Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 25. 3. 2021
Líbí se mi

Jak na velikonoční dekorace a zdobení? Máme pro vás 10 skvělých a stylových tipů, jak si s dětmi ozdobit dům či byt

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 25. 3. 2021
Líbí se mi
Jak na velikonoční dekorace a zdobení? Máme pro vás 10 skvělých a stylových tipů, jak si s dětmi ozdobit dům či byt

Jak na velikonoční dekorace a zdobení? Máme pro vás 10 skvělých a stylových tipů, jak si s dětmi ozdobit dům či byt

Těšíte se na Velikonoce? Sice je možná i letos strávíme v karanténě, ale to nic nemění na jejich významu. Užijte si krásné velikonoční tradice spolu se svou rodinou a připravte si krásnou jarní atmosféru ve vaší domácnosti. Našli jsme pro vás několik tipů na jednoduché „do it yourself“ projekty, které můžete vytvořit se svými ratolestmi nebo si jejich výrobou zkrátit zatím chladné večery.

Vajíčka jako ředkvičky

Jak na to: Vyfoukněte 4 vajíčka a jakmile oschnou, požádejte děti, aby je pomocí barviček štětcem namalovali. Jako předlohu jim můžete dát skutečné ředkvičky nebo vše nechat na jejich fantazii. Kořeny ředkviček vytvoříte pomocí špinavě bílého motouzu, který na špičku vajíčka přilepíte tavnou pistolí. Jako stonek vám poslouží krepový papír, který stačí smotat a opět připevnit lepidlem. 

Věneček na dveře v podobě zajíčka

Jak na to: Vyrobte si nebo kupte 17 velkých bílých bambulí. Pomocí tavné pistole je připevněte k zakoupenému kruhu na tvoření nebo si tento kruh pomocí drátu vytvořte sama. Zaječí ouška vystřihněte z tvrdého bílého papíru a jako vnitřek oušek použijte zbytky růžové látky nebo plyše. Znovu použijte lepidlo, jež vám oušku připevní na zadní straně k věnci.

Girlanda z vajíček

Jak na to: Vyfoukněte 20 vajíček a propíchněte je pomocí špejle na obou koncích. Zapojte děti a nechte je vytvořit na vajíčka pomocí barev jedinečný design. Použít můžete více odstínů jedné barvy nebo vytvořit různé duhové kombinace. Po zaschnutí přestříkejte fixačním sprejem. Skrz otvory ve vajíčkách protáhněte provázek nebo mašli a na konce přidejte ozdobné střapce.

Látkové tulipány

Jak na to: Stáhněte si na internetu kapičkový střih pro ušití hlaviček tulipánů nebo si ho sami předkreslete. Kupte několik vzorů a barev látek, které ale společně budou ladit a budou se hodit k vaší dekoraci kuchyně či obývacího pokoje. Látku vystřihněte do požadovaného tvaru, sešijte směrem dovnitř a spodní část nechte otevřenou. Vnitřek tulipánů pak naplňte měkkou výplní. Jako stonky vám poslouží pevnější drát, který pomocí lepidla a látek obalte. Do vázy pak přidejte ještě nastříhané listy ze zelené plstěné látky. Ty můžete k jednotlivým stonkům také přilepit lepidlem.

Knoflíková vajíčka

Jak na to: Máte doma přebytky knoflíků ze svého minulého tvoření nebo šití? Skvělé! Použijte je a vytvořte si spolu s dětmi originální design vajíček. Budete potřebovat lepidlo (ideálně ve formě tavné pistole) a hodně fantazie. Knoflíky se skvěle hodí například na výrobu květin. 

Jarní kuřátka

Jak na to: Obaly od vajíček letos rozhodně nevyhazujte. Použijte je k výrobě krásných dekorací pro váš stůl nebo design kuchyně. Stačí pomocí nůžek vystříhat jednotlivé box pro vajíčka, slepit dohromady a svěřit je dětem k nabarvení. Jako zobáček použijte vystřižený barevný papír do tvaru dvou spojených trojúhelníků. Kuřátka můžete ozdobit barevnými peříčky. 

Puntíkovaná vajíčka

Jak na to: Krásné dekorace můžete vytvořit i se svými nejmenšími. Poslouží vám k tomu bílá vajíčka, jež s nimi můžete ozdobit barevnými samolepkami ve formě puntíků nebo použít fixy speciálně určené pro puntíkované výkresy. Ty mají hrot v kulaté formě, takže s nimi mohou i děti, které neumí kreslit snadno vytvářet puntíky. Jako hnízda vám pak poslouží misky vyplněné nastříhanými krepovými papíry.

Papírová vajíčka jako dárek

Jak na to: Pro vaše babičky a dědečky mohou vaše děti snadno a rychle vytvořit krásné dekorace z papíru. Pomozte jim vystřihnout základ ve formě trávy a kulaté vajíčka. Ty pak vaše děti mohou pomocí pastelek, vozovek nebo fixů ozdobit podle fantazie.

Látková vajíčka

Jak na to: Děsíte se nepořádku, který by mohlo způsobit barvení vajíček velikonočními barvami? Nevadí! Použijte k výrobě vajíček odřezky látek, které pro děti nastříháte do požadovaných tvarů. Pak už stačí nechat působit jejich fantazii a pomocí knoflíků, třpytek, bambulek, kytiček nebo kamínků nechat prostor pro zdobení.

Moduritová vajíčka

Jak na to: Nechce se vám utrácet peníze za květinovou dekoraci na váš velikonoční stůl. Nevadí! Vytvořte si ji sama spolu se svými ratolestmi. Kupte moduritovou hmotu a spolu s dětmi ji vykrájejte do tvarů vajíček. Ty po upečení a ztvrdnutí můžete pomocí barev snadno ozdobit krásnými vzory. Při jejich tvorbě nezapomeňte na dírku pro šnůrku, kterou protáhněte provázek nebo mašli. Vajíčka pak stačí pověsit na větvičky a spolu s vázou umístit do středu stolu. 

Foto: Shutterstock, Pinterest

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 26. 3. 2021

Doma vyrobené ozdoby potešia oko,i dušu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 3. 2021

krásné, ale mě Velikonoce nijak neberou

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 3. 2021

To jsou krásné nápady.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 3. 2021

pěkné dekorace

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 25. 3. 2021

nádherné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.