Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 9. 2020
Líbí se mi

Úklidové triky, které se budou hodit nejen rodičům

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 9. 2020
Líbí se mi
Úklidové triky, které se budou hodit nejen rodičům

Úklidové triky, které se budou hodit nejen rodičům

Někdy nám děti s úklidem pořádně zavaří. Třeba když to přeženou s kreativitou a pokreslí voskovkou stěnu, upustí pero na kalhoty nebo v kapse zapomenou nezabalenou žvýkačku. Jak na nejčastější dětské nehody v domácnosti?

Máme pro vás jednoduché triky, kterými si poradíte s každou „dětskou““ skvrnou!

Nechtěné umělecké dílo

Samozřejmě, že vaše dítě ví, že po zdech se nekreslí. Jenže nehody se občas stávají. Ještě než dostanete záchvat paniky, že voskovku ze zdi nedostanete, zkuste smíchat sodu s vodou do tužší pasty a tu s pomocí houbičky jemně vetřete do zdi. Poté houbičku vyperte a navlhčete ji v mýdlové vodě, kterou postižené místo ještě přetřete.

Dopis na kalhotách

Upadlo vašemu dítku pero do klína? Žádný problém. Buď můžete zkusit místo lehce vyzmizíkovat, pokud máte čím, nebo namočte do alkoholu vatový tamponek a místo jemně vyčistěte. Poté ještě kalhoty vyperte v pračce.

Kresba na podlaze

Zaznamenali jste na podlaze čáru fixou? Pak vyrazte do koupelny pro zubní pastu. Tou pak skvrnu jemně vyčistěte. V závislosti na typu podlahy můžete použít buď měkký hadřík či houbičku, nebo zubní kartáček. Poté jen pastu setřete vlhkým hadrem.

Třpytivé nadělení

Miluje vaše dcerka nejrůznější tvoření a třpytky? Pak je jasné, že když se třpytky rozsypou po podlaze, je zaděláno na pořádný problém. Na smetáček a lopatku rovnou zapomeňte, s nimi budete třpytky roznášet po bytě ještě další týdny. Raději sáhněte po vysavači. A poté ještě po lepivém válečku. Jen tak zajistíte, že ze země zmizí všechny třpytky.

Překvapení v kapse

Děti si na nás občas přichystají různá překvapení. Jdete prát kalhoty a při kontrole kapes jste narazili na jednu zalepenou žvýkačkou? Stanou se horší věci! Prostě daný kousek oblečení vezměte, vložte jej do sáčku a na dvě až tři hodinky jej nechejte odpočívat v mrazáku. Pak co nejrychleji (aby moc neroztála) žvýkačku vydrolte.

Samolepicí pohroma

Děti milují nejrůznější samolepky. Ovšem ne vždy je nalepí tam, kde by se nám to líbilo. Skončilo nějaké oblíbené zvířátko třeba na vašem okně či obývací stěně?  Pak smíchejte stejné množství sody a kokosového oleje a vzniklou pastou štědře pomažte nechtěnou samolepku. Nechejte přibližně 10 minut působit (záleží na typu samolepky) a poté ji smyjte.

Hračky jako nové

Zasloužily by si hračky vašeho potomka také pořádnou očistu? Nebojte, většinu nebudete muset prát a mýt v ruce. Většinu plyšáků můžete „prohnat“ jemným cyklem v pračce, plastové a gumové hračky jednoduše svěřte myčce nádobí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

bezva

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 9. 2020

nyní máme léta klid, děti jsou dospělé, ale brzy k nám do rodiny přijde miminko, tak to zase začbe :.-)

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 9. 2020

jen počkej, budoucí babičko a uvidíš

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.