Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 3. 2020
Líbí se mi

Úklidové vlhčené ubrousky nepoužívejte k otření rukou ani na nádobí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 3. 2020
Líbí se mi
Úklidové vlhčené ubrousky nepoužívejte k otření rukou ani na nádobí

Úklidové vlhčené ubrousky nepoužívejte k otření rukou ani na nádobí

Vlhčené ubrousky, které se používají pro úklid, jsou oblíbenými pomocníky v řadě domácností. A není divu. Za celkem přijatelnou cenu díky nim získáte pomocníka, který si v mžiku poradí s nepořádkem po vaření, s prachem na policích nebo následcích dětského tvoření.

Ovšem jsou i situace, kdy byste je raději používat neměli.

Místo ubrousků na ruce

Vlhčené ubrousky jsou v zásadě dvojí – jedny používáme na úklid, druhé pak nosíme třeba v kabelce, abychom si s nimi otřeli ruce nebo upatlané pusinky našich ratolestí. Ovšem neměly by se zaměňovat! Úklidové ubrousky rozhodně neslouží k péči o pokožku. Naopak, mohou ji nepříjemně podráždit (a platí to i o tlapkách našich zvířecích mazlíčků).

Na žulovou linku

Potřeboval by váš kuchyňský pult po vaření pořádně otřít? Vlhčené ubrousky se k tomu skvěle hodí. Pokud máte ale linku či pult ze žuly, vždy se přesvědčte, že jsou ubrousky, které máte doma, k tomuto kameni dostatečně šetrné. Jinak hrozí, že chemikálie z ubrousků naruší povrch žuly.

K otření nádobí

Vytřít vlhčeným ubrouskem talíř od jídla se možná zdá jako dobrý nápad, ale ve skutečnosti rozhodně není. Látky z ubrousků by se do lidského těla vůbec neměly dostat – mohou v něm nadělat pořádnou paseku (a opět to platí i pro zvířata – ani jejich misky ubrousky nevytírejte). Na nádobí používejte raději prostředky k tomu určené.

Pro lesklé brýle

Ačkoli odmašťovací schopnosti úklidových vlhčených ubrousků z nich dělají skvělé adepty pro leštění brýlí, jejich složení už tolik ne. Raději investujte do ubrousků přímo k tomu určené. Obsahují totiž látky, jež jsou šetrnější k očím. Klasické ubrousky by je mohly podráždit.

Na neošetřené dřevo

Ostatně pokud máte doma nábytek z neošetřeného dřeva, pak k němu univerzální úklidové ubrousky také nepouštějte. Jednak by mohly způsobit nadměrné vysušování a popraskání dřeva, jednak pamatujte, že neošetřené dřevo je porézní. Takže se sice díky ubrouskům jedné skvrny zbavíte, ale druhou s nimi vykouzlíte…

K čištění kůže

Ostatně podobně jako se dřevem je to i s kůží. Ačkoli se může zdát jako dobrý nápad, když otřete koženou sedačku ubrouskem, ve skutečnosti hrozí, že se kůže vysuší a začne drolit. Což gauči na vzhledu dvakrát nepřidá.

Na skvrny na oblečení

Polili jste se čajem, a tak rychle skvrnu zachraňujete vlhčeným ubrouskem? Pak se může stát, že k jedné skvrně přidáte druhou, ovšem tu už nikdy nevyperete. Sloučeniny ve vlhčených ubrouscích mohou narušit barvu látky (a platí to i pro bílou, na které mohou zanechat žluté mapy).

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 3. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 1. 4. 2020

používám skoro na všechno

Odpovědět
beata0063
beata0063 1. 4. 2020

Uz ich nepoužívam skoro vôbec

Odpovědět
Ovace
Ovace 1. 4. 2020

používám je velice často

Odpovědět
gustawka
gustawka 1. 4. 2020

musím vyzkoušet

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 237
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.