Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2021
Líbí se mi

Co všechno můžete svěřit mrazáku? Poradí si třeba s džíny ale i s červotočem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2021
Líbí se mi
Co všechno můžete svěřit mrazáku? Poradí si třeba s džíny ale i s červotočem

Co všechno můžete svěřit mrazáku? Poradí si třeba s džíny ale i s červotočem

Mrazák je místo, kde drtivá většina z nás uchovává potraviny. Ostatně to je i jeho původní účel. Ovšem tenhle kousek z vybavení vaší domácnosti dokáže být neobvyklým pomocníkem, třeba když potřebujete vyprat své oblíbené džíny…

Co všechno můžete svěřit mrazáku?

Tajemství obálky

Dnes už se sice klasické dopisy příliš neposílají. Ale co když jste zrovna zalepili obálku s dopisem pro někoho blízkého a najednou zjistíte, že jste do ní nevložili ještě nějakou důležitou maličkost? Jistě, můžete obálku roztrhat a použít jinou. Ale co když jiná není? Pak jednoduše vložte zalepenou obálku do plastikového sáčku a dejte na dvě hodiny do mrazáku. Po vyndání opatrně rozlepte: Znáte trik pro otevření obálky s párou? Pak vězte, že mráz je k papíru o dost šetrnější než vlhká pára…

Svíčky celý večer

Chcete, aby vás svíčky svým plamenem okouzlovaly co nejdéle? Pak je tak na den vložte do mrazáku. Zmrzlý vosk hoří pomaleji, takže se ze světla svíčky těšíte skoro dvojnásobnou dobu. A příjemným bonusem je, že u některých druhů svíček odpadá nepříjemné odkapávání vosku.

Džíny jako nové

Všichni víme, že s každým dalším praním naše oblíbené džíny ztrácejí tvar, pevnost a občas i barvu. Jenže úplně je neprat, jak je rok dlouhý, to taky nejde. Pokud jste se vysloveně nikde neušpinili a potřebujete džíny jen osvěžit a zbavit zápachu, svěřte je místo pračky mrazáku (vložte je do plátěného sáčku a nechejte je u ledu přes noc). Nízké teploty zabijí spolehlivě bakterie, které způsobují onen nepříjemný odér, a vy nemusíte džíny zbytečně prát.

Sbohem, červotoči

Všimli jste si, že v té dřevěné vázičce po babičce či jiné dřevěné starožitnosti řádí červotoč? Vyhnat ho je naštěstí snazší, než byste si mysleli – a ne, nemusíte hned kupovat nějakou chemii. Prostě danou věc vložte do mrazáku a nechejte ji tam pár týdnů. To proto, aby se zahubili všichni škůdci i v těch nejchráněnějších místech.

Úroda pro příští rok

Zbyla vám po jarní setbě semínka nejrůznějších rostlinek? Pak je do příštího roku můžete uchovat také v mrazáku. Jen se ujistěte, že jsou semena skutečně zcela vyschlá a umístěte je do nepropustného obalu (například bezpečně uzavřené plastové krabičky). Než je ba další sezonu svěříte záhonům, nechejte je zcela (pomalu) roztát.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 20. 3. 2021

Tak s těmi džínami to je super nápad.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 19. 3. 2021

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 3. 2021

zajímavé tipy, něco znám, něco je novinkou pro mne

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.