Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2019
Líbí se mi

Užitečné tipy, které vám usnadní úklid domácnosti

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2019
Líbí se mi
Užitečné tipy, které vám usnadní úklid domácnosti

Užitečné tipy, které vám usnadní úklid domácnosti

Existuje práce, kterou si málo z nás užívá a přece se musí udělat - úklid domácnosti. A tak hledáme důvody, jak se mu vyhnout. Čekáme na špatné počasí, nebo dokud nemá přijít návštěva – a pak jak spěcháme, na něco zapomeneme. Možná i tento článek čtete, abyste se nemuseli pustit do domácích prací. Ale neklesejte na mysli. Máme pro vás 5+1 báječných tipů, jak si domácí práce usnadnit.

Ve dvou se to lépe táhne

Kdo říká, že je úklid práce pro jednoho? Domluvte se s kamarádem nebo s někým z rodiny, aby vám pomohl, a udělejte z úklidu společenskou událost – až bude hotovo, hezky se odměňte. Když za pomoc slíbíte večeři v restauraci nebo skleničku sektu, určitě se najde spousta pomocníků.

Využijte k úklidu noc

I pozdě večer se můžete s klidem pustit do údržby zanedbávaných míst, jako je třeba vyčištění sprchové hlavice v koupelně. Sprchovou hlavici před spaním jednoduše zabalte do plastového sáčku s octovou esencí a nechte přes noc působit. Ráno si užijete sprchu bez jediného kousku vodního kamene!

Úklid jako cvičení? Ano!

Určitě se stane, že vynecháte cvičení, protože vás péče o domácnost stojí tolik času i energie. Tak proč to nespojit? Při domácích pracích totiž spálíte více kalorií, než byste věřili. Například umýváním oken spálíte za půl hodiny až 150 kcal. No není to skvělá motivace?

Nemusíte jen uklízet

Upřímně, úklid je ideální příležitostí pustit si pořádně nahlas hudbu anebo si poslechnout audioknihu. Proč byste se u hory prádla na žehlení nebo při úklidu kuchyně nemohli taky trochu pobavit?

Na pořadí záleží

Pamatujte, že při úklidu je potřeba dodržovat určité pořadí úkonů, abyste sami sobě nepřidělávali zbytečnou práci. Vždy uklízejte odshora dolů, aby vám prach ze skříněk nepadal na právě vytřenou podlahu.

Dvakrát méně práce a dvakrát rychleji

Mop a kbelík jsou minulostí. Nyní je tu novinka pro snadný úklid – čistič pevných podlah Kobold SP600 od Vorwerku. S tímto pomocníkem je úklid domácnosti pohodlnější a efektivnější, protože vám usnadní život díky tomu, že vysává a vytírá zároveň. V jediném kroku se tak vysáváním odstraní hrubé nečistoty a zároveň se lehce navlhčená mikroutěrka pustí do vytírání. Funkce automatického vlhčení utěrky, integrovaný zásobník a možnost zvýšit během úklidu úroveň vlhčení pro odstranění obzvlášť odolných skvrn jsou vychytávky, které z úklidu dělají opravdu jednoduchou činnost – dokonce i pro muže, kteří jsou jindy k domácím pracím zdrženliví. Kdo by si pomyslel, že úklid může být tak snadný!

Čistič pevných podlah Kobold SP600 můžete zakoupit prostřednictvím obchodních zástupců a na zákaznických centrech Vorwerk. Více informací naleznete na internetových stránkách Vorwerk Kobold.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
MajkaM
MajkaM 11. 10. 2019

dobré tipy

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 10. 2019

Dobré rady...skúsim zrealizovať niektoré

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.