Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 5. 2020
Líbí se mi

Káva se nehodí jen k pití, má překvapivě široké využití

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 5. 2020
Líbí se mi
Káva se nehodí jen k pití, má překvapivě široké využití

Káva se nehodí jen k pití, má překvapivě široké využití

Kávu nepijete, tak ji ani nekupujete? A věděli jste, že ji lze využít i úplně jinak než jako ranní životabudič? Káva má, kromě schopnosti probouzet lidi, ještě spoustu jiných skvělých vlastností. Například dokáže dát vašim rostlinám krásnou barvu květů nebo neutralizuje zápach v lednici.

Zbaví vás zápachu

Káva dokáže skvěle neutralizovat pachy. Můžete ji nasypat do misky a tu pak postavit do police v lednici nebo kuchyňských skříňkách, kde absorbuje veškeré nežádoucí vůně. Kávu po několika dnech jednoduše vyhoďte a podle potřeby postup opakujte. Skvělé jsou také látkové pytlíčky naplněné zrnkovou kávou, pověšené do vašeho šatníku. Natáhnou do sebe veškerou zatuchlinu a navíc provoní vaši skříň jemnou vůní.

Vyčistí pleť

Kávová sedlina je skvělým pomocníkem v kosmetice. Funguje totiž jako perfektní celotělový peeling. Kofein, který je v kávě obsažen, navíc pomáhá vypínat pleť a zjemňuje vrásky. Peeling si připravíte jednoduše. V hrnku spařte jednu polévkovou lžíci mleté kávy, nechte vychladnout a smíchejte s jednou lžící medu. Poté jemně vmasírujte do pokožky obličeje nebo těla a opláchněte.

Dodá krásné barvy květům

Pokud pěstujete květiny, které barevně kvetou, přidáváním vychladlého odvaru z kávy nebo suchého lógru do zeminy docílíte úžasně sytosti barev květů. Káva navíc rostliny ochrání od mšic a molic.

Zbaví vás škůdců

Káva většinu živočichů odpuzuje, a proto funguje jako skvělý pomocník například i v boji proti slimákům. Nasypejte ji okolo vašich záhonů a slimáci se jim budou obloukem vyhýbat. Pokud jejím odvarem čas od času zalijete úrodu, zbavíte se i škůdců, kteří vás o ni často připraví.

Na připálené hrnce

Mletá káva vám pomůže zachránit připálené hrnce a pekáče. Stačí ji nasypat do nádoby, pokapat prostředkem na mytí nádobí a vydrhnout. Protože má schopnost neutralizovat pachy, zbaví vás rovnou i zápachu po připálenině. Vaše nádobí bude jako nové.

Péče o vlasy

Odvar z kávy ocení i tmavovlásky, které touží po bujné kštici. Káva podtrhne přirozený tón vlasů a kofein v ní obsažený podpoří růst vlasových vláken. Je ideální pomocníkem, trápí-li vás vypadávání vlasů nebo jejich slabost.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 22. 9. 2020

také přidávám ke květinám

Odpovědět
avatar

To, že kává má blahodárné učinky po všech směrech je snad známo již delší dobu, ne ? Nebo alespoň já jsem to věděla již nějakou dobu, takže to pro mne není až zas taková novinka. Obecně jsem veliký fanoušek kávy a proto jsem si nedávno i pořídila nový kávovar ( ze stránek https://www.atfornax.cz/k:483/kavovary-a-kavomlynk/ )

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 5. 2020

super

Odpovědět
Marsy
Marsy 16. 5. 2020

také kávu používám do zahrady

Odpovědět
lenin
lenin 15. 5. 2020

Tak, tak, naprosto souhlasím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 918
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.