Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 5. 2021
Líbí se mi

Kterým místům bychom se při úklidu měli věnovat pravidelně, ale zapomínáme na ně?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 5. 2021
Líbí se mi
Kterým místům bychom se při úklidu měli věnovat pravidelně, ale zapomínáme na ně?

Kterým místům bychom se při úklidu měli věnovat pravidelně, ale zapomínáme na ně?

Zatímco některé věci a povrchy čistíme pravidelně, a v rámci „velkého úklidu“ například před svátky nebo na jaře jim proto nepatří žádná extra zvláštní pozornost, jiné cídíme jen výjimečně. A přitom by si zasloužily mnohem více péče!

Kterým místům bychom se při úklidu měli věnovat pravidelně, ale spíše na ně zapomínáme a kvůli tomu patří v našich domácnostech k nejšpinavějším?

Lednice

Je to paradox – skladujeme v ní potraviny, ale pořádnou očistu jí většina z nás dopřeje tak jednou, maximálně dvakrát za rok. Což všem možným bakteriím a plísním ohromně vyhovuje. Pro běžný úklid nemusíte lednici „odmrazovat“ – stačí, když jednou týdně police přetřete octem (buď ředěným vodou, nebo jen samotným).

Trouba

Ruku na srdce – kdy naposledy jste pořádně vyčistili troubu? Nejspíš už je to hodně dávno (nebo po dlouhé době). Odstranit všechny připečené kousky jídla a na stěnách napálený tuk je totiž pořádná (a hodně nudná) dřina. Jenže! Čím déle budete tuto práci odkládat, tím to bude horší. Ideálně byste měli troubu vyčistit po každém použití a tak dvakrát do roka jí dopřát pořádnou očistu.

Myčka nádobí

Pokud při otevření myčky necítíte jen příjemnou vůni umytého nádobí, ale nejrůznější pachy, je to jasné znamení, že byste měli tento spotřebič co nejrychleji vyčistit. Buď k tomu využijte kupované produkty určené přímo k očistě myčky, nebo využijte sílu octa. Tomu byste měli spotřebič svěřit alespoň dvakrát do měsíce. Ostatně to platí i pro pračku!

Odpadkový koš

Také máte pocit, že když používáte sáčky do odpadkového koše, všechna špína (a s ní i plísně a mikrobi) zůstane uvnitř a nikam jinam se nedostane? Pak vás vyvedeme z omylu. Nádoba na odpadky možná nevypadá na první pohled zašpiněná, ale rozhodně není čistá (a ani se vám nemusí sáček se smetím protrhnout). Nejméně jednou měsíčně tedy koš pořádně vydezinfikujte.

Klávesnice počítače

Ne nadarmo patří klávesnice k nejšpinavějším předmětům v domácnosti – ne vždy na ni saháme umytýma rukama, svačíme nad ní, zkrátka se na ní i v ní hromadí spousta nečistot. Pravidelně (tak jednou za dva měsíce) ji proto vysajte a poté jemně otřete vatovým tamponkem namočeným v alkoholu či jiné dezinfekci.

Perlátor vodovodní baterie

Zdá se vám, že poslední dobou nenatýká voda z vodovodu tak rychle, jak by mohla? Než začnete panikařit, vězte, že na vině je nejspíš zanesený perlátor (sítko) na konci vodovodní baterie. Zkuste jej proto opatrně odšroubovat (budete muset nejspíš použít sikovky, tak opatrně, ať baterii nepoškrábete), vypláchnout a usazený vodní kámen rozpustit v octu. Pokud se vám z nějakého důvodu sítko odšroubovat nepovede, nasaďte na něj sáček s octem a nechejte několik minut působit.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 29. 5. 2021

musím se tomu více věnovat)

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 5. 2021

no nijak extra to nepřeháním a zatím jsme živi a zdrávi

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 5. 2021

Jojo, je to tak, tyhle věci se musí mýt častěji, Jsem doma, tak se snažím, hodně používám sodu a ocet...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.