Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 1. 2020
Líbí se mi

Které předměty v domácnosti můžete čistit či prát jen jednou do roka

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 1. 2020
Líbí se mi
Které předměty v domácnosti můžete čistit či prát jen jednou do roka

Které předměty v domácnosti můžete čistit či prát jen jednou do roka

Zatímco podlahu zametáme či myjeme skoro každý den a ručníky by měly putovat do pračky minimálně jednou týdně, jsou místa a věci, které stačí uklidit či vyčistit jednou ročně.

A rozhodně kvůli tomu nemusíte mít černé svědomí!

Ať si to chceme nebo nechceme přiznat, vánoční úklid se blíží rychleji, než bychom si většinou přáli. Také už přemýšlíte, co všechno musíte stihnout? Pak vám možná usnadníme práci. Pokud jste totiž byli pilní již při jarním úklidu, následující předměty či místa můžete bez povšimnutí přejít.

Okna zvenku

Znáte to – naleštíte okna a za pět minut začne pršet. Během chvilky vaše práce není vidět a okenní tabulky vypadají zvenku úplně stejně jako před tím, než jste na ně nastoupili s hadrem. V rámci předvánočního úklidu umyjte jen skla uvnitř bytu a z obou stran očistěte parapety, případně i rámy.

Závěsy a záclony

Na závěsy a záclony sedá především prach, ale špína jako taková, třeba v podobě nejrůznějších skvrn, na nich většinou není. Pokud jste tedy závěs nepolili džusem apod. (nebo spíš děti, které jsou na podobné kuriozitky experti), klidně je perte jen jednou ročně – s prachem si jednoduše poradí vysavač. Nejenže si ušetříte práci (a pračku), ale prodloužíte i životnost závěsů či záclon.

Čalouněný nábytek

Svůj gauč byste měli pravidelně luxovat, ale hloubkové čištění mu klidně dopřejte jen jednou ročně (tedy pokud na něj nepřevrhnete talíř se špagetami nebo sklenici červeného vína). Tuhle práci můžete nechat buď profesionálům, nebo si koupit speciální přípravky v drogerii, jen počítejte s tím, že se při čištění čalounění docela zapotíte (i proto je dobrá zpráva, že jednou ročně stačí).

Koberec

Pokud vám doma podlahy pokrývá koberec, je jasné, že máte vysavač v ruce každou chvíli. Ovšem na některé nečistoty (a skvrny) je vysavač přece jen krátký. Jednou za 12 až 18 měsíců proto koberci dopřejte pořádnou očistu. Opět platí to, co pro čalounění – můžete si objednat profesionály, nebo se do čištění pustit sami.

Garáž, sklep, půda nebo komora

Ruku na srdce – pokud máte v bytě či domě nějakou místnost, kam můžete schovat všechny možné věci, které nějak nevíte, kam uklidit, je to jeden z uvedených prostorů. A dost často se stane, že za několik měsíců garáž či sklep ani nepoznáváte. Není to sice nic lákavého, ale i ony si zaslouží pozornost. Na druhou stranu – pokud neuděláte generální úklid těchto místností častěji než jednou ročně, svět se nezboří…

Foto: Shutterstock

Foto: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 5. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Daniela Belikova 9. 2. 2020

Okna myjí taky dvakrát do roka????, prach co týden,vydáváme každý den,koupelna v průběhu týdne hlavně dle znečištění,linovse snažím mít co druhý den neboť mám malého syna,hračky taky myjí nebo otiram.taky si říkám nepřeháněj ale zase když to vidím čisté mám dobrý pocit ze sebe

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 7. 2. 2020

okna myji 1-2 x do roka, u nas se nekouri ani moc neprasi z ulice. A koberec cistim na mokro 1x do roka

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 6. 2. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 3. 2. 2020

nic se nemá přehánět , vypulírovaná domácnost neznamená šťastnou rodina

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.