Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 6. 2020
Líbí se mi

Pokojové rostliny do koupelny, kterým nevadí málo světla

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 6. 2020
Líbí se mi
Pokojové rostliny do koupelny, kterým nevadí málo světla

Pokojové rostliny do koupelny, kterým nevadí málo světla

Milujete pokojové rostliny, ale do koupelny si žádnou zelenou krásku umístit netroufáte ze strachu, že by tam zahynuly? U ntěchto rostlinek nic takového nehrozí!

Je jasné, že pokud nemáte v koupelně ani malý zdroj přirozeného světla (což se bohužel týká většiny panelových domů apod., nejspíš vám nezbývá nic jiného než se porozhlédnout mezi květinami umělými. Jestli ovšem disponuje vaše koupelna alespoň malým okýnkem, máte vyhráno. Kterým rostlinám nebude málo světla a vlhko vadit?

Tchynin jazyk

Zatímco dříve byla touto rostlinou vybavena snad každá domácnost, dnes je trochu na ústupu. A to je škoda! Především do místností, kam nesvítí přímé slunce, se hodí skvěle. A to z ní dělá ideálního kandidáta na rostlinu do koupelny. Dokonce jí nebude ani vadit, pokud ji sem tam zapomenete zalít. Tahle nenáročná rostlina se i za minimum péče odmění krásnými zelenými listy.

Zelenec

A když už jsme u nenáročných květin, zelenec patří ke těm, které snad ani není možné zahubit. Pokud tedy nejste žádný zahradník a většina rostlinek vám nijak extra neprospívá, je tohle volba pro vás! Nevyžaduje ani příliš častou zálivku, ani spoustu světla, dokonce netouží po nějaké extra péči. Do koupelny se bude hodit přímo skvěle.

Rajská palma

Představovali byste si do koupelny spíše výraznější dominantu? Pak určitě sáhněte po rajské palmě. Je to elegantní rostlina, která nadělá spoustu parády. A s minimem úsilí. Také jí se líbí spíše v místnostech bez přímého slunečního světla a kromě občasné zálivky toho po vás nebude víc požadovat.

Aloe vera

V koupelně můžete klidně pěstovat i léčivky! Aloe vera sice bude potřebovat více světla než zmíněný tchynin jazyk nebo rajská palma, ale jinak není nikterak náročná. A co víc, budete mít alespoň vždy po ruce skvělý základ nejrůznějších masek na vlasy i pokožku. Dodává jim totiž potřebnou hydrataci a spoustu užitečných živin.

Ledviník ztepilý

Za tímto trochu záhadným názvem se skrývá bohatě zelená kapradina, která je přesně tou rostlinou, jež si bude libovat ve vlhkém prostředí (naopak na parapetu s ústředním topením jí radost neuděláte). Že po vás vždycky v koupelně zůstane úplná „mlha“? Nevadí, na rozdíl od jiných rostlin, které by mohly začít uhnívat, bude ledviník v sedmém nebi.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 3. 9. 2020

Asi bych se bála, že shodím květináč

Odpovědět
avatar
Ema Rychlá 26. 7. 2020

My jsme si nechali při rekonstrukci našeho baráčku do koupelen přidat nádherné lilie. Manžel vše nakoupil přes internet. Vybrali jsme si věci převážně i IKEA. Nakupujeme tam velmi rádi, mají tam nepřeberné množství produktů. Rekonstrukce nás vyšla asi na 150 tis. Kč, což jsou nemalé peníze. Byli jsme rádi, že nám byl doporučen https://slevovykupon.net Ušetřili jsme plno peněz.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

super, květiny vypadají dobře v koupelně

Odpovědět
Majina
Majina 22. 6. 2020

Dobré rady vždy potešia

Odpovědět
k.eva
k.eva 14. 6. 2020

skvělé tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 893
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.