Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 10. 2019
Líbí se mi

Vyzkoušeno za vás: Vysávání podlah vás může bavit

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 10. 2019
Líbí se mi
Vyzkoušeno za vás: Vysávání podlah vás může bavit

Vyzkoušeno za vás: Vysávání podlah vás může bavit

Vysávání podlah si užívá jen málokdo. Není divu. Vytáhnout ze skříně těžký vysavač, neustále hledat zásuvky, do kterých ho v jednotlivých místnostech zapojit, posouvat nábytek, aby se dalo uklidit i pod ním… Není divu, že tuhle domácí práci často odkládáme, jak se dá (a ne že by se dalo dlouho). Ovšem máme dobrou zprávu. Vysávání vás může konečně začít bavit!

Tedy platí to samozřejmě za předpokladu, že máte toho nejlepšího pomocníka. My se o tom přesvědčily při testování tyčového aku vysavače Kobold VB100 od Vorwerk.

Výkon patřící k absolutní špičce

Spousta lidí je k akumulátorovým vysavačům poměrně skeptická – obávají se, že když není vysavač „na šňůře“, nebude nejspíš tak výkonný jako ten klasický. Ale to je rozhodně velký omyl! Tyčový vysavač Kobold VB100 si v ničem nezadá se svými tradičními kolegy a navíc má spoustu výhod navíc.

Je jasné, že u vysavače není vzhled zrovna prioritou, ale jako každá žena nakupuju i očima. Bohužel i věci, u kterých se to občas nevyplácí. Ale Kobold je vážně designově povedený. Tenhle krasavec nebude překážet v žádném pokoji, nebudete ho muset schovávat,“ chválí Pája a oceňuje i tyčové provedení vysavače: „Na uskladnění i manipulaci je mi mnohem sympatičtější než vysavač klasický, který vlastně pořád táhnete za sebou. Mimochodem, Kobold ani nemusíte nikde složitě opírat nebo parkovat do speciální nabíječky, která by zabírala další místo. Prostě jej kamkoli postavíte v ‚parkovací‘ poloze, ve které bez potíží sám drží, a je to.“

Intuitivní ovládání pro každého

Kobold VB100 se hodí pro úklid jakýchkoli tvrdých podlah – nemá problém s kobercem ani dlaždičkami, skvěle vysaje lino i plovoučku. Vděčí za to především prostorné elektrické hlavici s kartáči, které si poradí s každou nečistotou. „Oceňuji, že člověk může ovládat i rychlost, s jakou kartáče pracují. Stačí jednoduše sešlápnout příslušné tlačítko na hlavici a vysáváte buď v základním režimu pro každodenní úklid, nebo v režimu turbo, který oceníte při větším nepořádku. A jak znám naši rodinu, využila bych turbo na maximum,“ usmívá se Bára.

Nejen ovládání kartáčů je snadné a intuitivní – vysavač zvládne používat opravdu každý, nebudete se muset bát půjčit ho dětem nebo jej darovat třeba k Vánocům či narozeninám svým (pra)rodičům, kteří občas bývají k novinkám z oblasti techniky skeptičtí a mají z nich obavy. Vysavač ovládáte jediným tlačítkem na rukojeti, kterým jednoduše měníte intenzitu sacího výkonu.

Zázrak nejen pro alergiky

Poměrně unikátní je u Koboldu také filtrační sáček. „Vlastně jsem ani netušila, že existuje tyčový vysavač, který má sáčky. Vždycky mi trochu vadilo, že sice pečlivě uklidíte a vše vysajete, ale pak jdete a sypete všechny nečistoty a prach z nádoby vysavače do koše, čímž je opět rozvíříte po bytě. Tohle s tyčovým vysavačem od Vorwerku odpadá, což jistě ocení nejen alergici,“ dodává Pája s tím, že oceňuje, jak snadé je sáček vyměnit.

Ostatně filtrační sáček Premium FP100 získal certifikát „TÜV Nord – Vhodný pro alergiky“ a zaručuje tak opravdu tu nejvyšší úroveň hygieny. Snadno se vyměňuje a ani při výměně sáčku za nový nepustí jediné zrníčko prachu ven. Pokud tedy máte doma alergika, stane se Kobold VB100 nezaměnitelným pomocníkem.

Úklid pro 21. století

A jak dlouho vydrží tyčový aku vysavač Kobold na jedno nabití? Závisí samozřejmě na zvoleném režimu, nicméně na jedno nabití s ním můžete vysávat až 80 minut. Stav baterie se promítá do LED indikátoru, který včas upozorní, kdy je potřeba dopřát vysavači nabíjení nebo nabitý výměnný akumulátor. „Docela mě překvapilo, jak dlouho zvládne uklízet. A to jsme ho při testování v redakci rozhodně nešetřily,“ říká Bára.

Kobold VB100 jsme opravdu podrobily zatěžkávací zkoušce. Ale aspoň už víme, že se vejde i pod velmi nízký nábytek a také že se s ním dá uklízet i prach na poličkách! „Speciální úzký kartáč na prach je sice tradiční příslušenství i u klasických vysavačů, ale nikdy jsem ho nevyzkoušela. Navíc komu by se chtělo tahat těžký vysavač někam do výšek, aby člověk vysál prach z vrchní police! Ovšem Kobold má jen něco málo přes tři kila, a když z něj sundáte hlavici s kartáči a vyměníte ji za nástavec na prach, je ještě lehčí. Bez potíží pak vysavač zvednete třeba nad hlavu,“ vyzdvihuje Bára.

Ostatně snadnou manipulaci jsme oceňovaly všechny. „Při vysávání se vůbec nenamáháte, veškerý pohyb Koboldu ovládáte jen a jen zápěstím, vysavač jezdí v podstatě sám, netlačíte ho ani netaháte. Dokonale padne do ruky a i díky tomu se stane pomocníkem, kterého využijete i v situacích, kdy se vám dříve klasický vysavač vytahovat nechtělo. Navíc vypadá jako vysavač z budoucnosti, takže úklid je vlastně zábava po všech stránkách,“ uzavírá Pája.

Více informací najdete na internetových stránkách kobold.vorwerk.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 7. 10. 2019

musí to byt skvelý pomocník

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 435
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.