Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 9. 2021
Líbí se mi

Jak se zbavit skvrn od potu na oblečení? My to víme!

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 9. 2021
Líbí se mi
Jak se zbavit skvrn od potu na oblečení? My to víme!

Jak se zbavit skvrn od potu na oblečení? My to víme!

Slunečné počasí má skoro samé výhody, tedy až na zvýšené pocení. Nevzhledné kruhy od potu a antiperspirantů jsou viditelné hlavně v oblasti podpaží. Vytvořily se i na vašem oblíbeném tričku nebo halence? Jednoduše se jich zbavte!

Sůl nad zlato

Tato metoda zdolá i zašlé skvrny usazené hluboko v látce. Dá se použít na bílé i barevné prádlo. Vezměte trochu soli, namočte oblečení a posypte ho. Nechte působit 8 až 12 hodin, nebo přes noc. Poté oblečení znovu navlhčete a ještě přidejte sůl. Jemně vetřete do látky. Po tomto „peelingu“ vložte svršky do pračky a vyberte na potřebný cyklus.

Prostředek na nádobí

Prostředek na nádobí vám pomůže se zapranými fleky včetně těch od antiperspirantu. Nalijte na skvrnu, rozetřete a nechte působit 30 minut. Potom propláchněte proudem vody.

Vodka

Vodka je výborná na odstraňování bílých skvrn z tmavých textilií. Nalijte ji na flek a počkejte pár minut - efekt uvidíte téměř okamžitě. Někdy se stane, že je zapotřebí delší čas, ale ne více než hodina. Dokončete vypráním.

Ocet

Flek navlhčete octem a nechte působit přes noc. Ráno vyperte jako obvykle. Tímto způsobem dokážete zachránit barevné oblečení i vlnu a jiné přírodní materiály. Doporučujeme však raději se vyhnout aplikaci na bílé prádlo, protože by mohlo zežloutnout.

Citronová šťáva

S pomocí citronové šťávy odstraníte zejména čerstvé skvrny od antiperspirantu. Vymačkejte pár kapek citronu přímo na flek, nechte působit 5 až 10 minut a potom ručně vyperte v mírně teplé vodě.

Tekutý amoniak

Amoniak si poradí dokonce i se silně znečištěným oblečením. Abyste se zbavili zašlých bílých map, které vznikají při používání přípravků proti pocení, smíchejte tekutý amoniak s vodou v poměru 50:50. Navlhčete postižené místo a po pár minutách důkladně opláchněte.

Bonusový tip? Staré silonky!

Pokud na sobě máte nový kousek oblečení, a hned si ho umažete antiperspirantem, jediné, co potřebujete, jsou čisté ponožky nebo punčochy ze syntetického materiálu. Srolujte je do kuličky a třete o skvrnu. Uvidíte, že hned zmizí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 9. 9. 2021

Pokud na sobě máte nový kousek oblečení, a hned si ho umažete antiperspirantem, jediné, co potřebujete, jsou čisté ponožky nebo punčochy ze syntetického materiálu. Srolujte je do kuličky a třete o skvrnu. Uvidíte, že hned zmizí. to neznám

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 9. 2021

zajímavé tipy, leč bohužel si je asi nebudu pamatovat...

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 9. 2021

Tak silonky musím vyzkoušet, to slyším poprvé.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 9. 2021

zajímavé tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 440
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.