Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 8. 2020
Líbí se mi

Skvělé vychytávky, díky kterým zvládnete úklid na jedničku

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 8. 2020
Líbí se mi
Skvělé vychytávky, díky kterým zvládnete úklid na jedničku

Skvělé vychytávky, díky kterým zvládnete úklid na jedničku

Střepy na podlaze, zašedlá zrcadla, zašlé prkénko, připečená trouba… Ačkoli to nejsou žádné katastrofy, jejich úklid či vyčištění není zrovna zábavou, kterou chce člověk trávit sobotní odpoledne. To ale nemusíte, pokud vyzkoušíte oblíbené a hlavně osvědčené triky!

Rozbitá sklenice? Povolejte chléb

Vyklouzla vám sklenice a podlaha se v kuchyni proměnila v životu nebezpečnou plochu plnou miniaturních střepů? Všichni víme, jak otravné a hlavně pomalé je neustále zametat, vysávat a kontrolovat, jestli jsme se zbavili opravdu všech (zvláště chodíte-li bosi, máte-li dítě nebo třeba domácího mazlíčka, jde opravdu o zdraví). Pokud si ale vezmete na pomoc chleba, ideálně toustový, pak máte práci usnadněnou! Plátky postupně „vytírejte“ podlahu, všechny střepy se krásně zachytí.

Zrcadlo, ve kterém se skoro nevidíte

Máte poslední dobou pocit, že se v zrcadle nevidíte tak jako dřív? I to má jednoduché a osvědčené řešení! Uvařte silný černý čaj, přelijte jej do lahvičky s rozprašovačem a zrcadlo postříkejte. Nechejte chvíli působit a pak setřete do sucha a vyleštěte. Bude jako nové!

Okna, co vám budou závidět

Ačkoli v drogerii najdete spoustu přípravků na mytí oken, obejdete se lehce i bez nich. A to dokonce i když jsou na oknech pořádně zašlé stopy po prachu a dešti. Stačí, když smícháte dva šálky teplé vody, čtvrt šálku octa a 1 lžíci kukuřičného škrobu (ano, toho, co se s nám zahušťují omáčky apod.). Směs pořádně protřepejte a pak ji aplikujte na okna. Umyjte, vyleštěte a máte vyhráno.

Prkénko, co už zažilo mnohé

Dřevěná prkénka jsou praktická, krásná, neničí nože… Jen se poměrně špatně čistí, protože se brzy poškrábou a ráda nasávají šťávu z potravin, jež na nich krájíme. A podle toho za nějakou dobu vypadají (o tom, že mohou být v určitých případech i rizikem pro zdraví, nemluvě). Co teď? Prostě vezměte citron, rozkrojte ho a prkénko jím potírejte. Nejenže bude jako nové, co se vzhledu týče, ale kyselina citronová ho i vydezinfikuje.

Kdo zase co pekl v té troubě?

Všichni víme, že trouby bychom měli pravidelně čistit, ale málokoho tahle práce baví. A tak ji odkládáme tak dlouho, až trouba vypadá, že jsme ji nečistili alespoň 5 let. Co s tím? Povolejte sodu! V misce z ní s pomocí vody vytvořte jakousi pastu, kterou nanesete na povrchy uvnitř vychladlé trouby, tu pak zavřete a nechejte sodu působit přes noc. Ráno pak zaschlou pastu (a sní i nečistoty) setřete nejprve suchým hadříkem a poté zbytky odstraňte hadříkem vlhkým.

Chlupy na gauči? Zajděte do koupelny

Alík nebo Micinka si zase ustlali na vašem gauči a navíc to vypadá, jako by se na vašem drahocenném kousku nábytku rozhodli shodit většinu srsti? Nevadí! Pokud máte doma lak na vlasy, odstraníte chlupy bez potíží za pár vteřin. Prostě vezměte měkký hadřík, lehce jej lakem postříkejte a přejeďte s ním po „osrstěném“ potahu na gauči. Chlupy budou pryč!

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 13. 10. 2020

Prkénko citronem dělám často, i když používám více prkének

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

skvělé rady

Odpovědět
simikl
simikl 27. 8. 2020

super, tieto rady este nepoznam. rozhodne pouzijem! s tym chlebom by mi to nenapadlo vyborne

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 433
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.