Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 1. 2020
Líbí se mi

Oblíbenou limonádu nemusíte jen pít, pomůže vám i při úklidu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 1. 2020
Líbí se mi
Oblíbenou limonádu nemusíte jen pít, pomůže vám i při úklidu

Oblíbenou limonádu nemusíte jen pít, pomůže vám i při úklidu

Kdo by neznal colu. Limonádu, která chutná snad většině lidí, ale nad kterou – hlavně kvůli vysokému obsahu cukru – zvedají varovný prst lékaři a výživoví poradci. Sklenka jedenou za čas nejspíš nikomu neublíží, ale co se zbytkem této limonády? Překvapivě ji můžete využít při úklidu!

Zkuste některý z následujících tipů, jež vám při domácích pracích ušetří spoustu času i námahy.

První pomoc pro hrnce

Ne každý je od přírody šéfkuchař, aby nikdy nic nepřipálil (ostatně oni i šéfkuchaři toho jistě během své kariéry připálili dost). Vypadá váš hrnec, jako by mu už nemělo nic pomoci? Pak povolejte colu. Nalijte ji do hrnce, nechejte přibližně hodinku odmáčet a poté hrnec s limonádou postavte na sporák, pomalu přiveďte k varu, stáhněte plamen na minimum a nechejte ještě 2 hodiny zahřívat. Poté colu vylijte a umyjte zbytky připálenin.

Rez bez šance

S colou můžete zbavit kovové předměty rzi. Jednoduše „postiženou“ věc namočte na den do limonády a poté opláchněte. Rez zmizí díky kyselinám, jež cola obsahuje, ale které nepoškodí zdravý kov. Mimochodem, v cole můžete odmáčet i zašlé mince.

Pomoc pro fixy

Povedlo se vám – nebo vašemu dítku – přetáhnout výkres, a tak máte na stole či podlaze nechtěnou malůvku? Nalijte colu na houbičku nebo hadřík a postižené místo s ním jemně otírejte, dokud fixa nezmizí. Poté ještě nezapomeňte stůl či podlahu vyčistit vodou a přípravkem na mytí nádobí od coly, jinak hrozí, že se k němu přilepíte.

Toaleta jako nová

Došel vám čistič do záchodové mísy? Nebojte, stačí do ní (a na její stěny) nalít colu a vyčistit s pomocí štětky jako obvykle. Poté ještě nechejte limonádu chvíli působit a spláchněte. Výsledek bude úplně stejný, jako byste použili tradiční čistič.

Bojovník proti skvrnám

Umazali jste si oblečení od krve? Babská rada nabádá, aby člověk takovou skvrnu okamžitě namočil do studené vody. Jenže co když nemáte tu možnost a skvrna na tričku vesele zaschne? Pak povolejte na pomoc colu. Skvrnu do ní namočte a jemně ji „drhněte“ – jakmile uvidíte, že je krev z textilie pryč, daný kousek oblečení hoďte do pračky a vyperte jako obvykle.

Sbohem, mastné fleky

Objevili jste na podlaze v garáži mastné skvrny od oleje? Nevěšte hlavu! Prostě na inkriminované místo nalijte colu, nechejte pár hodin působit, a poté spláchněte proudem vody. Jednoduché, ale účinné!

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 14. 6. 2020

Odpovědět
Svata
Svata 7. 3. 2020

Odpovědět
potkanek
potkanek 29. 1. 2020

mi se cola neosvědčila a to jsem zkoušela přesně podle rad

Odpovědět
Majina
Majina 29. 1. 2020

stále sa dozvedáme niečo zaujímavé

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 29. 1. 2020

uklízím s čistidly , colu moc nemusím ale rád asi občas dám pepsi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 084
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.