Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Olga Bušková
Vloženo 7. 12. 2017
Líbí se mi

Moje dva domovy a JÁ

avatar
Olga Bušková
Vloženo 7. 12. 2017
Líbí se mi
Moje dva domovy a JÁ

Moje dva domovy a JÁ

Bydlení na vysoké noze s modrým výhledem

Můj vlastní prostor na celý život. Nevybrala jsem si ho. Vznikl díky mým rodičům. Má 184 cm na výšku. Bydlím tam sama, občas přijde na návštěvu ego. Někdy jsou chvíle, že bych vyskočila z kůže a nejradši je vyměnila za jiné. Házím hlouposti za hlavu, obtěžuji okolí nebo na počkání sním celou tabulku čokolády. To zabere, vždycky. Je pro mě důležité hezky se v sobě zabydlet.

Obrazy tu pověsit nejde, ale občas namaluji oči, obličej nebo nehty. Uklízím často a nejvíc v hlavě. Třídím myšlenky. Pěstuji smích, prý léčí. Miluji teplo, tak se hýčkám červenou. Prostě nevychladnout. Už jsem vyzkoušela: červené víno, prádlo i rtěnku a teplé ponožky. A někdy si vzpomenu na maminčinu větu: „A košilku máš, Oli?“

Naštěstí už nějakou dobu se cítím zabydlená od nohou až po uši. Miluji svůj soukromý vesmír. Mám tolik pih, jako je na obloze hvězd. A také ráda tvořím galaxie s jinými lidmi, zažívám vesmírný třesk a některé osoby nepotřebuji vidět tisíce světelných let. Vím, že se bude moje tělo měnit v čase, přesto věřím, že se budu mít stále ráda.

Domov plný testosteronu

V tom druhém bydlím se třemi muži a dvanácti rybičkami. A někdy k nám přiletí moucha a přiběhne fenka od sousedů. Mám to místo ráda. Měří se na metry čtvereční a počítá na pokoje. I tady hraje důležitou roli teplo. Zvláště to lidské. Neprudit se, ale hřát.

Domov dělá žena, a tak pečuji o rodinný krb. Do oken jsem zavěsila křišťál, aby k nám často na návštěvu chodila duha. Zapaluji ohýnky svíček, rozpaluji troubu, peču a smažím. Starám se o světlo. Vidět společnou cestu dál je pro mne důležité.

Chci, aby domov bylo hnízdo pro mne a moje muže. A tak je tvořím. Měkké z polštářů pro zastavení a zachumlání. Oranžové z pomerančů v míse pro pocit hojnosti. Rozkvetlé ve váze z květin pro jejich čerstvost a krásu okamžiků. Vím, že moje mláďata pod jednou střechou se mnou nebudou chtít být napořád. Tak se snažím skoro dospělým ptáčatům vytvořit domov, než odlétnout zakládat svoje hnízda.  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tereza N. 11. 12. 2017

to je parádní

Odpovědět
avatar
lemur 9. 12. 2017

Moc pěkné.

Odpovědět
avatar
Marie Kostelecká 9. 12. 2017

Krásně napsané, moje dcery již vylétly z hnízda ¨...

Odpovědět
avatar
Amanda 8. 12. 2017

Odpovědět
avatar
evionka 8. 12. 2017

moc hezký

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 821
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.