Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 1. 2020
Líbí se mi

Jak s pomocí zrcadla zvětšit prostor a zajistit světlo v bytě

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 1. 2020
Líbí se mi
Jak s pomocí zrcadla zvětšit prostor a zajistit světlo  v bytě

Jak s pomocí zrcadla zvětšit prostor a zajistit světlo v bytě

Pořizujete nové zrcadlo do bytu? Dobře vyberte nejen jeho velikost, samotné provedení, ale také místo, kam jej pověsíte. Právě umístění zrcadla má největší vliv na to, jak bude v bytě působit. Ovlivnit totiž může nejen velikost místnosti a množství světla, ale také energii bytu, kvalitu spánku nebo náladu.

Kde vlastně bude?

Při pořizování zrcadla nevybírejte pouze podle jeho vzhledu nebo velikosti, ale dobře si rozmyslete, jaký bude jeho účel. Pokud bude soužit především pro odraz vaší osoby a kontrolu vizáže, pak najdou využití především v koupelně nad umyvadlem, u make-up stolku a v chodbě. Každé z těchto míst má svá specifika. Koupelnové zrcadlo i make-up stolek se zrcadlem budou vyžadovat především dostatečné osvětlení nebo ideálně denní světlo, které nezkresluje drobné detaily v obličeji, na jejich velikost se neklade takový důraz. V chodbě pak naopak fungují lépe velká zrcadla, která odráží celou postavu. Umístěna by měla být buď v celé výšcezdi nebo v takové úrovni, aby se v něm dobře viděli všichni členové domácnosti.

Zrcadla umístěná v dalších místnostech či částech bytu, která plní spíše dekorační funkci, by měla především držet celkovou linii bytu a do interiéru zapadnout jak barevným provedením, tak designem. Hlavní roli zde pak hrají odrazy, které ‚zdvojnásobí‘ vybrané zajímavé prvky v místnosti. Mohou to být například obrazy, designové doplňky nebo květiny,“ říká Matouš Holý z developerské společnosti, která se zaměřuje na byty.

Více prostoru i světůa

Zrcadlo je jedním z hlavních pomocníků při zvětšování malých prostor. „Ať už zvolíte velkoformátová zrcadla nebo chytře umístěná menší nástěnná zrcadla v rámu či bez něj, vždy dbejte, aby byla situována na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti (například chodby), kde bude vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál, a tím ji opticky zvětší. U velkoformátových zrcadel pak tento dojem umocňuje, pokud se minimalizuje viditelnost spár,“ říká Lucie Hronová ze společnosti, jež je největším českým výrobcem zrcadel. A podobně funguje také hra se světlem v místnosti, které zrcadla odrážejí, a tím prostor více prosvětlují.

Nic se nesmí přehánět

Samotná zrcadla energii nevytváří, ale odrážejí ji. Proto může mít množství, velikost i umístění zrcadel vliv nejen na celkovou atmosféru, ale také náladu v bytě. A pokud to se zrcadly v bytě přeženete, může to mít negativní vliv i na psychiku, protože mozek musí neustále vyhodnocovat, co je realita a co pouhý odraz.

Stejně tak nepřidají na klidu ani velká zrcadla v ložnici, která mohou ovlivňovat kvalitu spánku. Rušivě působí nejen odrazy v zrcadle během noci, ale také více světla, které může narušovat klidný spánek.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Ahoj, já si nedávno kupovala nové kosmetické zrcadlo, protože mi doma chybělo. Sice to není jedno z těch největších, ale svůj účel to plní a myslím si, že nepotřebujeme doma zvětšovat prostor Pokud by to někoho zajímalo, tak jsem ho sehnala tady https://www.emako.cz/kosmeticka-zrcadla/

Odpovědět
beata0063
beata0063 13. 1. 2020

Fajn rady

Odpovědět
lemur
lemur 13. 1. 2020

Prima.

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 1. 2020

super tipy

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 1. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 727
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.