Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2019
Líbí se mi

Jak i bez praní spolehlivě odstraníte zápach z oblečení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2019
Líbí se mi
Jak i bez praní spolehlivě odstraníte zápach z oblečení

Jak i bez praní spolehlivě odstraníte zápach z oblečení

Už se vám jistě také stalo, že jste strávili večer například v oblíbené hospůdce, kde váš kabát či kalhoty načichly přepáleným olejem nebo jiným pachem. Co teď? Do rána oblečení těžko stihnete vyprat nebo vyčistit. Naštěstí existují osvědčené triky, které zápach z oblečení spolehlivě odstraní.

Zkuste třeba některý z následujících.

Včerejší noviny poslouží

Staré noviny sice nemají velkou informační hodnotu, ale na odstraňování pachů jsou skvělé. Zmačkejte je a vycpěte s nimi oblečení (rukávy, nohavice apod.), co to půjde. Nechejte přes noc nebo alespoň čtyři hodiny. Mimochodem, staré noviny jsou skvělým trikem i pro mokré nebo zapáchající boty.

Využijte sílu páry

Jistá babská rada proti zmačkanému oblečení tvrdí, že když se rychle potřebujete zbavit záhybů třeba na košili, kterou si chcete vzít, máte ji společně se sebou zavřít v koupelně, když si dáváte sprchu. Pára vlákna uvolní a narovná. U některých materiálů to funguje skvěle, u některých stejně nakonec budete muset vzít žehličku. Ovšem když se potřebujete zbavit zápachu v oblečení, tahle rada zabere.

Na šňůru s nimi

Jestliže máte tu možnost, pověste inkriminovaný kousek šatníku na ramínko či šňůru a nechejte na něj svítit slunce (barevné prádlo věště porubu, aby nevybledlo). Za hodinku dvě bude zase svěží a připravený na nošení.

Zásoby z baru

Pokud za zápachem vašeho oblíbeného trika stojí propocené podpaží, pak můžete zkusit nápravu pomocí vodky. Nalijte ji do rozprašovače a skvrny od potu jemně postříkejte. Alkohol se rychle odpaří a vezme s sebou i zápach.

Stará dobrá soda

Soda se jako pohlcovač pachů osvědčuje například v interiéru nebo lednici. A stejně vám poslouží i v případě zapáchajícího oblečení. Prostě s ní oblečení jemně poprašte a nechejte působit tak dlouho, jak jen vám to situace umožní. Poté sodu vyklepejte.

Kalhoty pěkně u ledu

Tento tip funguje především u džínů. Vzhledem k tomu, že by se neměly prát tak často, stává se, že nepatří k nejvoňavějším kouskům šatníků. Chcete jim dopřát rychlé osvěžení? Pak je přes noc nechejte v mrazáku. Chlad zabije bakterie, jež pach způsobují, a bude po problému.

Voňavá prevence

Není výjimkou, že máte-li sezonní oblečení uložené ve skříni třeba více než půl roku, může se stát, že po vyndání příliš nevoní. Takové situaci lze jednoduše předejít – do skříně můžete dát misku se sodou, dokonce kočkolitem, nebo ještě lépe mletou kávou. Ta šatník nejen provoní, ale tak jako soda dokáže pohltit kromě pachů také vlhkost, jež často za typicky zatuchlou „vůní“ ve skříni stojí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
konatovka
konatovka 1. 11. 2019

Často je větrám na vzduchu na šňůře.

Odpovědět
lemur
lemur 1. 11. 2019

Dobré rady.

Odpovědět
lenin
lenin 30. 10. 2019

Díky za rady.

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 30. 10. 2019

šikovné

Odpovědět
beata0063
beata0063 29. 10. 2019

super tipy !

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 979
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.