Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 5. 2021
Líbí se mi

Zbavte se zlých snů jednou provždy

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 5. 2021
Líbí se mi
Zbavte se zlých snů jednou provždy

Zbavte se zlých snů jednou provždy

Existuje několik výkladů proč a jak lapače snů vznikly. Nejčastěji se legendy vážou s historií prastarých indiánských kmenů. Tehdejší původní obyvatelé Ameriky věřili, že pavoučí sítě vetkané do rohů nad postelí ochrání spící před zlými sny a propustí jen ty dobré – proto také nezabíjeli pavouky, věřili v jejich ochranitelskou službu v podobě utkaných pavučin. Na základě toho, začali pak i samotní indiáni zaplétat lapače snů a zavěšovat si je nad svá lůžka.

Věřili v sílu a energii myšlenek, a proto si lapači funkčně zdobili i ostatní místnosti, aby dobré myšlenky lapač pustil dál k lidem, ale ty zlé pohltil ve své síti.


Podle jiné legendy poprvé vytvořila lapač snů indiánská matka na radu šamana, protože její dítě v noci plakalo. Tak vznikl tento ochranný amulet, který se zavěšuje na stěnu nad postel pro klidnější spánek.

Další legenda vypráví o učiteli moudrosti převtěleného v pavouka, který pletl síť v kruhu z vrbového proutku pro jednoho starého kněze. Vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletený lapač, který byl dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měl pomoci jemu a celému národu k dosažení cílů a vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a ty špatné propadnou dírou.

Dnes zažívá lapač snů obrovský návrat a boom. Stačí se podívat na Pinterest a zadat „dreamcatcher“ a hned uvidíte, kolik úžasných obrázků s lapači na vás vyskočí. Ale jakkoli je lapač krásnou dekorací, neměli bychom zapomínat na jeho původní smysl. Proto se přiklánějte k ručně dělaným lapačům, z přírodních materiálů, do kterých byla vložena pozitivní energie a originální myšlenka.

Lapač si pro dobrý spánek zavěste nad postel nebo volně do místnosti pro dobré proudění energie či jako dekoraci a symbol štěstí. 

Kruh symbolizuje svět a vesmír a chrání kamínek uprostřed = vlastní já člověka. 

Síťka chrání před negativní energií a těžkými sny. Ty zabloudí v pavučince a uzlících a nedostanou se ke kamínku = do energetického pole člověka. Špatné sny se zachytí v síti a dál neprojdou a ráno jsou zničeny denním světlem. Naopak ty dobré nebo poučné sny se propustí skrz a sklouznou do vědomí snícího.

Peříčka zachycují vesmírnou energii a sny a filtrují je od všeho nežádoucího. Vše zachycené se ráno z peříček vyčistí denním světlem a paprsky slunce. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 20. 5. 2021

To je nádhera

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 5. 2021

O lapači snů už delší dobu uvažuji.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 5. 2021

Tak já už mám v ložnici dva lapače snů, a vždy mi pomohly asi první týden, co jsem si je pořídila. Jinak mé sny jsou zmatečné, někdy nesmyslné, málokdy příjemné. Nebo ty si aspoň nepamatuji

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 19. 5. 2021

krásné lapače snů....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.