Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 6. 2019
Líbí se mi

Jak vyprat a usušit prádlo, i když právě nejste doma? Pomůže chytrá domácnost

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 6. 2019
Líbí se mi
Jak vyprat a usušit prádlo, i když právě nejste doma? Pomůže chytrá domácnost

Jak vyprat a usušit prádlo, i když právě nejste doma? Pomůže chytrá domácnost

Praní prádla, jedna z nejběžnějších domácích prací, ženě zabere až 10 hodin týdně. Pokud máte malé miminko nebo početnou rodinu, může to být i víc.

Chtěla byste se raději věnovat něčemu jinému? Jít s dětmi ven, navštívit kamarádku nebo si třeba zajít na masáž? Žádný problém. Stejně jako nám dnes usnadňují pracovní i soukromý život chytré telefony, usnadňují nám chytré spotřebiče domácí práce. 

S chytrou pračkou přijdete vždy k hotovému

My si nemůžeme vynachválit chytrou pračku, která nejenže ušetří až 50 % energie, ale navíc je možné ji ovládat na dálku přes telefon. Stačí mít staženou aplikaci v mobilním telefonu nebo tabletu a pračku zapnete doslova odkudkoli, kde bude přístup k Wi-Fi nebo mobilním datům. A to rozhodně není jediná její výhoda.

To samé platí pro sušičku: Než odejdete z domu, vložíte prádlo do spotřebiče a pak už klidně třeba z tramvaje nebo od kávičky zvolíte pomocí chytře navigovaných otázek v aplikaci ten správný program. Spustit jej můžete kdykoli – není tedy žádný problém nastavit si praní a sušení tak, abyste domů přišla k právě hotovému. 

Obsluhu zvládne i manžel 

A co když potřebujete nutně vyprat prádlo a doma jsou jen děti nebo manžel? S chytrou pračkou jen hodí prádlo dovnitř bubnu ten, kdo je zrovna doma, a o vše ostatní se postará pračka spolu s vámi – pěkně na dálku. O průběhu a ukončení praní přitom dostanete notifikaci, o stavu praní tedy máte ty nejaktuálnější informace právě vy.

Jak vybrat pračku? Zvolte si tu, která se o prádlo postará sama a šetří energii

Stojíte právě před otázkou „Jakou vybrat pračku?“ Nám se v kategorii „chytré pračky“ zalíbila například pračka Siemens WM14U840EUs programem i-Dos. Díky této vychytávce nemusíte znovu a znovu sypat prací prostředek do zásobníku – pračka si nadávkuje vše sama. A dříve než se zásobník vyprázdní, přijde vám notifikace s požadavkem na doplnění. Během praní s ní navíc ušetříte až 38 % pracího prostředku.

Neméně důležitá je volba pracího programu a také plánovaná doba startu samotného praní. Pomocí Easy start funkce velmi snadno zvolíte ten správný program, respektive pračka ho zvolí za vás. Stačí odpovědět na pár otázek v aplikaci Home Connect, která pochází přímo z dílny výrobce pračky Siemens.

Velice podobné je to se sušením prádla pomocí chytré sušičky Siemens WT47X940EU – díky unikátnímu systému softDry zajišťuje stálý proud vzduchu a konstantní teplotu, a tak zamezuje sražení prádla a usuší rovnoměrně každý kousek. Pomocí Home Connect aplikace si zvolíte dobu startu i nejvhodnější program sušení. 

Co to vlastně je ta chytrá domácnost?

Zdá se vám to nemožné nebo technicky složité? Vůbec ne! Jediné, co kromě samotného spotřebiče potřebujete, je mobilní telefon (nebo tablet). Do něj si stáhnete aplikaci a můžete začít. Ovládání je velmi intuitivní a snadné.

Chytré spotřebiče můžete mít nejen v koupelně nebo prádelně, ale v celém domě. Třeba v kuchyni se po vypnutí sporáku sama rozsvítí světla nad jídelním stolem. Pro strávníky je to jasná výzva, že večeře je hotová. V případě, že zapomenete dovřít ledničku, vaše zásoby zachrání chytrá domácnost. Stačí mít po ruce telefon a sledovat notifikační zprávy

Jestli tedy právě stojíte před výměnou starých spotřebičů za nové, určitě zvažte investici do těch označených slovem „SMART“. Jsou možná dražší, ale vrátí vám to na ušetřené energii a neustálém přehledu o vaší domácnosti. 

Co vy na to, dámy? Líbila by se vám chytrá domácnost i u vás doma? Podívejte se i na další chytré pračky, chytré sušičky nebo jejich kombinace a otravné domácí práce hoďte za hlavu – nebo alespoň jejich velkou část.

Vaše Kristýna

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 24. 9. 2021

Odpovědět
Markéta8
Markéta8 8. 10. 2019

dokonalost sama, jen ta elektrika, aby se množila a další a další přístroje co vydrží jen pár let....radši suším venku

Odpovědět
Ivčulička
Ivčulička 3. 7. 2019

To by se mi líbilo

Odpovědět
lemur
lemur 17. 6. 2019

Zajímavé.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 6. 2019

chytrou domácnost zatím nemáme, jen chytré mobily a to asi stačí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.