Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 6. 2018
Líbí se mi

Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace. Pořiďte si lapač neboli mandalu snů

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 6. 2018
Líbí se mi
Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace. Pořiďte si lapač neboli mandalu snů

Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace. Pořiďte si lapač neboli mandalu snů

Existuje několik výkladů proč a jak lapače snů vznikly. Nejčastěji se legendy vážou s historií prastarých indiánských kmenů. Tehdejší původní obyvatelé Ameriky věřili, že pavoučí sítě vetkané do rohů nad postelí ochrání spící před zlými sny a propustí jen ty dobré – proto také nezabíjeli pavouky, věřili v jejich ochranitelskou službu v podobě utkaných pavučin. Na základě toho, začali pak i samotní indiáni zaplétat lapače snů a zavěšovat si je nad svá lůžka.

Věřili také v sílu a energii myšlenek a proto si lapači funkčně zdobili i ostatní místnosti, aby dobré myšlenky lapač pustil dál k lidem, ale ty zlé pohltil ve své síti.


Foto: Pinterest

Podle jiné legendy poprvé vytvořila lapač snů indiánská matka na radu šamana, protože její dítě v noci plakalo. Tak vznikl tento ochranný amulet, který se zavěšuje na stěnu nad postel pro klidnější spánek.

Další legenda vypráví o učiteli moudrosti převtěleného v pavouka, který pletl síť v kruhu z vrbového proutku pro jednoho starého kněze. Vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletený lapač, který byl dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měl pomoci jemu a celému národu k dosažení cílů a vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a ty špatné propadnou dírou.

Dnes zažívá lapač snů obrovský návrat a boom. Stačí se podívat na Pinterest a zadat „dreamcatcher“ hned uvidíte, kolik úžasných obrázků s lapači na vás vyskočí. Myslím ale, že jakkoli je lapač krásnou dekorací, neměli bychom zapomínat na jeho původní smysl. Proto se přikláním k ručně dělaným lapačům, z přírodních materiálů, do kterých byla vložena pozitivní energie a originální myšlenka.

Lapač si pro dobrý spánek zavěste nad postel nebo volně do místnosti pro dobré proudění energie či jako dekoraci a symbol štěstí. 


Foto: Pinterest

Kruh symbolizuje svět a vesmír a chrání kamínek uprostřed = vlastní já člověka. 

Síťka chrání před negativní energií a těžkými sny. Ty zabloudí v pavučince a uzlících a nedostanou se ke kamínku = do energetického pole člověka. Špatné sny se zachytí v síti a dál neprojdou a ráno jsou zničeny denním světlem. Naopak ty dobré sny, nebo poučné, se propustí skrz a sklouznou do vědomí snícího.

Peříčka zachycují vesmírnou energii a sny a filtrují je od všeho nežádoucího. Vše zachycené se ráno z peříček vyčistí denním světlem a paprsky slunce. 


Foto: www.madelaine.cz

Pokud vás článek zaujal a rádi byste si nějaký originální lapač pořídili, přečtěte si rozhovor s paníMonikou, která úžasné lapače s láskou vyrábí. 

A pro šikovné ručičky je na internetu spousta nápadů jak si takový lapač můžete vyrobit. Budeme se těšit na fotky vašich výtvorů!  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mirka Vaľová 13. 12. 2018

chystám už dávno, že si taký lapač snov urobím...snáď sa mi to už teraz podarí...prima inšpirácia

Odpovědět
avatar
hašlerka1 5. 9. 2018

Pěkné lapače.

Odpovědět
avatar
Tvořilka97 5. 9. 2018

Lapače snů jsou úžasné věcicčky

Odpovědět
avatar
Mildred 9. 7. 2018

Lapače snů jsou nádherné účinek jsem sice moc nepocítila ale je určitě dobré mít je doma

Odpovědět
avatar
lemur 8. 12. 2017

Pěkné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 841
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.