Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 9. 2020
Líbí se mi

Jak svou ložnici vybavit podle zásad Feng Shui

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 9. 2020
Líbí se mi
Jak svou ložnici vybavit podle zásad Feng Shui

Jak svou ložnici vybavit podle zásad Feng Shui

Váš dům by měl být oázou klidu a pohody a pro ložnici to platí dvojnásob. Číňané věří, že uspořádání ložnice podle Feng Shui pomáhá udržovat klid v našich myslích a chrání nás před toky negativních energií. Jestli to funguje, můžete vyzkoušet sami.

Umístění postele

Číňané věří, že umístění postele v místnosti, ve které spíme, může mít zásadní vliv na naši náladu, ale také zdraví. Podle zásad Feng Shui by postel nikdy neměla směrovat ke dveřím nebo dokonce stát přímo naproti nim. Vůbec nejhorší variantou jsou dveře směrované k čelu postele a okno za ním, přímo proti dveřím. Tok energie, který skrze dveře a okno prochází, může údajně způsobovat vážné zdravotní potíže. Pokud jinou možnost nemáte, postavte k nohám postele nějaký vyšší předmět, který energetický tok částečně přeruší či odkloní, například židli.

Barvy v ložnici

Podle zásad Feng Shui by měly barvy v ložnici být co nejtlumenější a spíše zemité. Vhodná je tedy béžová, světle hnědá či olivová. Pokud máte rádi výrazné barvy, vyhněte se alespoň křiklavě rudé a svítivě zelené. Týká se to však nejen stěn a nábytku, ale také povlečení a nejrůznějších doplňků. I malý červený budík může být rušivým elementem.

Pryč s nadměrnou energií

V ložnici by rozhodně neměly být jakékoli elektronické předměty, které vyzařují nejrůznější světlo nebo vysílají signál. Tedy telefony, televize, rekordéry, ale také rádia nebo dokonce i hodiny.

Číňané také tvrdí, že by se v ložnici nemělo nacházet zrcadlo. Věří totiž, že skrze něj přicházejí k lidem nejrůznější démoni, kteří parazitují v našich myslích. Když člověk spí, je nejzranitelnější, a zrcadlo v ložnici usnadňuje ovlivnění člověka.

Pozor na doplňky

Podle zásad Feng Shui by se v ložnici neměly nacházet květiny. Pokud v ní nějaké jsou, měly by být pouze zelené, bez barevných květů. Obrazy na stěnách se také příliš nedoporučují. Zejména ty, na kterých jsou vyobrazeny osoby. Číňané věří, že zvěčnění člověka v obrazu nebo fotografii uchová část jeho energie právě v nich. Obrazům, na kterých jsou lidé, byste se měli vyhnout v celém domě, pokud osobu na něm neznáte.

Rozmístění nábytku

Ložnice většinou bývají malé a často v nich skladujeme věci, které nemáme kam dát. V ložnici by ale mělo být nábytku co nejméně. Pokud nemáte jinou možnost, postavte nábytek tak, aby kolem postele bylo co nejvíce volného prostoru. Ideální je vytyčit prostor, který bude sloužit pouze pro odpočinek. Postavte tedy před postel paraván nebo nad ni pověste nebesa.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 22. 10. 2020

Já Feng Shui vůbec nerozumím, takže jsem nám ložnici zařídila tak, jak se mi líbilo. Teď v ní mám například už vánoční povlečení . Našla jsem pěkný vánoční textil na https://www.kvalitex.cz/vanocni-textil/ , tak jsem si objednala šedé povlečení s bílými hvězdami. Je to spíš zimní povlečení než vánoční, takže nevidím problém v tom, že už ho máme teď .

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 10. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 10. 2020

super, určitě se rady hodí

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 2. 10. 2020

Přemýšlíme o nových postelích, ale starosti mi dělá, jakou matraci

Odpovědět
sipeji
sipeji 2. 10. 2020

Brzy nás čeká vybavování nejen ložnice, takže moc děkuji za rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.