Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi

Malý byt můžete jednoduše zvětšit i bez stavebních úprav

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi
Malý byt můžete jednoduše zvětšit i bez stavebních úprav

Malý byt můžete jednoduše zvětšit i bez stavebních úprav

Ceny bytů rok od roku rostou, mnoho z nás je tak nuceno bydlet v menším bytě, než bychom si přáli. Existuje však několik osvědčených fíglů, jak malý byt zvětšit. Samozřejmě těžko uděláte z garsonky byt o velikosti 3+1, ale pokud vsadíte na chytré optické triky, můžete se i v malém prostoru cítit příjemně a nestísněně.

Hlavní prim zde hrají především zrcadla, barvy, vzory a uspořádání nábytku.

Hra s odrazy

Zrcadlo je jedním z hlavních pomocníků při zvětšování malých prostor.

„Ať už zvolíte velkoformátová zrcadla nebo chytře umístěná menší nástěnná zrcadla v rámu či bez něj, vždy dbejte, aby byla situována na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti (například chodby), kde bude vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál, a tím ji opticky zvětší. U velkoformátových zrcadel pak tento dojem umocňuje, pokud se minimalizuje viditelnost spár,“ říká Lucie Hronová, jež pracuje pro největšího českého výrobce zrcadel.

Jaké barvy a vzory

Alfou a omegou malého bytu je světlý barevný základ, a to nejen na stěnách, ale také na nábytku a podlahách.

„Tmavé barvy prostor opticky zmenšují a stísňují. Nebojte se tak neutrálních a světlých tónů. To samé platí o příliš výrazných vzorech, zejména na podlaze. Jednolité podlahy nebo velkoplošný vzor, který propojuje celý byt, je lepší variantou než volba drobných výrazných vzorů či položení jiné podlahové krytiny v každé místnosti,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti. Barvy a vzory lze v interiéru pak dohnat výraznými doplňky, detaily nebo květinami.

Přestavte nábytek

Také samotné uspořádání nábytku je v malých bytech klíčové. Pokud máte možnost vybourat zbytečné příčky mezi místnostmi, udělejte to. Jednotlivé obytné zóny v bytě pak lze oddělit chytře zvoleným nábytkem – nábytkovými stěnami nebo policovými díly, které pomohou oddělit prostor i ve stísněné garsonce, tedy především část na spaní od obývací zóny nebo kuchyně.

Stejně tak, pokud to prostor umožňuje, nezarovnávejte křesla a pohovky do jedné linky se stěnou, naopak je umístěte více do prostoru. Vytvoří se tak dojem vzdušnějšího interiéru.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

super

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 28. 2. 2020

Super článek. Právě toto jsem docela nedávno také zjistila. Konkrétně poté, co se do redesignu našeho bytu pustili bytoví architekti z http://www.pwinterier.cz/ Těm se totiž také povedlo náš byt opticky zvětšit bez stavebních úprav.

Odpovědět
Moni82
Moni82 22. 2. 2020

Super

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 22. 2. 2020

barvy dělají hodně

Odpovědět
beata0063
beata0063 19. 2. 2020

Dobre inšpirácie na zmeny

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 833
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.