Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 11. 5. 2021
Líbí se mi

Jak snadno vylepšit svůj dům či byt? Značka snadno, rychle a ekonomicky!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 11. 5. 2021
Líbí se mi
Jak snadno vylepšit svůj dům či byt? Značka snadno, rychle a ekonomicky!

Jak snadno vylepšit svůj dům či byt? Značka snadno, rychle a ekonomicky!

Toužíte po změně svého bytu či domu? Nudí vás už váš interiér a nebo jste se konečně rozhodla, že přišel čas na dlouho odkládané pověšení obrazů či natření poliček? Renovace domácnosti je projekt, ať už se týká jedné místnosti nebo celého bytu. Přistupujte k němu tak od začátku a ušetříte si mnoho starostí i zbytečných finančních výdajů. 

Jak projít rekonstrukcí snadno a rychle? Tohle jsou naše tipy!

1. Plánujte

Alfou a omegou vašeho úspěchu je plánování. Zvlášť pokud se do renovace pouštíte sama nebo se svým partnerem. Možná jste už slyšela frázi „celek je větší než součet jeho částí“. Použijte tuto strategii i pro svůj projekt. Ať už se chystáte jen pověsit obrázky nad gauč nebo předělat koupelnu, je důležité sepsat si, co bude potřeba. I s obyčejné změny dekorací se totiž může vyklubat malování celého pokoje (kdo by také chtěl věšet nové obrázky na špinavou zeď) a mnoho jiných úkolů. Sepište si jejich seznam dopředu.

2. Připravte si rozpočet

Jelikož chcete renovovat ekonomicky, je důležité rozhodnout se dopředu o celkové výši výdajových limitů. Zjistěte si, kolik vás budou stát řemeslné práce, materiál či nové dekorace a uvažte, co všechno jste doma schopni udělat sami. Realistické uvažování je základem! Pokud váš muž nemá zkušenosti s pokládáním dlaždiček nebo montováním kuchyňské linky, svěřte tuto práci raději odborníkům. Na druhou stranu je určitě mnoho věcí, se kterými si vaše polovička hravě poradí a vy tím pádem ušetříte.

3. Investujte do domácích pomocníků

Dřív než se rozhodnete vybourat starou kuchyňskou linku a začít montovat novou, ujistěte se, že máte doma všechno potřebné vybavení. Základem je sada šroubováků, kleště, kladivo a metr. V dnešní době si můžete vybrat pomocníky, kteří vám velice usnadní práci. Naším tipem je například křížový laser Bosch UniversalLevel360 s technologií zeleného paprsku. Jeho viditelnost je vynikající přes celou místnost a dokonale vyrovnaná svislá čára vám ušetří mnoho stresu i času například při věšení obrazů, poliček či konzolí. Zvlášť neocenitelným pomocníkem je tato vychytávka například při montáži záclonových kolejnic, zásuvek nebo stropních podhledů. 

4. Informujte včas sousedy

Pokud se jedná o náročnější rekonstrukci, nezapomeňte o ní informovat vaše sousedy. Vaše úpravy se totiž nemusejí obejít bez špinavých chodeb, hluku a prachu, který dokáže i relativně klidného souseda vytočit do značných obrátek. Je proto mnohem strategičtější je osobně obejít a informovat je o vašich záměrech i době, jak dlouho rekonstrukce bude trvat. Zároveň oznámení umístěte na vývěsku vašeho domu. Vaše chování se vám v průběhu rekonstrukce mnohonásobně vrátí. 

5. Užijte si to

Pracujte a přitom se bavte! Nebudeme si nic nalhávat, jakákoliv přestavba (nebo změna designu) bytu či domu může být stresující záležitostí. Odměnou vám ale bude domov vylepšený novým designem, ve kterém se vám bude spokojeně žít! A to stojí za kapku nervů a nepohodlí. 

Tip:

Zapojte se do testování o křížový laser Bosch UniversalLevel 360, které zrovna probíhá ZDE.

Hledáme 20 testerů nebo testerem, kteří se s námi podělí o své hodnocení a dojmy. Usnadněte si kutilské práce spolu s námi.

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 15. 5. 2021

Občas mě to chytne a mám potřebu něco neustále vylepšovat.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 5. 2021

nějak nemám budovatelské potřeby a chutě

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 5. 2021

jj, už by to chtělo.... i když nedávno manžel vymaloval obývák, a je to hezky udělané...nyní věší nové obrazy , ale ještě jsou potřeba vymalovat i další místnosti

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 200
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.