Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 12. 2019
Líbí se mi

Přesvědčivé důvody k výměně staré matrace. Proč nákup nové neodkládat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 12. 2019
Líbí se mi
Přesvědčivé důvody k výměně staré matrace. Proč nákup nové neodkládat

Přesvědčivé důvody k výměně staré matrace. Proč nákup nové neodkládat

Spánek je pro zdraví samozřejmě nesmírně důležitý. Dodává nám energii na další den, s čímž nemalou měrou souvisí i kvalitní matrace. Je ta vaše v pořádku? Nedejte na první dojem a zbavte se jí. Nebo snad toužíte po bolesti či nemocech?

Odborníci říkají, že matrace stará déle než pět let představuje problémy. Její životnost však obecně závisí na několika faktorech. Vždy by vás mělo varovat, pokud se v noci probouzíte, nebo vás bolí páteř. Ovšem existuje i mnoho dalších důvodů, proč byste svoji „matračku“ měli vyměnit za novou. Snesete tahle fakta?

Pot a špína

Matrace se prostě špiní – opravdu špiní. Pohlcují totiž pot či absorbují vlhkost ze vzduchu. Toho vzduchu, jenž je plný toxických látek. Berte je tedy za takové malé soukromé skladiště odumřelých kožních buněk a nezvaných návštěvníků.

Roztoči a alergeny

I když ta představa je samozřejmě děsivá, jedná se o fakta. Matrace jsou obvykle plné roztočů, malých tvorů a alergenů, které vám mohou způsobit nemoc, alergické reakce nebo přinejmenším kožní problémy. Konkrétně takoví roztoči nemají slitování. Na jedné matraci je jich až několik milionů (jeden gram prachu odebraný z těchto míst může obsahovat 2000 až 15000 jedinců), dále jsou hojně v polštářích a přikrývkách. Zachránit vás mohou matrace pro alergiky. Vážně to chcete dál riskovat s tou vaší starou, desetiletou „babičkou“?

Každodenní bolest

Dalším velkým důvodem, proč musíte matraci pravidelně vyměňovat, je její všeobecné opotřebení. Pokud se probouzíte s bolestí zad, vaše lůžko má to nejlepší za sebou, což vám jistě potvrdí každý chiropraktik. Dopřejte svému tělu zasloužený relax a vyhoďte starou matraci, která pro vás znamená pouze utrpení. Vždyť si to zasloužíte!

Různé potřeby páru

Ještě jste se neinformovali o nových možnostech a technologiích? Chyba. Mezi příčiny toho, proč v posteli trpíte, platí i různé potřeby partnerů. Staré, pružinové matrace se opotřebovávají a trpí vysokou úrovní přenosu pohybu. Ty novější, vyrobené zejména z paměťové pěny, však pomáhají minimalizovat nebo dokonce zcela eliminovat přenos pohybu. Jinými slovy, jedna osoba se může převalovat a různě hýbat, ta druhá to necítí. Neříkejte, že právě po tomhle ve své ložnici neprahnete…

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 18. 12. 2019

musím si pořídit novou

Odpovědět
gustawka
gustawka 18. 12. 2019

už se na to chystám

Odpovědět
Victoria1
Victoria1 17. 12. 2019

Nové matrace by se mi určitě hodily, už máme i vybranou značku

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 17. 12. 2019

dobrá matrace je základ zdravého spánku

Odpovědět
potkanek
potkanek 17. 12. 2019

uvažujeme o nových, zdravotních matracech

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 834
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.