Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 20. 9. 2021
Líbí se mi

Stěhujete se do nového? Nezapomeňte se včas pojistit

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 20. 9. 2021
Líbí se mi
Stěhujete se do nového? Nezapomeňte se včas pojistit

Stěhujete se do nového? Nezapomeňte se včas pojistit

Pořídili jste si nové bydlení, dům, nebo byt? Gratulujeme, ale současně byste měli myslet na to, že je váš nový domov zranitelný a že je ho třeba správně ochránit, a to pojištěním. Jaké pojištění byste neměli zapomenout uzavřít?

Pojištění nemovitosti nejen pro byt, či dům

Pokud financujete pořízení nového domu, či bytu hypotékou, pak si musíte povinně pořídit pojištění nemovitosti. Banka se tak chce krýt, pokud by váš nový dům například lehl popelem, nebo se na něm podobně podepsaly jiné živly. Nedávné řádění živlů na Moravě ukázalo, že se zdaleka nejedná o nějak výjimečný scénář. Podle průzkumu společnosti Kalkulátor.cz, která se zabývá srovnáváním pojištění zhruba pětina domů a bytů u nás nemá uzavřené pojištění, což jistě není dobře. Pojištění nemovitosti byste si měli sjednat i tehdy, pokud vás do toho banka nenutí. Díky pojištění nemovitosti si ochráníte například střechu, okna, podlahy, zdi, jde o veškeré „pevné“ součásti bytu. Pojištění nemovitosti se sjednává v několika úrovních rizik, pojišťovny většinou nabízejí tři různé úrovně, základní, standardní a prémiovou. Mezi základní živly, proti kterým se můžete ochránit, patří oheň, krupobití, blesk, tíha sněhu, vichřice, povodně, záplavy, pád stromu, nebo vodou z vodovodního či odpadního potrubí. Pojistit si lze byt, dům, chatu, chalupu, ale také garáž, bazén, skleník apod. Cena pojištění nemovitosti se řídí podle hodnoty nemovitosti, 

Pojištění domácnosti ochrání vybavení bytu 

Díky pojištění domácnosti si můžete ochránit veškeré zařízení domácnosti, které není pevně přimontované. Jde tedy o nábytek, elektrospotřebiče, sportovní náčiní, hudební nástroje, ale také například hotovost, či cennosti. Takto si lze pojistit vybavení, které je nejenom v bytě, ale například také ve sklepních prostorech. Jak si sjednat to nejvýhodnější pojištění domácnosti? Pokud nechcete zkoumat nabídky pojišťoven jednu po druhé, využijte srovnání pojištění domácnosti na stránkách Kalkulátor.cz. Zde stačí do kalkulačky zadat několik základních údajů, které se automaticky odešlou a vy zakrátko získáte nabídku výhodného pojištění od několika pojišťoven, aktuálně se srovnává 36 nabídek od šesti pojišťoven. A je jen na vás, abyste si vybrali z to pravé. Pojištění uhradíte a je okamžitě platné, nemusíte tedy nikde nic podepisovat, vše lze provést online.  

Pozor na chytáky

Smlouvu o pojištění domácnosti a nemovitosti vždy pečlivě prostudujte. Posuďte, která rizika se vás vzhledem k poloze vašeho domova skutečně týkají. Udejte vždy skutečnou hodnotu pojišťované domácnosti a nemovitosti. Pokud byste uvedli hodnotu nižší, třeba v domnění, že si takto snížíte splátky pojistného, pak vás pojištění nekryje dostatečně a v případě maléru neobdržíte od pojišťovny dostatečnou částku, která by vám škodu kryla. Pokud byste naopak hodnotu zbytečně navýšili s tím, že vám vyplatí pojišťovna naopak částku vyšší, pak vaše jednání může pojišťovna posoudit jako pokus o podvod. Ceny nemovitostí v poslední době raketově rostou, proto je jistě vhodné aktualizovat smlouvu každé tři roky a zamyslet se nad aktuální hodnotou nemovitosti. 

Foto: LB

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Mrázková 27. 9. 2021

Manžel před týdnem přišel z práce celý nadšený, že si jeho kolegyně zapomněla v kanceláři kancelář na https://rocal.cz/designove-krby designové krby od rocal. Říkal, že se o pauza podíval dovnitř a byl z toho úplně vedle. Řekl mi, že jakmile přijdou prémie z třetího kvartálu, tak se hned vydá na nákup a koupí nám do novostavby jeden vzhledný krb.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 9. 2021

pojištění je nutné

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 9. 2021

správná pojistka je základ

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 9. 2021

Pojištění je důležité.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 422
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.