Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2019
Líbí se mi

Vybavte si svou ložnici podle zásad Feng Shui

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2019
Líbí se mi
Vybavte si svou ložnici podle zásad Feng Shui

Vybavte si svou ložnici podle zásad Feng Shui

Váš dům by měl být oázou klidu a pohody a pro ložnici to platí dvojnásob. Číňané věří, že uspořádání ložnice podle Feng Shui pomáhá udržovat klid v našich myslích a chrání nás před toky negativních energií. Jestli to funguje, můžete vyzkoušet sami.

Umístění postele

Číňané věří, že umístění postele v místnosti, ve které spíme, může mít zásadní vliv na naši náladu, ale také zdraví. Podle zásad Feng Shui by postel nikdy neměla směrovat ke dveřím nebo dokonce stát přímo naproti nim. Vůbec nejhorší variantou jsou dveře směrované k čelu postele a okno za ním, přímo proti dveřím. Tok energie, který skrze dveře a okno prochází, může údajně způsobovat vážné zdravotní potíže. Pokud jinou možnost nemáte, postavte k nohám postele nějaký vyšší předmět, který energetický tok částečně přeruší či odkloní, například židli.

Barvy v ložnici

Podle zásad Feng Shui by měly barvy v ložnici být co nejtlumenější a spíše zemité. Vhodná je tedy béžová, světle hnědá či olivová. Pokud máte rádi výrazné barvy, vyhněte se alespoň křiklavě rudé a svítivě zelené. Týká se to však nejen stěn a nábytku, ale také povlečení a nejrůznějších doplňků. I malý červený budík může být rušivým elementem.

Pryč s nadměrnou energií

V ložnici by rozhodně neměly být jakékoli elektronické předměty, které vyzařují nejrůznější světlo nebo vysílají signál. Tedy telefony, televize, rekordéry, ale také rádia nebo dokonce i hodiny.

Číňané také tvrdí, že by se v ložnici nemělo nacházet zrcadlo. Věří totiž, že skrze něj přicházejí k lidem nejrůznější démoni, kteří parazitují v našich myslích. Když člověk spí, je nejzranitelnější, a zrcadlo v ložnici usnadňuje ovlivnění člověka.

Pozor na doplňky

Podle zásad Feng Shui by se v ložnici neměly nacházet květiny. Pokud v ní nějaké jsou, měly by být pouze zelené, bez barevných květů. Obrazy na stěnách se také příliš nedoporučují. Zejména ty, na kterých jsou vyobrazeny osoby. Číňané věří, že zvěčnění člověka v obrazu nebo fotografii uchová část jeho energie právě v nich. Obrazům, na kterých jsou lidé, byste se měli vyhnout v celém domě, pokud osobu na něm neznáte.

Rozmístění nábytku

Ložnice většinou bývají malé a často v nich skladujeme věci, které nemáme kam dát. V ložnici by ale mělo být nábytku co nejméně. Pokud nemáte jinou možnost, postavte nábytek tak, aby kolem postele bylo co nejvíce volného prostoru. Ideální je vytyčit prostor, který bude sloužit pouze pro odpočinek. Postavte tedy před postel paraván nebo nad ni pověste nebesa.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Navrátilová 22. 5. 2020

Podle mě dost zajímavé tipy. Hlavně ty ohledně umístění postele se mi docela hodí. Máme totiž v plánu do ložnice kupovat novou postel (už mám vybranou jednu tady odtud https://www.signal-nabytek.cz/cs/postele-2 ) a docela ráda bych ji dala na jiné místo, než je ta současná. Ještě si tedy o feng šuej raději nastuduji něco víc.

Odpovědět
avatar

Jestli pro vás můžu mít jeden tip, tak zkuste mrknout třeba i na NetObchodak. Tam mají také moc pěkné postele. My si odtud teď nedávno kupovali tuto https://netobchodak.cz/postele/103517-manzelska-postel-boxspring-160-cm-pius-cerna-s-matracemi.html a musím říct, že zatím naprostá spokojenost.

MajkaM
MajkaM 11. 10. 2019

fajn tipy

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 10. 2019

Neviem sice,či to funguje ale našej spálni dodáva pokoj a energiu naša láska v celom domeba vzťahu.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 10. 10. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.