Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 9. 2019
Líbí se mi

K přírodě šetrné čisticí prostředky. Opravdu se vyplatí je používat?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 9. 2019
Líbí se mi
K přírodě šetrné čisticí prostředky. Opravdu se vyplatí je používat?

K přírodě šetrné čisticí prostředky. Opravdu se vyplatí je používat?

Stále více lidí si uvědomuje, že svět, ve kterém žijeme, můžeme ovlivnit svým každodenním chováním. A tak většina z nás třídí odpad, snaží se neplýtvat vodou nebo se vyhýbá plastovým obalům a brčkům. Na popularitě získává také ekokosmetika. A poslední dobou se stále více mluví i o čisticích prostředcích, jež jsou šetrné k přírodě. Opravdu se ale vyplatí je používat?

Možná také patříte k lidem, kteří mají pocit, že pokud by špinavé nádobí nebo podlahu v domě nevydrhli pořádnou chemií, nejspíš by nedosáhli takové čistoty. A tak se šetrné drogerii raději rovnou vyhýbají. Jenže to je škoda! K přírodě ohleduplné čisticí prostředky jsou stejně účinné jako ty klasické. A co víc – mají i další výhody, kvůli kterým se vyplatí je kupovat a používat!

Nejde jen o přírodu, ale i o vás

Předně je třeba říci, že používáním šetrných čisticích prostředků nechráníte jen životní prostředí, ale také sami sebe. Jsou-li totiž látky používané v takových prostředcích ohleduplné k přírodě, platí to i pro lidský organismus. Ostatně i proto používá pro úklid tyto výrobky tolik rodin s malými dětmi – máte-li doma batole, které leze po zemi a svět objevuje i tím, že ho „ochutnává“, jistě nebudete chtít, aby olizovalo nikterak prospěšné chemikálie.

A když už jsme nakousli přírodu – čisticí prostředky, které jsou k ní ohleduplné jsou velmi dobře biologicky odbouratelné, neznečišťují vodu. Většina z nich nese označení „vegan“, což značí, že při jejich výrobě nebyly požity žádné suroviny živočišného původu. Samozřejmostí pak je, že žádné z těchto čisticích prostředků nebyly testovány na zvířatech, což ocení nejen milovníci čtyřnohých mazlíčků.

Poslední dobou také roste trend podpory tradičních českých výrobců. A tak není divu, že se lidé začínají v obchodech poohlížet po kvalitních čisticích prostředcích šetrných k životnímu prostředí od tuzemských značek. Jednou z nich je i Real Green Clean – zelená řada čisticích prostředků kombinuje vysokou čisticí sílu a zároveň šetrnost k přírodě i k čištěným povrchům. Všechny suroviny včetně parfémů a konzervačních látek jsou pečlivě vybrány tak, aby nezatěžovaly životní prostředí. Výrobky jsou lehce biologicky odbouratelné. Ideální pro domácnost s vlastními čističkami odpadních vod. V nabídce této značky najdete jak prací prostředky, tak i výrobky určené k úklidu domácnosti či nádobí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 13. 9. 2019

Používám

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 9. 2019

Používám ekologické produkty

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 9. 2019

Nyní používám řadu Jelen na nádobí, na praní i na čištění domácnosti. Občas si pomohu sodou a octem

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 9. 2019

Ja si niektoré čističe vyrobím aj zo surovín doma

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 753
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.