Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2019
Líbí se mi

Místa, na která bychom při úklidu neměli zapomínat, ale zapomínáme

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2019
Líbí se mi
Místa, na která bychom při úklidu neměli zapomínat, ale zapomínáme

Místa, na která bychom při úklidu neměli zapomínat, ale zapomínáme

V mnoha domácnostech už je zase hlavním tématem předvánoční úklid. Zatímco některé věci a povrchy čistíme pravidelně, a v rámci „velkého úklidu“ před svátky jim proto nepatří žádná extra zvláštní pozornost, jiné cídíme jen výjimečně. A přitom by si zasloužily mnohem více péče!

Kterým místům bychom se při úklidu měli věnovat pravidelně, ale spíše na ně zapomínáme a kvůli tomu patří v našich domácnostech k nejšpinavějším?

Lednice

Je to paradox – skladujeme v ní potraviny, ale pořádnou očistu jí většina z nás dopřeje tak jednou, maximálně dvakrát za rok. Což všem možným bakteriím a plísním ohromně vyhovuje. Pro běžný úklid nemusíte lednici „odmrazovat“ – stačí, když jednou týdně police přetřete octem (buď ředěným vodou, nebo jen samotným).

Trouba

Ruku na srdce – kdy naposledy jste pořádně vyčistili troubu? Nejspíš už je to hodně dávno (nebo po dlouhé době). Odstranit všechny připečené kousky jídla a na stěnách napálený tuk je totiž pořádná (a hodně nudná) dřina. Jenže! Čím déle budete tuto práci odkládat, tím to bude horší. Ideálně byste měli troubu vyčistit po každém použití a tak dvakrát do roka jí dopřát pořádnou očistu.

Myčka nádobí

Pokud při otevření myčky necítíte jen příjemnou vůni umytého nádobí, ale nejrůznější pachy, je to jasné znamení, že byste měli tento spotřebič co nejrychleji vyčistit. Buď k tomu využijte kupované produkty určené přímo k očistě myčky, nebo využijte sílu octa. Tomu byste měli spotřebič svěřit alespoň dvakrát do měsíce. Ostatně to platí i pro pračku!

Odpadkový koš

Také máte pocit, že když používáte sáčky do odpadkového koše, všechna špína (a s ní i plísně a mikrobi) zůstane uvnitř a nikam jinam se nedostane? Pak vás vyvedeme z omylu. Nádoba na odpadky možná nevypadá na první pohled zašpiněná, ale rozhodně není čistá (a ani se vám nemusí sáček se smetím protrhnout). Nejméně jednou měsíčně tedy koš pořádně vydezinfikujte.

Klávesnice počítače

Ne nadarmo patří klávesnice k nejšpinavějším předmětům v domácnosti – ne vždy na ni saháme umytýma rukama, svačíme nad ní, zkrátka se na ní i v ní hromadí spousta nečistot. Pravidelně (tak jednou za dva měsíce) ji proto vysajte a poté jemně otřete vatovým tamponkem namočeným v alkoholu či jiné dezinfekci.

Perlátor vodovodní baterie

Zdá se vám, že poslední dobou nenatýká voda z vodovodu tak rychle, jak by mohla? Než začnete panikařit, vězte, že na vině je nejspíš zanesený perlátor (sítko) na konci vodovodní baterie. Zkuste jej proto opatrně odšroubovat (budete muset nejspíš použít sikovky, tak opatrně, ať baterii nepoškrábete), vypláchnout a usazený vodní kámen rozpustit v octu. Pokud se vám z nějakého důvodu sítko odšroubovat nepovede, nasaďte na něj sáček s octem a nechejte několik minut působit.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nataša Zabloudilová 27. 1. 2020

Musím se přiznat, že já v minulosti dost zapomínala na police. Nedávno jsem staré měnila za nové, které jsem sehnala tady https://www.emako.cz/dekorativni-police/ a pomalu jsem se ani nestačila divit, kolik na starých poličkách bylo prachu. Teď už si na to ale dávám pozor.

Odpovědět
Ovace
Ovace 2. 12. 2019

bezva

Odpovědět
gustawka
gustawka 2. 12. 2019

budu se muset na to zaměřit

Odpovědět
lemur
lemur 2. 12. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 11. 2019

jojo, je to pravda.... lednici i troubu myji nerada, ale lednici tedy častěji něž 1 - 2 x do roka. Aspoň každý měsíc dopřeji očistu skleněným přepážkám, dveřím a poličkám ve dveřích.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 979
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.