Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi

Jak správně pečovat o vanu se speciálním povrchem

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi
Jak správně pečovat o vanu se speciálním povrchem

Jak správně pečovat o vanu se speciálním povrchem

Pamatujete si, jak se vždycky po dešti sbalí voda na okvětních plátcích růže do kapiček a rychle se skutálí pryč? Na stejném principu jsou založené speciální povrchové úpravy i glazury sanitární keramiky, které naleznete například na vanách. Pojďme se podívat, čím vynikají a jak o ně správně pečovat. 

Speciální povrchové úpravy i glazury vynikají jedinečnými vlastnostmi, které vám usnadní práci a ušetří spoustu času při uklízení. Vraťme se ale na začátek. Jakmile se pro takovou vanurozhodnete, je důležité, abyste rozlišili, jestli si chcete koupit vanu se speciální povrchovou úpravou nebo vanu se speciální povrchovou vrstvou (glazurou). 

Povrchové úpravy versus povrchové glazury

Rozdíl mezi nimi vzniká již ve výrobě. Povrchové úpravy se nanášejí na standardní keramickou glazuru. Naproti tomu povrchové vrstvy (glazury) se nanášejí již v prvotní výrobě a projdou fází vypalování při velmi vysokých teplotách společně s keramikou. Někteří výrobci uvádějí teplotu až 1200 °C. Povrch takové vany je velmi tvrdý a odolný proti poškrábání,má vyšší životnost i užitnou hodnotu. Přesto si oba typy speciálních povrchů zaslouží, abyste dodržovali zásady správného používání, protože by byla škoda je nenávratně poškodit. 

Speciální povrch usnadňuje úklid a šetří čas

Vana je obecně dominantou koupelny, a proto je důležité o ni správně pečovat. Jak na vaně s povrchovou úpravou, tak na vaně se speciální glazurou neulpívají kapky vody a zásadně se snižuje i usazování nečistot, prachu a tvorba vodního kamene. Přesto to neznamená, že si ji už nemusíte všímat. Není bezúdržbová – pouze výrazně ušetříte čas strávený zdlouhavým úklidem.

Stop abrazivním i agresivním čisticím prostředkům

Správná péče je jednoduchá – stačí jednoduše vanu omýt proudem vody a hadříkem ji přeleštit do sucha. Rozhodně zapomeňte na abrazivní nebo agresivní čisticí prostředky (například savo a čisticí písky). Ty na tyto typy povrchů nepatří, protože je nenávratně poškodí. Někdy zkrátka méně znamená více. 

Zaujaly vás vany se speciální povrchovou úpravou nebo glazurou? V e-shopu Sanitino.cz naleznete pestrou nabídku různých rozměrů a tvarů. Stačí si jen vybrat. 

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 2. 5. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 5. 2021

prima....díky za rady

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 4. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.