Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 6. 2019
Líbí se mi

Kalorie sem, kalorie tam aneb Mějte hubnutí pod kontrolou nejen při vaření

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 6. 2019
Líbí se mi
Kalorie sem, kalorie tam aneb Mějte hubnutí pod kontrolou nejen při vaření

Kalorie sem, kalorie tam aneb Mějte hubnutí pod kontrolou nejen při vaření

Jen málokterá žena alespoň čas od času neřeší svou postavu. A jak se blíží léto a s ním i vidina plavek, hlodá v hlavách řady z nás malý červík, který nám podsouvá, že bychom měly ještě na poslední chvíli přehodnotit svůj životní styl a něco málo zhubnout.

Jenže znáte to. Ono se to mnohem lépe řekne, než udělá. I když má většina z nás svůj jídelníček v teorii dokonale zvládnutý, v praxi občas ujedeme (ostatně za to přece nemůžeme, že začala grilovací sezóna a v parném vedru se žízeň nejlépe zahání nějakým lahodným mokem). Zkrátka a dobře by člověk potřeboval nějakého osobního výživového poradce, který by na něj pořádně dohlížel.

Dobrá zpráva je, že takový „výživář“ nemusí být nutně z masa a kostí (i když představa to není špatná). Díky moderním technologiím si už dnes většina z nás nosí na zápěstí (v podobě chytrého náramku) nebo v kapse (v mobilu) osobního trenéra. Ovšem doplnit ho můžete také o osobního smart výživového poradce, se kterým vás zdravý životní styl bude dokonce bavit!

Kalorie sem, kalorie tam

Jak jsme nakously v jednom z minulých článků, vybavení takzvané smart domácnosti umí pořádně zjednodušit a zpříjemnit život. Tak proč by vám nemohlo také pomoci ke zdravému životnímu stylu a vyváženému jídelníčku!

Všechny samozřejmě víme, že základem úspěšné cesty k hubnutí je – zjednodušeně řečeno – správný poměr mezi příjmem a výdejem kalorií. Jenže pokud jste někdy zkoušely počítat kalorické hodnoty surovin a poté i celého jídla, víte, že to není zrovna zábava. A my se v redakci shodly, že u takového počítání žádná z nás nevydržela dlouho.

Naštěstí žijeme v 21. století a k dispozici máme nejrůznější moderní technologie. Vybavení naší redakční kuchyňky tak rozšířila i speciální chytrá nutriční váha, která se o všechno postará. Přes speciální aplikaci nám pěkně do mobilu hlásí nejen to, kolik kalorií má daná ingredience, ale také jaký je podíl základních živin, tedy bílkovin, tuků a cukrů. Kromě toho také prozradí, kolik má daná dobrota soli a vlákniny.

Všechny hodnoty aplikace pěkně zaznamená, vyhodnotí a spočítá. Během pár vteřin víte, jak moc zdravé (nebo nezdravé) jídlo si zrovna nakládáte na talíř. No nezní to jako sen každé pravidelné i příležitostné dietářky?

Tak kolikpak jsi zhubla?

Zatímco s „ženami z Žen“ pěkně vážíme dobroty na nutriční váze a čekáme na údaje z chytrého telefonu, já si domů ještě pořídila kontrolora svého snažení. Spojencem na cestě (kolikáté už) za vysněnou postavou se mi stala smart osobní váha. Ta samozřejmě jako každá jiná umí ukázat, kolik vážíte (ze začátku jsem ji za to neměla moc ráda). Kromě toho si ale údaj navíc zapamatuje, „přehodí“ ho do aplikace v mobilu a vybaví vás dalšími užitečnými informacemi.

Jen co se na ni postavíte, hned víte, jakou hodnotu má váš body mass index (BMI), a navíc jaký je ve vašem těle poměr vody, svalů a tuku. Mimochodem, tuk ještě dokáže rozdělit na podkožní (kterého se sice bojíme víc, ale vlastně není až tak nebezpečný) a takzvaný viscerální. Ano, to je ten, co nám tak rád obaluje orgány, a pokud jeho množství překročí určitou hranici, dokáže nám pěkně zavařit.

Mezi námi, když člověk na takovou chytrou váhu stoupá, bojí se asi nejvíc počtu kilogramů. Ale to není nic v porovnání s tím, když máte být poprvé konfrontována se svým metabolickým věkem (jako by nestačil ten podle rodného listu). Tohle číslo vám v podstatě ukazuje, jestli máte kondici mladé ženy, kterou podle kalendáře samozřejmě jste, nebo o něco starší paní (kterou zatím být nechcete). Například mě tenhle údaj alespoň donutil začít zase cvičit, takže i když ho zpočátku proklínáte, je ohromně užitečný. Nemluvě o tom, že je vážně skvělé pozorovat, jak mládnete!

Zkrátka pokud hledáte skutečné pomocníky nejen za cestou k vysněné postavě, ale chcete k lepšímu změnit i svůj životní styl, mohou vám smart technologie hodně usnadnit vaše snahy. Díky neustálému přehledu o tom, jak vaše úsilí pokračuje, vlastně nehrozí, že byste se po pár týdnech potýkala s nedostatkem motivace. Když se navíc nezapomenete za každý úspěch („hurá, už se zase vejdu do velikosti 40“) náležitě odměnit – tedy ne nutně dortem nebo kachnou se šesti –, je úspěch zaručen!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Markéta8
Markéta8 8. 10. 2019

super, dosud si mě váží manžel a ted bude i toto Zajímavé, akorát jsem nepřítel chytrých telefonů, já chci mít informace co potřebuji v hlavě a ne telefonu.

Odpovědět
Majina
Majina 21. 7. 2019

velmi poučný článok-a plný zaujímavého

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 7. 2019

super

Odpovědět
avatar
Michaela Nováková 28. 6. 2019

Mám podobnou váhu - VitalBody od firmy eta.

Odpovědět
lemur
lemur 28. 6. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.