Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mibiko (Miroslava Pešková)
Mibiko (Miroslava Pešková)
Vloženo 11. 10. 2021
Líbí se mi

Dýňové dekorace, které přinesou krásu a zateplí váš domov

Mibiko (Miroslava Pešková)
Mibiko (Miroslava Pešková)
Vloženo 11. 10. 2021
Líbí se mi
Dýňové dekorace, které přinesou krásu a zateplí váš domov

Dýňové dekorace, které přinesou krásu a zateplí váš domov

Léto je za námi a do Halloweenu máme sice daleko, ale podzimní atmosféra se svými barvami nás již vyzývá ke změně dekoračního stylu. Mám pro vás tentokrát tipy, jak si vyzdobit váš domov, prostor přede dveřmi nebo vaši zahradu a využít přitom přirozenou atraktivitu tvaru dýní.

Sehnat dnes různé velikosti a barvy dýní je snadné, ne každému se ale hodí jejich přirozené zbarvení do stylu zařízeného interiéru a tak často řešíme dilema, zda si je pořídit nebo ne. Naštěstí jsou zde možnosti, jak dýni upravit podle svých potřeb tak, aby se stala přirozenou součástí interiéru a navíc ještě vyvolala jedinečnou atmosféru v prostoru.

Co potřebujete:

  • Barvy ve spreji, zvláště metalické jako je zlatá, stříbrná, bronzová. Doporučuji vám vybrat si ze vzorníku autolaků a nebojte se vyzkoušet netradiční odstíny světlých metalíz. K dostání v každé prodejně barev a v hobby marketech
  • Křídové barvy  typu Chalky finish, které jsou naprosto vyjímečné svým sametově matným vzhledem. Práce s nimi je velmi snadná a přitom výsledek vaší práce může být pokaždé jiný. Záleží na technice, kterou zvolíte a finální úpravy (vosky), na kterou můžete použít doplňkové produkty k této řadě barev. 
  • Využít můžete různé stuhy, krajky, korálky. Pro geometrické vzory budete potřebovat papírovou lepicí pásku různých šířek - spíše užší. Na svislé pruhy provázek nebo nilonové vlákno.
  • Doporučuji lepidlo ve spreji typu 3M - každé dobré papírnictví má, ale stačí i klasické lepidlo. 
  • Třpytky/flitry, knoflíčky a cokoliv, čím budete zdobit. Případně pistoli s tavným lepidlem.
  • Štětce a na celé povrchy doporučuji buničinu z lékárny
  • Pokud budete chtít vytvářet průhledové vzory a dýni pak rozsvítit, nachystejte si vrtačku,práce bude přesnější a výrazně rychlejší.

Kde tvořit:

  • ideálně venku při dobrém počasí. Barvy ve spreji přece jen mají rozptyl, takže se nemusíte pak zabývat úklidem a navíc budete na čerstvém vzduchu.
  • Doma si raději dejte na zem zakrývací igelit, který se používá při malování pokojů

Doporučení pro dekorování:

  • Aby vám dýně vynikly a staly se skutečnou ozdobou, potřebujete je vždy sestavit do nějaké kompozice, minimálně tak potřebujete 3. Velikosti volte podle místa, na které plánujete dýně umístit. 

Vidíte, tolik krásy a když se to vezme kolem a kolem, tak na tom nic není. Tak hodně zdaru při vašich pokusech a neváhejte se podělit o své výsledky. A pokud váháte, jak na to a chtěly byste to vyzkoušet ve skupině s ostatními, ozvěte se. Budeme na toto téma určtiě připravovat workshop.

zdroj fotografií: Shutterstock, Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 11. 10. 2021

Krásné dekorace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.