Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 4. 2021
Líbí se mi

Proč se v domácnosti vyplatí používat čisticí prostředky šetrné k přírodě?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 4. 2021
Líbí se mi
Proč se v domácnosti vyplatí používat čisticí prostředky šetrné k přírodě?

Proč se v domácnosti vyplatí používat čisticí prostředky šetrné k přírodě?

Stále více lidí si uvědomuje, že svět, ve kterém žijeme, můžeme ovlivnit svým každodenním chováním. A tak většina z nás třídí odpad, snaží se neplýtvat vodou nebo se vyhýbá plastovým obalům a brčkům. Na popularitě získává také ekokosmetika. A poslední dobou se stále více mluví i o čisticích prostředcích, jež jsou šetrné k přírodě. Opravdu se ale vyplatí je používat?

Možná také patříte k lidem, kteří mají pocit, že pokud by špinavé nádobí nebo podlahu v domě nevydrhli pořádnou chemií, nejspíš by nedosáhli takové čistoty. A tak se šetrné drogerii raději rovnou vyhýbají. Jenže to je škoda! K přírodě ohleduplné čisticí prostředky jsou stejně účinné jako ty klasické. A co víc – mají i další výhody, kvůli kterým se vyplatí je kupovat a používat!

Nejde jen o přírodu, ale i o vás

Předně je třeba říci, že používáním šetrných čisticích prostředků nechráníte jen životní prostředí, ale také sami sebe. Jsou-li totiž látky používané v takových prostředcích ohleduplné k přírodě, platí to i pro lidský organismus. Ostatně i proto používá pro úklid tyto výrobky tolik rodin s malými dětmi – máte-li doma batole, které leze po zemi a svět objevuje i tím, že ho „ochutnává“, jistě nebudete chtít, aby olizovalo nikterak prospěšné chemikálie.

A když už jsme nakousli přírodu – čisticí prostředky, které jsou k ní ohleduplné jsou velmi dobře biologicky odbouratelné, neznečišťují vodu. Většina z nich nese označení „vegan“, což značí, že při jejich výrobě nebyly požity žádné suroviny živočišného původu. Samozřejmostí pak je, že žádné z těchto čisticích prostředků nebyly testovány na zvířatech, což ocení nejen milovníci čtyřnohých mazlíčků.

Poslední dobou také roste trend podpory tradičních českých výrobců. A tak není divu, že se lidé začínají v obchodech poohlížet po kvalitních čisticích prostředcích šetrných k životnímu prostředí od tuzemských značek. Jednou z nich je i Real Green Clean – zelená řada čisticích prostředků kombinuje vysokou čisticí sílu a zároveň šetrnost k přírodě i k čištěným povrchům. Všechny suroviny včetně parfémů a konzervačních látek jsou pečlivě vybrány tak, aby nezatěžovaly životní prostředí. Výrobky jsou lehce biologicky odbouratelné. Ideální pro domácnost s vlastními čističkami odpadních vod. V nabídce této značky najdete jak prací prostředky, tak i výrobky určené k úklidu domácnosti či nádobí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 18. 4. 2021

taky používám hodně přírodních prostředků, v kuchyni často sodu a ocet, atd

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 4. 2021

Opravdu se snažím a už většina čistících prostředků co mám doma jsou přírodní.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 4. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.