Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 9. 2021
Líbí se mi

Malý obývací pokoj: Jak ho nejlépe využít a zvětšit si relaxační zónu

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 9. 2021
Líbí se mi
Malý obývací pokoj: Jak ho nejlépe využít a zvětšit si relaxační zónu

Malý obývací pokoj: Jak ho nejlépe využít a zvětšit si relaxační zónu

Zařízení vašeho obývacího pokoje může být oříšek sám o sobě, zvlášť když jde o malý prostor. Začněme ale od začátku: kolik nábytku v obývacím pokoji máte? Je prostor spíše přeplněný nebo naopak prázdný? Máte v něm místo pro práci? Jaké barvy vás v interiéru baví? Otázek může být nekonečno, proto jsme vybrali pět nejčastějších, které vám ukáží tu nejlepší cestu, jak pracovat s menším prostorem a přesto v něm vykouzlit místo, kde se budete cítit příjemně a zároveň pohodlně.

Jak uspořádat obývací místnost, která je „dlouhou nudlí“? 

Úzké obdélníkové prostory mohou být velice obtížné. Nevzdávejte se však nadějí, i tady můžete vykouzlit příjemné prostředí, ve kterém vám nic nebude chybět. Vyberte nábytek menších rozměrů, který nebude na první pohled působit robustně. Umístěte klíčové kousky jako je pohovka nebo knihovna podél zdí a nezapomeňte na květiny. Snažte se, aby prostor zaplněný nábytkem přesto dýchal, takže spíše než masivní křesla vyberte stylové (ale pohodlné) židle, které splní svůj účel.

Jak přidat do malého obývacího pokoje jídelní stůl?

Nemáte dostatek místa pro samostatnou jídelnu? Nevadí! Uspořádejte nábytek v obývacím pokoji tak, že k jedné zdi umístíte malý stolek. Ten vám může sloužit jako snídaňové místo, ale v případě, že ho od zdi posunete, stane se plnohodnotným jídelním stolem pro čtyři osoby. Nebojte se proto zvolit dvě jídelní židle pevné a dvě skládací, které pohodlně uložíte například v komoře a vyndáte je, pokud bude potřeba.

Jak opticky zvětšit obývací pokoj?

Někdy je nejlepším způsobem, jak si pohrát v velikostí vaší místnosti, najít kousek interiéru, který přitáhne vaši pozornost. Například koberec je skvělým důkazem! Geometrické vzory pruhů nebo jiných grafických dekorů opticky prostor zvětší a navíc ho zútulní. Můžete vsadit na černobílou eleganci, ale klidně zvolit více barev, které budou kontrastovat s vaším stylem.

Jakým trikem opticky zvětšit výšku stropu v malém pokoji?

Závěsy nebo záclony jsou nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem, jak si pohrát v proporcemi každého pokoje na výšku. Zvolte je od stropu až po podlahu. Nejlepším je pověsit je na místě, kde se vaše zeď setkává se stropem, ale pokud to není možné pověste je na konzoli co nejvýše. A délku zvolte až na zem. V ideálním případě se snažte závěsy volit ve světlejších odstínech, které nebudou prostor opticky zmenšovat.

V jakém barevném tónu mám zařídit menší obývací pokoj?

Nic nerozjasní a neotevře váš interiér lépe než bílá barva. Tento styl je hodně oblíbený právě v přímořských destinacích, kde jsou malé byty  velice typické. Navíc bílá barva se skvěle kombinuje například se dřevem nebo kovem. A rozhodně nezapomeňte při zařizování na květiny! Co třeba zvolit exotický fík nebo palmu? 

Foto: Shutterstock, Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 9. 2021

nápadité

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 9. 2021

moc hezké

Odpovědět
Li
Li 28. 9. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 465
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.