Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 31. 7. 2019
Líbí se mi

Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 31. 7. 2019
Líbí se mi
Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace

Polapte zlé sny a myšlenky pomocí krásné dekorace

Existuje několik výkladů proč a jak lapače snů vznikly. Nejčastěji se legendy vážou s historií prastarých indiánských kmenů. Tehdejší původní obyvatelé Ameriky věřili, že pavoučí sítě vetkané do rohů nad postelí ochrání spící před zlými sny a propustí jen ty dobré – proto také nezabíjeli pavouky, věřili v jejich ochranitelskou službu v podobě utkaných pavučin. Na základě toho, začali pak i samotní indiáni zaplétat lapače snů a zavěšovat si je nad svá lůžka.

Věřili v sílu a energii myšlenek, a proto si lapači funkčně zdobili i ostatní místnosti, aby dobré myšlenky lapač pustil dál k lidem, ale ty zlé pohltil ve své síti.


Podle jiné legendy poprvé vytvořila lapač snů indiánská matka na radu šamana, protože její dítě v noci plakalo. Tak vznikl tento ochranný amulet, který se zavěšuje na stěnu nad postel pro klidnější spánek.

Další legenda vypráví o učiteli moudrosti převtěleného v pavouka, který pletl síť v kruhu z vrbového proutku pro jednoho starého kněze. Vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletený lapač, který byl dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měl pomoci jemu a celému národu k dosažení cílů a vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a ty špatné propadnou dírou.

Dnes zažívá lapač snů obrovský návrat a boom. Stačí se podívat na Pinterest a zadat „dreamcatcher“ a hned uvidíte, kolik úžasných obrázků s lapači na vás vyskočí. Ale jakkoli je lapač krásnou dekorací, neměli bychom zapomínat na jeho původní smysl. Proto se přiklánějte k ručně dělaným lapačům, z přírodních materiálů, do kterých byla vložena pozitivní energie a originální myšlenka.

Lapač si pro dobrý spánek zavěste nad postel nebo volně do místnosti pro dobré proudění energie či jako dekoraci a symbol štěstí. 

Kruh symbolizuje svět a vesmír a chrání kamínek uprostřed = vlastní já člověka. 

Síťka chrání před negativní energií a těžkými sny. Ty zabloudí v pavučince a uzlících a nedostanou se ke kamínku = do energetického pole člověka. Špatné sny se zachytí v síti a dál neprojdou a ráno jsou zničeny denním světlem. Naopak ty dobré nebo poučné sny se propustí skrz a sklouznou do vědomí snícího.

Peříčka zachycují vesmírnou energii a sny a filtrují je od všeho nežádoucího. Vše zachycené se ráno z peříček vyčistí denním světlem a paprsky slunce. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 28. 10. 2019

inspirativní

Odpovědět
Amanda
Amanda 10. 8. 2019

Mam lapac, dostala jsem, obraz

Odpovědět
lemur
lemur 6. 8. 2019

Pěkné.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 31. 7. 2019

už jsem si koupila maličký lapač snů, ale vážně uvažuji o tom, že si přes zimu sama nějaký vyrobím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.