Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 3. 2021
Líbí se mi

Oblečení a ručníky pereme často. Co dalšího byste měli pravidelně svěřit své pračce?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 3. 2021
Líbí se mi
Oblečení a ručníky pereme často. Co dalšího byste měli pravidelně svěřit své pračce?

Oblečení a ručníky pereme často. Co dalšího byste měli pravidelně svěřit své pračce?

Všichni pereme pravidelně oblečení, ručníky či ložní prádlo, záclony nebo třeba utěrky. Ale to rozhodně nejsou jediné věci, jež by si zasloužily pravidelnou péči naší pračky. Co všechno byste jí měli svěřit?

Míša zase jako nový

Ruku na srdce – kdy naposledy jste vyprali plyšáky svých ratolestí? Nejspíš už to nějaký ten pátek bude. Přitom při všem tom mazlení a válení by si zasloužili očistnou kúru! Jen zvolte co nejšetrnější program a nízkou teplotu. A rozhodně to nepřehánějte s práškem, naopak! Plyšové hračky pak nechejte volně uschnout na vzduchu.

Úklid s čistým hadrem

Hadr na podlahu nebo hlavice mopu patří většinou k nejšpinavějším předmětům v domácnosti. Což je trochu paradox, uvědomíme-li si, že mají zajišťovat čistotu! A tak je jednou za čas vyperte podle pokynů výrobce.

S čistým kšiltem

Čepice pereme celkem pravidelně, ale co takové kšiltovky? Zvláště nosíte-li je často, mohou na nich být nevzhledné skvrny od potu (a i když nejsou třeba vidět, rozhodně jsou plné nečistot). Kšiltovku perte na co nejkratší a nejšetrnější program a na nízkou teplotu. Po vyndání z pračky vytvarujte a nechejte uschnout.

Neposedné tenisky

Plátěné tenisky by si za sezónu párkrát také pozornost pračky zasloužily. Pěkně z nich vyndejte tkaničky a přidané vložky apod., vložte vše do sáčků na praní a zapněte krátký šetrný cyklus. Počítejte s tím, že tenisky budou v pračce docela hlasité – tomu můžete předejít tím, že k nim přidáte například staré ručníky apod.

Není závěs jako závěs

Klasické závěsy a záclony pereme pravidelně, ale co ten plastikový v koupelně? Ano, i ten byste měli často prát. Moc rády se v něm totiž drží nejrůznější plísně, a ty jistě v koupelně nechcete. Prostě jej vložte do pračky jako jiné prádlo a zapněte krátký cyklus na nízkou teplotu. Závěs pak může z pračky putovat rovnou do sprchy, pokud bude mít dostatek vzduchu, aby proschnul.

Tašky a batůžky

Plátěné nákupní tašky či batohy také nevydrží při všem tom používání dlouho čisté. Takže se nebojte je vyprat (u batůžků se nicméně nejprve přesvědčte, jestli to výrobce dovoluje). Bavlněné tašky můžete prát klidně na vysokou teplotu, podobně jako třeba ručníky apod.

Pro Mícu nebo Punťu

není třeba si nic namlouvat, naši zvířecí miláčci do svých pelíšků nemíří vždy úplně čistí. A tak je podrobte pořádné očistě v pračce (pelíšky, nikoli zvířátka, samozřejmě). Cyklus a teplotu zvolte podle materiálu, respektive pokynů výrobce. Mimochodem, vyplatí se před vložením do pračky z pelíšku odstranit co nejvíce chlupů.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 4. 2021

Odpovědět
Eveta72
Eveta72 13. 3. 2021

Zajímavý a užitečný článek.

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 3. 2021

Tohle všechno peru, podle manžela častěji než je nutné

Odpovědět
lemur
lemur 13. 3. 2021

Plyšáky taky často peru.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 3. 2021

naštěstí dost věcí doma nemám - plyšáky, závěsy, plátěné kecky ani zvířata

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.