Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 7. 2020
Líbí se mi

Jak provonět koupelnu a toaletu i bez drahé chemie

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 7. 2020
Líbí se mi
Jak provonět koupelnu a toaletu i bez drahé chemie

Jak provonět koupelnu a toaletu i bez drahé chemie

Není třeba si nic nalhávat – občas to v koupelně nebo na toaletě právě nevoní. Důvody jsou celkem zřejmé, navíc v kombinaci s vlhkým a teplým prostředím se do popředí dostávají nejrůznější mikrobi a plísně. A ty také svěží aroma nezaručí.

Ještě než se vydáte do drogerie pro chemický osvěžovač vzduchu, který sice místnost na chvíli provoní, ale z jehož složení by v mnoha případech odborníci na lidské zdraví nebyli právě nadšení, vyzkoušejte některou z přírodních alternativ!

Čistota je základ

Tohle zní nejspíš jako samozřejmost, ale neobejdete se bez ní – základem svěže vonící koupelny je naprostá čistota, která zajistí, že se v žádném rohu neskrývá plíseň nebo kolonie bakterií. Takže jednou týdně celou koupelnu pěkně vydezinfikujte, vyčistěte odpady, umyjte vše, na co dosáhnete (včetně prostoru pod vanou, okolo sprchového koutu, za pračkou apod.). Nebojte, chemii nebudete potřebovat – úplně si vystačíte s octem a sodou! Ostatně to samé se týká i úklidu toalety…

Vzduchu vstup povolen

Spousta z nás nemá možnost koupelnu či toaletu přímo větrat pomocí okna (prostě proto, že v těchto místnostech žádné nemáme). A to vzhledem k tomu, že se jedná o místnosti, kde je velmi často vlhko, svěžímu odéru nenahrává. Snažte se proto koupelnu co nejvíce otevírat a větrat. Máte-li sprchový závěs, nenechávejte jej celý den zatažený, ale poté, co proschne, jej stáhněte na stranu, aby mohl proschnout i sprchový kout. Můžete-li, nenechávejte v koupelně na věšáku mokré ručníky – raději je rozprostřete tak, aby k nim mohl vzduch (ideálně třeba na balkoně nebo zahradě, pokud máte možnost).

Toaletní papír? Spíš aromadifuzér!

Jak dostat svou oblíbenou květinovou či citrusovou vůni na toaletu? Stačí vám k tomu oblíbený esenciální olej a toaletní papír. Zkuste nakapat malé množství olejíčku do středu ruličky – kdykoli vezmete „toaleťák“ do ruky nebo s ním pohnete v zásobníku, esenciální olej se příjemně rozvoní. A když se vám bude zdát, že vůně slábne, prostě nakapejte další množství oleje. Na toaletu se skvěle hodí citrusy, levandule, ale také tea tree oil nebo jasmínový olej.

Voňavý pohlcovač

Vlhkost a pachy v koupelně či na toaletě můžete také nechat „pohltit“. K tomu se vám budou hodit nejrůznější ingredience, z nichž nejdůležitější je soda. Tu nasypte do misky a umístěte kamkoli do koupelny (ideálně samozřejmě někam, odkud ji neshodíte). Soda je totiž skvělá, co se odstranění pachů týče. Abyste si navíc zajistili i příjemnou vůni, můžete do ní čas od času kápnout trochu oblíbeného esenciálního oleje nebo zkuste zamíchat do sody trochu čerstvé pražené káva (ta rovněž pohlcuje pachy, ale navíc úžasně voní).

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 22. 12. 2020

super

Odpovědět
kosanka
kosanka 8. 12. 2020

dobré rady

Odpovědět
avatar
Kateřina Šlimarová 21. 10. 2020

dobré

Odpovědět
kosanka
kosanka 24. 9. 2020

cenné rady

Odpovědět
smolda3
smolda3 22. 9. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 135
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.