Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi

Na udržitelnosti záleží i v otázkách péče o krásu i osobní hygienu

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi
Na udržitelnosti záleží i v otázkách péče o krásu i osobní hygienu

Na udržitelnosti záleží i v otázkách péče o krásu i osobní hygienu

Při nákupu kosmetiky, oblečení i vybavení domácnosti se otázka po udržitelnosti produktů stává samozřejmostí. Udržitelná řešení ale najdete i mezi produkty každodenního života, přičemž tato drobná rozhodnutí mají na planetu nezanedbatelný dopad. Společnost Metsä, v České republice známá svou značkou Tento, si klade za cíl zvyšovat povědomí o důležitosti výběru udržitelných produktů v každodenním životě. V reakci na to uvádí na trh řadu udržitelných papírových produktů denní potřeby Tento.

Obnovitelný materiál z lesa a udržitelnost v každém kroku

  • Hlavní surovina značky Tento se získává ze dřeva, které pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů rozrůstajících se rychleji, než jsou vytěžovány. Přibližně 90 % dřeva, které značka Tento využívá, je certifikováno a u 100 % dřeva lze vystopovat původ až k jeho udržitelným kořenům.
  • Otázka udržitelnosti se promítá i do výroby, kde je kladen důraz na efektivní práci se zdroji i energií, logistického řešení od ukládání produktů na palety až po samotnou přepravu i vzdálenost, kterou produkty Tento urazí na cestě ke spotřebiteli, čímž se snižují emise CO2.  
  • Na obalech záleží, zvláště pak u produktů pro osobní hygienu. Tento se zavázalo ke zlepšování udržitelnosti obalů a od roku 2018 zredukovalo plasty v obalových fóliích o 17 % bez snížení nároků na bezpečné a hygienické balení.

Drobné změny s velkým dopadem pro všechny koupelny

Udělat svou beauty rutinu udržitelnější se zachováním veškerého pohodlí pomůže pár chytrých změn, které můžete do koupelny promítnout okamžitě. 

  • Minimalizujte nebo nahraďte produkty, které tvoří váš každodenní odpad. Z domácností po celém světě skončí denně tuny odličovacích tamponů v odpadu. Existují alternativy, které vydrží déle, a to jsou odličovací tampony ze 100% bavlny. Můžete je vždy po použití vyprat a následně použít další den. 
  • Vyhledávejte produkty, které jsou vyrobeny udržitelně. Papírové utěrky jsou nezbytným pomocníkem při úklidu. Ty značky Tento jsou šetrné k životnímu prostředí, vyrobené s respektem k lesům jako zdroji dřeva a za každý zpracovaný strom společnost zasadí 4 nové. Papírové utěrky jsou hygienické produkty bezpečné při kontaktu s pokožkou, ale i jídlem v kuchyni. Obaly jsou ze 100 % vyrobeny z plastu a lze je snadno recyklovat.
  • Méně plastu, více krásy. Nahraďte mycí houby z plastu přírodní lufou. Ta přirozeným a jemným způsobem zbavuje pokožku odumřelých buněk, prokrvuje ji a působí jako prevence v boji s celulitidou. Díky svému rostlinnému původu se navíc jednoduše rozloží a nezanechává na planetě žádnou stopu.
  • Smýšlejte ohleduplně k přírodě i v otázce produktů pro každodenní potřebu. Iu zdánlivě obyčejných produktů máme možnost si vybrat značky následující udržitelnost. Samozřejmá výbava každé koupelny, kterou je toaletní papír, se může stát důležitou součástí našeho udržitelného životního stylu. Značka Tento u všech svých produktů proto dbá na kombinaci udržitelného postupu výroby, vysoké kvality produktů a zároveň jemnosti materiálů. 

Produktový tip: Toaletní papír Tento Classic

 

Udržitelná řešení hledejte i mezi produkty každodenního života. 3vrstvý toaletní papír Tento Classic je nyní jemnější, pevnější a je vyroben z obnovitelného dřeva pocházejícího z udržitelně obhospodařovaných lesů. 

Doporučená cena za balení 8 rolí toaletního papíru Tento Classic je 95,90 Kč.

Více informací naleznete na www.tento.eu.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 7. 5. 2021

Super.

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 5. 2021

perfektní

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 5. 2021

super, prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 5. 2021

paráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.