Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 9. 2019
Líbí se mi

Mrazák není jen na potraviny. Pomůže s praním i starožitnostmi

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 9. 2019
Líbí se mi
Mrazák není jen na potraviny. Pomůže s praním i starožitnostmi

Mrazák není jen na potraviny. Pomůže s praním i starožitnostmi

Mrazák je místo, kde drtivá většina z nás uchovává potraviny. Ostatně to je i jeho původní účel. Ovšem tenhle kousek z vybavení vaší domácnosti dokáže být neobvyklým pomocníkem, třeba když potřebujete vyprat své oblíbené džíny…

Co všechno můžete svěřit mrazáku?

Tajemství obálky

Dnes už se sice klasické dopisy příliš neposílají. Ale co když jste zrovna zalepili obálku s dopisem pro někoho blízkého a najednou zjistíte, že jste do ní nevložili ještě nějakou důležitou maličkost? Jistě, můžete obálku roztrhat a použít jinou. Ale co když jiná není? Pak jednoduše vložte zalepenou obálku do plastikového sáčku a dejte na dvě hodiny do mrazáku. Po vyndání opatrně rozlepte: Znáte trik pro otevření obálky s párou? Pak vězte, že mráz je k papíru o dost šetrnější než vlhká pára…

Svíčky celý večer

Chcete, aby vás svíčky svým plamenem okouzlovaly co nejdéle? Pak je tak na den vložte do mrazáku. Zmrzlý vosk hoří pomaleji, takže se ze světla svíčky těšíte skoro dvojnásobnou dobu. A příjemným bonusem je, že u některých druhů svíček odpadá nepříjemné odkapávání vosku.

Džíny jako nové

Všichni víme, že s každým dalším praním naše oblíbené džíny ztrácejí tvar, pevnost a občas i barvu. Jenže úplně je neprat, jak je rok dlouhý, to taky nejde. Pokud jste se vysloveně nikde neušpinili a potřebujete džíny jen osvěžit a zbavit zápachu, svěřte je místo pračky mrazáku (vložte je do plátěného sáčku a nechejte je u ledu přes noc). Nízké teploty zabijí spolehlivě bakterie, které způsobují onen nepříjemný odér, a vy nemusíte džíny zbytečně prát.

Sbohem, červotoči

Všimli jste si, že v té dřevěné vázičce po babičce či jiné dřevěné starožitnosti řádí červotoč? Vyhnat ho je naštěstí snazší, než byste si mysleli – a ne, nemusíte hned kupovat nějakou chemii. Prostě danou věc vložte do mrazáku a nechejte ji tam pár týdnů. To proto, aby se zahubili všichni škůdci i v těch nejchráněnějších místech.

Úroda pro příští rok

Zbyla vám po jarní setbě semínka nejrůznějších rostlinek? Pak je do příštího roku můžete uchovat také v mrazáku. Jen se ujistěte, že jsou semena skutečně zcela vyschlá a umístěte je do nepropustného obalu (například bezpečně uzavřené plastové krabičky). Než je ba další sezonu svěříte záhonům, nechejte je zcela (pomalu) roztát.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 9. 2019

Dobrá inspirace.

Odpovědět
cibulinecka
cibulinecka 22. 9. 2019

Taky jsem se dočetla mnoho zajímavého a určitě to využiji.Díky za super nápady.

Odpovědět
beata0063
beata0063 21. 9. 2019

To je super vedieť! Určite budem tieto triky testovať

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 9. 2019

zajímavé informace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 711
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.