Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 2. 2020
Líbí se mi

Kde všude můžete kromě péče o zuby využít ústní vodu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 2. 2020
Líbí se mi
Kde všude můžete kromě péče o zuby využít ústní vodu

Kde všude můžete kromě péče o zuby využít ústní vodu

Ani nejpečlivější čištění zubním kartáčkem neodstraní 100 % plaku. Pak přichází na řadu ústní voda, která slouží jako doplněk pravidelné zubní hygieny. Kromě vyplachování úst má tahle vychytávka mnoho dalších využití. Jak pomůže při úklidu a léčbě infekcí?

Máte po ruce ústní vodu na bázi alkoholu anebo tu bez cukru? Výborně, nebojte se ji použít i jinde než v koupelně. Jak moc je všestranná? Tohle byste asi nečekali!

Prostředek na nehtovou plíseň

Plíseň nehty napadne bez varování. Její vinou jsou drápky ošklivé a slabé. Je-li to i váš případ, připravte roztok ústní vody a octa (50/50) a naneste ho na postižené oblasti. Postup opakujte dvakrát až třikrát krát denně a buďte vytrvalí. Plíseň se na ústup nedá hned první den. To samé platí i u atletické nohy, což je obecné pojmenování pro kožní infekce nohou a prstů, které jsou způsobovány skupinou plísní zvanou dermatofyty.

Péče po piercingu

Po propíchnutí části těla je vám sděleno, že je třeba místo ošetřovat dezinfekčním roztokem, a to nejméně dvakrát denně (jinak hrozí infekce). Dobrou zprávou je, že ústní voda k takovým dezinfekčním prostředkům patří – a navíc je velmi účinná. Pochopitelně, že by měla být bez cukru a na bázi alkoholu, jak již bylo uvedeno.

Svěží dech a voňavá pokožka

Tak jistě, od ústní vody se očekává, že osvěží dech, ale co máte dělat, když manipulujete s česnekem, jehož aroma nejde dostat z pokožky? Opláchněte si ruce ústní vodou a otřete je ručníkem.

Déle čerstvé květiny

Řezané květiny jsou nádherné, ale prodloužit jejich životnost nemusí být jednoduché. Zabijte bakterie odpovědné za urychlení rozkladu smícháním dvou polévkových lžic ústní vody na 4 litry vody. Trápí-li vás plísně a houby na rostlinách, připravte směs 75 % čisté vody a 25 % ústní vody. Roztok jednou týdně nastříkejte na listy.

Čistič skla a počítačů

Na vlhký hadřík naneste ústní vodu a vyčistěte obrazovky počítače (nehodí se však na LCD). Povrch vždy osušte bavlněným hadříkem.

Dezinfekční prací prostředek

Ústní voda odstraní bakterie nejen z úst, ale také ze zubních kartáčků a hlavně prádla. Nalijte půl sklenky ústní vody do pračky a spusťte program. A pokud vám nějaká ústní voda zbyde, využijte ji při úklidu toalety, nebo jako adstringentní (stahující) tonikum na pleť.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 12. 5. 2020

super, zajímavé

Odpovědět
Svata
Svata 26. 3. 2020

Odpovědět
beata0063
beata0063 17. 2. 2020

super využitie

Odpovědět
potkanek
potkanek 16. 2. 2020

taky jsem to nevěděla

Odpovědět
Ovace
Ovace 16. 2. 2020

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 117
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.