Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 28. 4. 2021
Líbí se mi

Jak se v domácnosti zbavit plísní? Značka „eco friendly“

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 28. 4. 2021
Líbí se mi
Jak se v domácnosti zbavit plísní? Značka „eco friendly“

Jak se v domácnosti zbavit plísní? Značka „eco friendly“

Plísně jsou přirozeným vedlejším účinkem vlhkého prostředí. To ale neznamená, že je musíme v domácnosti akceptovat. Naopak! Drsné chemikálie vám s nimi určitě pomohou, ale pokud chcete vsadit na přírodní prostředky, jež neublíží vám ani vaší rodině, našli jsme pro vás pár tipů, které spolehlivě fungují.

Ocet

Ačkoliv vám jeho štiplavá vůně nemusí být zrovna příjemná, ocet je spolehlivým bojovníkem proti plísním v domácnosti. Pokud vám jeho vůně vadí natolik, přidejte do něho pár kapek éterického oleje. Buďte si však jistá, že jeho odér velice brzy zmizí a těšit se budete moci jen z čistého povrchu. Stačí ocet nanést na postižené místo a nechat několik hodin působit. Studie ukázaly, že vás dokáže zbavit až 82% spór plísní, stejně jako virů a bakterií. 

Tea Tree Oil

Olej z čajovníku je přírodním odstraňovačem plísní všeho druhu. Smíchejte dvě čajové lžičky oleje se dvěma šálky vody a nastříkejte na postižené místo. Neoplachujte. Silná vůně oleje se během několika dnů rozplyne a zbyde vám jen čistý povrch.

Extrakt z citrusových semen

Na rozdíl od octa nemá extrakt z citrusových semen výrazný zápach. Stačí vám zředit asi 20 kapek extraktu se šálkem vody, rozmíchat a nastříkat na povrch, který je zasažený plísní. Po pár hodinách vás čeká čistá plocha.

Peroxid vodíku

Nastříkejte 3 % peroxid vodíku z lahve přímo na plesnivý povrch a nechte působit asi 10 minut. Poté důkladně vydrhněte kartáčkem nebo houbičkou a otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili všechny zbytky spór plísní. 

Jedlá soda

Při použití s octem a vodou nebo samostatně s vodou je jedlá soda účinným prostředkem pro odstraňování plísní všeho druhu. Rozpusťte sodu bikarbonu do vody nebo roztoku vody a octa a nastříkejte na povrch. Nechte chvilku působit, důkladně vydrhněte kartáčkem a setřete vlhkým hadříkem. Jedlá soda je přírodní dezinfekční prostředek a přesto, že je velice účinný, je zároveň i jemný ke každému povrchu.

Náš tip:

Jako prevenci před výskytem plísní, virů nebo baktérií vyzkoušejte přístroj Somavedic. Ten chrání lidský organismus na buněčné úrovni, tzn. v těle. Princip fungování Somavedicu vychází z dnes již komplexních poznatků a mnoha let výzkumu, týkajících se především vlastností minerálů a působení jejich konkrétních vibrací na okolní prostředí a lidský organismus. Může vám proto pomoci od potížích spojených s bolestí hlavy, nervozitou, spánkovými potížemi, slabostí při ranním vstávání, revmatickými potížemi nebo nervovými poruchami. 

Somavedic Sky, www.svetlopro21.cz

Foto: Shutterstock, archiv 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 28. 4. 2021

Prima tipy.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 4. 2021

super

Odpovědět
potkanek
potkanek 28. 4. 2021

taky je něco pro mě novinka

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 4. 2021

zajímavé tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.