Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 10. 2019
Líbí se mi

Oslavte Mezinárodní den zvířat se svým mazlíčkem a upečte mu domácí sušenky

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 10. 2019
Líbí se mi
Oslavte Mezinárodní den zvířat se svým mazlíčkem a upečte mu domácí sušenky

Oslavte Mezinárodní den zvířat se svým mazlíčkem a upečte mu domácí sušenky

Na 4. října každoročně připadá Mezinárodní den zvířat. Má nám připomenout, jak důležitou roli hrají zvířata v našem životě a že bychom se jim za to měli odvděčit svou láskou a pozorností. Chcete udělat radost svému psímu miláčkovi? Určitě jej potěší skvělé domácí sušenky!

Psi už dávno nejsou v našem životě jen „pracanty“, kteří za nějaké to krmení hlídají dům nebo pomáhají lovit. Čtyřnozí štěkající miláčci se stali plnohodnotnými členy našich domácností a rodin. A tak není divu, že pro ně chceme jen to nejlepší. Řada z nich dostává jen to nejlepší a nejkvalitnější krmivo, ale ruku na srdce – jste si jistí, že nejrůznější pamlsky, které svému nejlepšímu příteli dáváte, obsahují jen skutečně prospěšné ingredience?

Pochutnání za pár minut

Zkuste psovi připravit domácí sušenky! Skvělým tipem jsou z jater a kuřecích vloček, které ve svém pořadu Všechno, co mám ráda, připravila Eva se svou kamarádkou Veronikou.

Nebojte, nebudete muset obíhat okolo plotny celé odpoledne, stačí vám necelá půlhodinka a dobrota, po které se jen zapráší, je na světě.

Co budete potřebovat:

  • 500 g krůtích nebo kuřecích jater
  • 500 g ovesných vloček
  • 2 vejce
  • 30 ml kvalitního oleje (lněný, lososový, z ostropestrce)
  • hrst bobulí rakytníku
  • MSM (látka pro klouby ve formě)

Jak na to:

Všechny přísady rozmixujte (u vloček záleží na tom, jak zdravé má pes zuby – pokud máte doma spíše psího seniora, rozmixujte dohladka i vločky, jinak je můžete nechat i nahrubo). Vzniklou směs rozetřete na plech s pečicím papírem a pečte v troubě vyhřáté na teplotu 160 °C asi 15 minut. Ještě teplé nakrájejte na čtverce, které přizpůsobte velikosti psa.

Sušenky vám v lednici vydrží asi týden, můžete je klidně i zamrazit. Skvěle se hodí třeba při výcviku, ale i jen tak pro radost.

Stylová oslava lásky ke zvířatům

Nejen psi, ale všechna zvířata, která obývají naše domácnosti, si zaslouží naši pozornost, vlídnou péči a lásku. A právě to má připomenout již zmíněný Mezinárodní den zvířat. Slaví se v den, kdy zemřel patron všech zvířat František z Assisi. Ten se proslavil mimo jiné právě tím, že se staral o nemocná a opuštěná zvířata.

Mimochodem, na ně bychom neměli nejen v tento den také zapomínat. Bohužel ještě dnes je kolem nás spousta pejsků, kočiček a jiných zvířátek, která nemají domov nebo zažívají týrání. Pomáhat se jim snaží především nejrůznější organizace a útulky, které se snaží nejprve napravit nejen šrámy na těle, ale i na duši a najít zvířatům nový, láskyplný domov.

Právě z takové organizace je i Evina kamarádka Veronika, kterou jste mohli vidět v minulém díle pořadu Všechno, co mám ráda a která společně s Evou játrové sušenky připravila. Ostatně pokud byste se rádi dozvěděli i další užitečné informace a tipy, máte možnost každý týden v již zmíněném pořadu. My se díky němu už naučily třeba jak připravit rýmovníkový sirup, vyrobit výzdobu z dýní nebo jak si ušít některou z úžasných Eviných maxisukní (i když tu si některé méně zručné z nás raději objednaly na e-shopu mamserada.cz)!

Foto: Všechno, co mám ráda

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
konatovka
konatovka 6. 10. 2019

To bych mohla pro naše rodinné miláčky vyzkoušet.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 5. 10. 2019

Evi, krása!!!!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 10. 2019

Evi, moc Vám to oběma sluší

Odpovědět
MajkaM
MajkaM 5. 10. 2019

super nápad

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 361
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.