Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 8. 2021
Líbí se mi

Proč vyměnit vaši matraci? Tyto důvody vás přesvědčí!

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 8. 2021
Líbí se mi
Proč vyměnit vaši matraci? Tyto důvody vás přesvědčí!

Proč vyměnit vaši matraci? Tyto důvody vás přesvědčí!

Spánek je pro zdraví samozřejmě nesmírně důležitý. Dodává nám energii na další den, s čímž nemalou měrou souvisí i kvalitní matrace. Je ta vaše v pořádku? Nedejte na první dojem a zbavte se jí. Nebo snad toužíte po bolesti či nemocech?

Odborníci říkají, že matrace stará déle než pět let představuje problémy. Její životnost však obecně závisí na několika faktorech. Vždy by vás mělo varovat, pokud se v noci probouzíte, nebo vás bolí páteř. Ovšem existuje i mnoho dalších důvodů, proč byste svoji „matračku“ měli vyměnit za novou. Snesete tahle fakta?

Pot a špína

Matrace se prostě špiní – opravdu špiní. Pohlcují totiž pot či absorbují vlhkost ze vzduchu. Toho vzduchu, jenž je plný toxických látek. Berte je tedy za takové malé soukromé skladiště odumřelých kožních buněk a nezvaných návštěvníků.

Roztoči a alergeny

I když ta představa je samozřejmě děsivá, jedná se o fakta. Matrace jsou obvykle plné roztočů, malých tvorů a alergenů, které vám mohou způsobit nemoc, alergické reakce nebo přinejmenším kožní problémy. Konkrétně takoví roztoči nemají slitování. Na jedné matraci je jich až několik milionů (jeden gram prachu odebraný z těchto míst může obsahovat 2000 až 15000 jedinců), dále jsou hojně v polštářích a přikrývkách. Zachránit vás mohou matrace pro alergiky. Vážně to chcete dál riskovat s tou vaší starou, desetiletou „babičkou“?

Každodenní bolest

Dalším velkým důvodem, proč musíte matraci pravidelně vyměňovat, je její všeobecné opotřebení. Pokud se probouzíte s bolestí zad, vaše lůžko má to nejlepší za sebou, což vám jistě potvrdí každý chiropraktik. Dopřejte svému tělu zasloužený relax a vyhoďte starou matraci, která pro vás znamená pouze utrpení. Vždyť si to zasloužíte!

Různé potřeby páru

Ještě jste se neinformovali o nových možnostech a technologiích? Chyba. Mezi příčiny toho, proč v posteli trpíte, platí i různé potřeby partnerů. Staré, pružinové matrace se opotřebovávají a trpí vysokou úrovní přenosu pohybu. Ty novější, vyrobené zejména z paměťové pěny, však pomáhají minimalizovat nebo dokonce zcela eliminovat přenos pohybu. Jinými slovy, jedna osoba se může převalovat a různě hýbat, ta druhá to necítí. Neříkejte, že právě po tomhle ve své ložnici neprahnete…

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 29. 8. 2021

Cenné rady

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 8. 2021

dobrá matrace je základ

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 8. 2021

na matraci záleží, to je jisté. První jsme měli za 7500 Kč jednu a vydržely nám 6 let, pak jsme si pořídili druhé, ty byly levnější, a je to znát...neměli jsme šetřit

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 28. 8. 2021

Pro dobré spaní se kupovat levné matrace opravdu nevyplatí. Také jsem kupovala okolo 8000,- a je to jiné poležení.

sipeji
sipeji 28. 8. 2021

Matrace je skutečně velmi důležitá.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.