Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 10. 2020
Líbí se mi

Pokojové rostliny, které prozáří byt a zvládne je pěstovat opravdu každý

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 10. 2020
Líbí se mi
Pokojové rostliny, které prozáří byt a zvládne je pěstovat opravdu každý

Pokojové rostliny, které prozáří byt a zvládne je pěstovat opravdu každý

Nic neozdobí váš byt tak jako „něco zeleného“, tedy živá rostlina, kterou můžete pěstovat v květináči. Jenže co když jste na „zahradničení“ úplný antitalent? Nemusíte zoufat – máme pro vás tipy na pokojovky, které odolají prakticky všemu!

Tchynin jazyk

Možná si ho pamatujete od babičky. Tahle rostlina totiž zdobila dříve snad každou českou domácnost. Aby ne! Má masité, dlouhé zelené listy a na péči není ani trochu náročná. Když ji zalijete jednou za dva týdny, vůbec nic se nestane.  A že pro ni nemáte místo na okenním parapetu? Nevadí, poradí si, i když nebude na přímém světle.

Spící panna

Správný název této rostliny zní aglaonema, ale spící panna se jako přezdívka o trochu lépe vyslovuje. Tahle pokojovka má spoustu barevných variant, k dostání je i s listy, které mají tmavě červený nádech. Její předností je ale skutečnost, že se jí daří i v temnějším koutě. Bude jí stačit, když ji budete pravidelně zalévat.

Šplhavnice zlatá

Pokud se bojíte, že budete zapomínat své rostlinky pravidelně zalévat, vsaďte na šplhavnici – klidně zvládne, když ji zalijete jednou za týden či dva. A ani na světlo není extra náročná, takže se jí bude dařit klidně i na polici, která je dál od okna.

Zamiokulkas

Neboli kulkas zamiolistý je pokojovka, která v poslední době nechybí snad v žádné kanceláři – důvod je jednoduchý, jen tak něco ji totiž nezdolá. Nepotřebuje ani moc vody, ani moc světla, zato se vám odvděčí velkými, elegantními tmavě zelenými listy. Jen pozor, pokud máte doma psa nebo kočku, aby si na nich nepochutnávali – pro mazlíčky je totiž jedovatá.

Zelenec

I tahle rostlinka má čestné místo mezi kancelářskými květinami a možná si ji pamatujete i ze školy. Ovšem tam většinou moc parády nedělala. Zato u vás doma bude dokonalou ozdobou! Nejenže dobře vypadá, ale rozhodně nevyžaduje žádnou speciální péči. A co víc – dokáže čistit vzduch od nejrůznějších toxinů.

Aloe vera

Máte okno s parapetem, na který dopadá přímé sluneční světlo, takže na něm vydrží málokterá rostlina? Pak vězte, že pro aloe to bude hotový ráj! Nejenže nepotřebuje moc zalévat, ale patří k významným léčivkám, takže až vyroste, můžete z jejích listů získávat hojivý gel.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 19. 3. 2021

Zaujímavé čítanie,kvety mám rada doma.

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 10. 2020

Nedávno jsem i pořídila Aloe a vypadá to, že se mu bude dařit.

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 22. 10. 2020

Máme zelenec nenáročná pěkná kytka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.