Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 19. 7. 2019
Líbí se mi

Vyzkoušené triky, jak se nestrhat při úklidu podlahy

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 19. 7. 2019
Líbí se mi
Vyzkoušené triky, jak se nestrhat při úklidu podlahy

Vyzkoušené triky, jak se nestrhat při úklidu podlahy

Tak za prvé je dobré si říci, že úklid je něco, co zřejmě tak úplně nebaví nikoho z nás. Tedy alespoň věříme, že ti, kteří uklízejí s nadšením, jsou v menšině. Zároveň je dobré si přiznat, že takový čistý, nablýskaný byt také není úplně od věci.

A pokud zrovna nemáte to štěstí, že vám domů dochází uklízečka, která to udělá za vás, pak nezbývá než si vyhrnout rukávy a pustit se do toho – ať už s radostí nebo bez. Máme pro vás pár tipů na to, jak si úklid urychlit a zpříjemnit. Tady jsou: 

 1. Pořádně ždímejte

Není nic strašnějšího, než zaschlé kapky na dlažbě či dřevěné/laminátové podlaze. Ať už máte mop plochý nebo třásňový nebo stále motáte hadr na smeták, ždímání je naprostý základ. A ty kapky se vám přesně stanou tehdy, kdy pořádně neždímete. A pak vytíráte znovu a znovu a znovu. V tomto případě zkrátka neplatí: co je mokré, to je čisté. Při výběru mopu tedy dejte dobrý pozor na to, jaký máchací a ždímací mechanismus má. A volte ideálně ten, do kterého si nemusíte vůbec namáčet své jemné ruce.

2. Jezděte do osmičky

Je to prý vyzkoušený a léty ověřený postup, jak nevynechat žádné smítko. Nevíme, zda je to absolutní pravda, nicméně kdekterá z nás to slyšela už od maminky či babičky. A taková lidová (i úklidová) moudrost se nepřenáší jen tak náhodou. A maminky a babičky určitě nemluví do větru.

3. Do terénu volte třásně  

Máte-li byt, kde o nohy od nábytku, židlí, stolu či dětské hračky není nouze, zvolte určitě mop s třásněmi. Třásně se mnohem lépe dostanou do hůře přístupných rohů a členitých míst. V méně členitém terénu vám naopak lépe poslouží mop plochý.

4. Volte teplejší vodu

Je to jednoduché – špína z rukou vám jde také přece snáz, pokud si je umyjete mýdlem s teplou vodou. Analogicky to funguje u podlah. Určitě tedy ne vařicí, ale vlažná až teplá voda udělá opravdu divy.

5. Za půl hodinky o stovku lehčí

Takový půlhodinový úklid s mopem vám spálí zhruba 100 kalorií (nesmíte tedy u toho zrovna popíjet sklenku vína nebo se dopovat čokoládovou tyčinkou). Možná si ten úklid nakonec ještě oblíbíte, co říkáte? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 6. 2020

Odpovědět
Jasper
Jasper 28. 7. 2019

Užitečné rady

Odpovědět
lemur
lemur 21. 7. 2019

Dobré tipy.

Odpovědět
Verualex
Verualex 20. 7. 2019

Dobre a uzitcne rady

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 7. 2019

Nevadí mi vysávání, ale nesnáším vytírání bytu...fakt že ne .

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 113
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.