Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 11. 2020
Líbí se mi

Olivový olej není jen na vaření, hodí se do dveřního zámku a prospěje psí srsti

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 11. 2020
Líbí se mi
Olivový olej není jen na vaření, hodí se do dveřního zámku a prospěje psí srsti

Olivový olej není jen na vaření, hodí se do dveřního zámku a prospěje psí srsti

Olivový olej nachází své největší uplatnění ve studené kuchyni. Ale pozor, klidně z něj můžete vytvořit i prostředek na psí blechy nebo účinné hnojivo pokojových rostlin. Uleví vám i od bolesti zubů a opraví drhnoucí zámek!

Olej sehrává od počátku dějin lidstva významnou roli, a to nejen jako potravina, ale i nezbytná součást náboženských obřadů. Co se týká toho olivového, tak ten patří mezi ty nejstarší vůbec. Vždy se s ním zacházelo s velkou úctou, protože olivovník měl pověst posvátného symbolu míru a věčného mládí. Máte olej z této uctívané dřeviny doma i vy? A víte, že ho nemusíte zaměstnat jen v kuchyni? I v těchto situacích je vítaným pomocníkem!

Drhnoucí zámek se musí opravit

Máte trable s domovním zámkem, protože jde odemykat jen horko těžko? Namočte klíč v olivovém oleji a párkrát s ním v něm otočte. Uvidíte sami, že rázem bude po problému.

Úleva při bolesti zubů

Znáte to, zčistajasna se ozve bolavý zub, jenže vám se vůbec nehodí utíkat k zubaři a jako neobjednaný pacient vyčkávat celé hodiny, dokud nepřijdete na řadu. Než tedy zvednete telefon a domluvíte si se stomatologem nejbližší volný termín, ulevte si alespoň pomocí jmenovaného mazlavého prostředku. Stačí v něm rozmačkat pár čerstvých bazalkových listů a získanou „hmotu“ nanést na postižené místo.

Nepřítel psích blech

Nezvaní návštěvníky v kožichu vašeho čtyřnohého parťáka, kteří se začínají poohlížet i po vaší domácnosti? Zbavte se jich dřív, než bude pozdě a jejich invaze prověří nervy celé rodiny. Smíchejte 30 ml olivového oleje s 10 kapkami esenciální levandule. Směs pak vetřete do psího kožichu a pro jistotu s ní ošetřete i obojek. Mimochodem, s tímhle odpuzovačem cizopasníků bude srst lesklá, jemná a voňavá.

Hnojivo pro květiny

Chcete-li, aby byly vámi pěstované rostliny silnější a odolnější, kápněte „oliváč“ přímo do substrátu poblíž jejich stonku. Tahle neobvyklá výživa podpoří růst i kvetení. A pořádná výhoda? Je stoprocentně přírodní!

Autorka: Kateřina Málková

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 28. 1. 2021

Skvelé čítanie

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 11. 2020

ano, oleje mají velká využití

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.