Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 19. 3. 2021
Líbí se mi

Tipy, jak letos netradičně obarvit velikonoční vajíčka pro všechny věkové kategorie. Vše pod heslem: hlavně vesele!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 19. 3. 2021
Líbí se mi
Tipy, jak letos netradičně obarvit velikonoční vajíčka pro všechny věkové kategorie. Vše pod heslem: hlavně vesele!

Tipy, jak letos netradičně obarvit velikonoční vajíčka pro všechny věkové kategorie. Vše pod heslem: hlavně vesele!

Barevní vajíček je pro většinu z nás skvělou velikonoční tradicí a krásnými okamžiky, které si můžete užít se svou rodinou. Proč tedy letos nedotáhnout vaše zdobení kraslic k dokonalosti a vyzkoušet nové techniky, barvy a vzory? Fantazii se meze nekladou. Stačí vybrat motiv, který zvládnout vaši nejmenší i děti školou povinné. A nebo si vyberte zdobení, které udělá šťastnou a spokojenou prostě vás. 

Jak si vytvořit ty nejkrásnější ozdobná vajíčka Velikonoc 2021?

Sladká velikonoční vajíčka

Že jsou barevné posypy určené jen pro vaše koláče a cukroví? Opak je pravdou. Užijte si je i při barvení. Stačí vařená vajíčka potřít tekutým lepidlem a důkladně obalit v takzvaných „sprinkle“. Nejlepších výsledků dosáhnete, když necháte vajíčka přes noc úplně zatuhnout.

Mramorová velikonoční vajíčka

Jeden z největší hitů letošních Velikonoc je mramorování. Uvařte vajíčka natvrdo, horké vejce rychle osušte. Navlékněte si rukavice a nakapejte do dlaně jednu až dvě kapky barvy určené k barvení vajíček. Vajíčka pak krátce v dlani poválejte. Pokud chcete docílit vícebarevného mramorového efektu, otřete rukavice suchým ubrouskem a postup opakujte s dalšími barvami. Nezapomeňte ale, že pro docílení kvalitního mramorování je nutné barvit vajíčka teplá až horká. 

Lisovaná květinová velikonoční vajíčka

Na váš velikonoční stůl můžete jarní přírodu přinést i ve formě krásných dekorací a velikonočních vajíček. Usušte si květiny nebo lístečky oblíbených květin a vylisujte. Pak stačí jen přilepit pomocí štětečku a lepidla na povrch vajíčka. Důležité je nechat zaschnout a pak přelakovat bezbarvým lakem. 

Zeleninová velikonoční vajíčka

Jsou vtipná, originální a při jejich výrobě si užijete spoustu radosti. Vyberte si zeleninu, kterou máte vy nebo vaše děti nejraději, a pokuste se co nejvěrněji vytvořit její vajíčkové kopie. Při jejich tvorbě oceníte krepové a barevné papíry, lepidlo a barvy na zdobení vajíček. Vaší fantazii se meze nekladou.

Velikonoční vajíčka se 3D efektem

Oblíbenou techniku zdobení vajíček voskem můžete využít i při netradiční výrobě 3D efektu. Požádejte děti, ať vám vajíčka obarví v oblíbených barvách a vy pak voskem vytvořte plastické puntíky. Naším tipem je vždy udělat jen jednu stranu vajíčka a počkat jakmile nezaschne. Pak se můžete bez obav vrhnout i na druhou a váš výtvor se nepoškodí.

Velikonoční vajíčka zdobená papírem

Pokud vaše děti nebo vy rádi pracujete s barevnými papíry, použijte je i k ozdobě velikonočních vajíček. Použít můžete nůžky nebo předem vyřezané barevné papíry a tavnou pistoli, díky které vaše výtvory snadno umístíte na obarvená vajíčka.

Velikonoční vajíčka ve tvaru kuřátek

Kdo říká, že velikonoční vajíčka nemusí být hravá a zábavná? Naopak! Použijte tentokrát jako ústřední motiv třeba kuřátka. Stačí uvařená vajíčka obarvit ve žlutém barvivu a pomocí permanentní fixy nakreslit obrysy kuřátek. Jako postýlku jim děti mohou vyrobit hnízda z nastříhaných krepových papírů.

Velikonoční vajíčka s mozaikou

Tato technika je ideální pro jemnou motoriku vašich ratolestí. Budete potřebovat několik natvrdo uvařených vajíček a skořápky z dalších, ze kterých můžete třeba udělat skvělou vajíčkovou pomazánku. Skořápky pak nechte děti obarvit velikonočními barvami a pomocí lepidla nalepit do požadovaných vzorů na uvařená vajíčka.

Foto: Pinterest

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Natka2603
Natka2603 24. 3. 2021

Určitě vyzkouším

Odpovědět
Malča
Malča 20. 3. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 3. 2021

Krásné nápady, to budou mít dcerky radost.

Odpovědět
Majina
Majina 19. 3. 2021

Zaujímavé tipy na zdobenie.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 3. 2021

pěkné, ale ani nemám pro koho zdobit či barvit vajíčka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 572
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.