Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 9. 2019
Líbí se mi

Ocet nad zlato. Větší poklad ve své domácnosti nenajdete

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 9. 2019
Líbí se mi
Ocet nad zlato. Větší poklad ve své domácnosti nenajdete

Ocet nad zlato. Větší poklad ve své domácnosti nenajdete

Bez octa si spousta z nás neumí představit nejen vaření, ale také úklid. Například na dezinfekci nebo usazeniny v koupelně je zkrátka nepřekonatelný! Ovšem tahle zázračná kyselá tekutina má i řadu dalších využití!

K čemu všemu se vám ocet bude doma hodit?

Pugét jako nový

Dostali jste kytici řezaných květin? Pak by se jistě hodila nějaká rada, jak jejich krásu co nejvíce prodloužit. Nemusíte shánět žádné speciální přípravky, úplně vám budou stačit dvě běžné ingredience. Jednou z nich je ocet a druhou pak cukr. Přidejte od každého dvě lžíce do vody ve váze (samozřejmě záleží na její velikosti) a dobře promíchejte. Vodu s octem a cukrem měňte každý druhý den.

Vlasy plné lesku

Pokud máte pocit, že by si vaše vlasy zasloužily pořádnou vzpruhu, aby byly konečně lesklé, povolejte ocet. Smíchejte jeden šálek vlažné vody a čtvrt šálku octa (může být bílý nebo jablečný), směs nalijte na vlasy, nechejte 30 vteřin působit a poté spláchněte chladnější vodou.

Zahrada bez chemie

Ničí vás na zahradě plevel, který roste všude, kde nemá? Zapomeňte na nejrůznější chemické přípravky, které ničí nejen plevel a další rostliny, ale i půdu a živočichy v ní, a raději sáhněte po octu. Nastříkejte či nalijte jej na plevel a za pár dní je po něm. Navíc ekologicky!

Štětce opět v akci

Zase jste zapomněli vyprat štětce, a tak je pokrývá zaschlá vrstva barvy? Nezoufejte! Než je vyhodíte, zkuste jim dopřát lázeň v horkém octu. Prostě přiveďte ocet k varu, hned stáhněte z plotny a přibližně na 20 minut do něj štětce ponořte (záleží na typu barvy). Poté štětce pořádně vydrhněte v chladné vodě.

Nadýchané ručníky

Koupili jste si nové ručníky, ale po vyprání zjišťujete, že nesají z vašeho těla vodu tak, jak byste si představovali? To je celkem běžný problém. Naštěstí má jednoduché řešení! Při příštím praní přidejte do pračky namísto aviváže právě ocet. Uvidíte ten rozdíl! Ostatně spousta lidí používá klasický ocet místo aviváže zcela běžně. Nejenže je prádlo po něm krásně měkké a nadýchané, ale když porovnáte cenu litru octa s cenou aviváže, je jasné, že ocet musí vyhrát. Kromě toho je zcela ekologický a prádlo i dezinfikuje.

Konec zápachu v lednici

Tenhle recept už znaly naše babičky, ale není od věci si jej připomenout, protože se bez potíží osvědčí i ve 21. století. Vzhledem k tomu, že je lednice skrýší pro potraviny, moc rády se v ní drží i nejrůznější bakterie a plísně. A tak není od věci jí pravidelně dopřávat pořádnou očistu. Nechce se vám do míst, kde uchováváte jídlo, pouštět nějakou chemii? Nemusíte! Prostě lednici vytřete octem. Odstraníte nejen nejrůznější patogeny, ale také případný nepříjemný zápach.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
MajkaM
MajkaM 11. 10. 2019

zaujímavé informácie

Odpovědět
evionka
evionka 1. 10. 2019

velmi užitečný pomocník

Odpovědět
beata0063
beata0063 29. 9. 2019

velmi častý pomocník v mojej domácnosti

Odpovědět
Ovace
Ovace 29. 9. 2019

používám

Odpovědět
lemur
lemur 29. 9. 2019

Prima pomocník.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 004
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.