Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 2. 2020
Líbí se mi

Vaječné skořápky využijete do zubní pasty i jako ochranu před škůdci

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 2. 2020
Líbí se mi
Vaječné skořápky využijete do zubní pasty i jako ochranu před škůdci

Vaječné skořápky využijete do zubní pasty i jako ochranu před škůdci

Pro většinu lidí jsou vaječné skořápky odpadem. Zkušenější však ví, že se mají přidávat do laků na nehty, k rajčatům nebo psímu krmení! A na co dalšího jsou jako dělané?

Vyhazuje vaječné skořápky v domnění, že je k ničemu nevyužijete? Děláte chybu! Skutečně se vám nehodí třeba hnojivo či lék na hmyzí bodnutí?

Použijte membránu skořápky jako přirozený obvaz

Uvádí se, že membrána skořápky napomáhá při hojení ran a škrábanců. Stačí přiložit na postižená místa. Máte-li skořápek víc, nadrťte je, vložte do uzavíratelné nádoby a přilijte k nim jablečný ocet. Nechte pár dní odstát. Vzniklý roztok obsahuje octan vápenatý, který poskytuje úlevu od kousnutí hmyzem. Bolestivé místo jednoduše potřete a postup v případě opakujte.

Ochraňte svoji úrodu

Vaječné skořápky mírně rozmělněte a posypte je okolo svých sazeniček a květin. Zabráníte tak útoku škůdců. Měkká těla, jako mají například slimáci nebo hlemýždi, se při přechodu ostrých hran poraní.

Dopřejte rajčatům výživu

Hniloba květů je u rajčat častým problémem, který ve skutečnosti způsobuje nedostatek vápníku v rostlině. Proto zkušení pěstitelé při výsadbě přidávají vaječné skořápky do zeminy.

Uzdravte svého psa

Skořápky nechte usnout, rozdrťte je a s pomocí mlýnku na kávu vytvořte prášek. Jakmile váš domácí mazlíček dostane průjem, stačí mu na jídlo nasypat pár lžiček tohoto zlepšováku.

Vytvořte si minerální doplněk stravy

Pro jistotu skořápky nechte dezinfikovat nad párou a vyčkejte, až uschnou. (Řešením je i jejich rozmístění na plech a nenásilné upražení v troubě.) V mixéru je rozmělněte na jemný prášek a tím naplňte prázdné celulózové tobolky (kapsle), jež jsou k dostání v každé lékárně. Užívejte každý den.

Zásobte se domácí zubní pastou

Podle studie provedené v roce 2015, kterou uveřejnil časopis Journal of Clinical Research, skořápky obnovují zubní sklovinu. Zbavte je choroboplodných zárodků, jak je popsáno výše, a vykouzlete ozdravnou zubní pastu. Budete potřebovat 12 jemně namletých skořápek, 1-3 lžíce zastudena lisovaného kokosového oleje v bio kvalitě, 1 lžíci jedlé sody a 10 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru (nejhodnější je však máta, která se přidává do klasických zubních past). Vzniklou směs uložte do sklenice a uzavřete. Používejte alespoň jednou denně.

Usnadněte si práci při mytí nádobí

Drcené vaječné skořápky fungují skvěle, když se něco připálí. Taky vám nejde vydrhnout pánev? Posypte jimi tu spoušť a pusťte se do díla.

Vytuňte jimi lak na nehty

Trochu jemného prášku ze skořápek přidejte do laku na nehty. Vápník nehty posílí!

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 24. 5. 2020

tam to známe

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

zajímavé

Odpovědět
Svata
Svata 10. 3. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 2. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 2. 2020

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 735
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.