále dokola peru...

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 4. 2021

Někdy se zbavit zápachu z prádla je někdy umění.

Odpovědět
potkanek
potkanek 7. 4. 2021

já dávám levanduli

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 7. 4. 2021

zajímavé tipy, díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.