Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi

Jak si vybrat správné povlečení, aby vám v noci nebyla ani zima, ani horko

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi
Jak si vybrat správné povlečení, aby vám v noci nebyla ani zima, ani horko

Jak si vybrat správné povlečení, aby vám v noci nebyla ani zima, ani horko

Vzbudit se uprostřed noci od hlavy až k patě zabalení do propocené peřiny není nic příjemného. Mnoho lidí, které noční pocení trápí, přisuzují tento jev nejčastěji svému zdravotnímu stavu. Někdy je však řešení úplně jednoduché. Stačí si vybrat správné povlečení a výplně. To se týká i těch, kterým je v noci stále zima.

Zimomřivci musí do tepla

Výběr správného materiálu povlečení může velmi ovlivnit komfort každého spáče. Pokud patříte mezi ty, kteří chodí spát v pletených ponožkách a stejně se klepou zimou, vybírejte povlečení z přírodních materiálů s delším chlupem, například bavlněný flanel. Pro opravdové zimomřivce jsou k dostání i povlečení z mikroplyše nebo fleecové. Ačkoli jsou tyto materiály velmi hřejivé, kvůli  syntetickému vláknu a nepříliš dobré prodyšnosti se pod nimi můžete v noci potit.

Raději něco chladnějšího

Pokud nejste příznivcem teplých přikrývek, sáhněte po povlečení ze saténu či krepu. Obojí působí chladivě a spáč se v něm příliš nepřehřívá. Při výběru saténového ložního prádla si však dejte pozor na jeho kvalitu. Satén by měl být totiž bavlněný, který je příjemný na omak a neklouže tak, jako satén dekorační či oděvní. Levnější výrobky jsou však těmito materiály často nahrazovány nebo obsahují velké množství syntetických vláken.

Potíte se?

Pokud se v noci probouzíte chladem v propocené peřině a pyžamu, dejte přednost stoprocentní bavlně, která se vyznačuje vysokou mírou savosti a prodyšností. Kromě povlečení je však nutné přihlédnout také ke správnému materiálu výplně peřin a polštářů.

Jak si vybrat výplně

Při výběru výplní nejčastěji narazíte na výrobky z peří a dutého vlákna. Pokud vám nevadí vyšší investice (a nejste alergik), rozhodně se přikloňte k pořízení péřové přikrývky. Peří má totiž skvělé izolační vlastnosti. V zimě hřeje a v létě chladí. Navíc velmi dobře odvádí vlhkost. Syntetické přikrývky nemají tak dobré izolační schopnosti a často jsou příčinou nočního pocení. Naproti tomu velmi rychle schnou, což oceníte v případě, že jste alergik a potřebujete přikrývku často prát. Její pořizovací cena je také velmi příznivá. Její výběr je ale vhodnější u spáčů, kteří v noci netrpí chladem.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivan Navrátil 13. 5. 2021

Určitě není v zimě nad teplou deku a v létě nad lehčí. V bytě ten rozdíl mezi ročními obdobími nepoznáte, ale v domě to může být palčivý problém. Četl jsem o tom článek - https://www.cerstvezpravy.cz Myslím, že to bylo v sekci lifestyle v nějakém periodiku, nebo časopisu, ale teď nevím v jakém.

Odpovědět
pavlinka14
pavlinka14 1. 3. 2021

Já jsem objednala několik různých druhů povlečení, které by měly pokrýt všechny roční období i díky vašemu článku z internetového obchodu https://ceskeluzkoviny.cz/ a jak jsem to tak zkoušela, tak jsou naprosto perfektní Je to velice příjemná změna se v létě nepotit a v zimě být pěkně v teplíčku, takže rozhodně doporučuji zvážit koupi

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 3. 12. 2020

Já kupuji jenom bavlněné povlečení. Spíme pod ním v létě i v zimě. Když je v létě hodně velké teplo, tak se přikryjeme jen samotným povlečením . Nedávno jsem koupila nové modré bavlněné povlečení z https://www.proloznici.cz/povleceni/bavlnene/ a překvapilo mě, jak je levné. Nejspíš asi proto, že není značkové, což mi vůbec nevadí. Kvalitní je i bez značky.

Odpovědět
gustawka
gustawka 15. 11. 2020

Mám moc ráda plyšové povlečení

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 11. 2020

Já mám moc ráda na zimu mikroplyš a na léto bavlněný satén - ale je pravdu, že manžel se pod ním příliš potí.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.